Amerika'da garsonluk ne kadar

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba,

Amerika'da garsonluk ne kadar kazanılabilir? İşe başlamadan önce bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. Garsonluk yapmak için ne gibi gereksinimler olmalı? Bu işin avantaj ve dezavantajları neler? Aynı zamanda, ücretlerin ne kadar olduğu hakkında bilgi istiyorum. İşe başlamadan önce öğrenmem gereken başka şeyler neler?

Garsonlukla ilgili deneyimli olanlar, konu hakkında bana yardımcı olabilir mi? Garsonluk mesleğinin neler gerektirdiği hakkında beni aydınlatmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,954
1,315
112
Amerika'da Garsonluk Ne Kadar?

Amerika’daki garsonluk düşük ücretle çalışmak gibi, fiziksel koşullar ve diğer stres kaynakları ile uzun çalışma saatleriyle birlikte düşük bir oranda ödenen bir meslektir. Fakat, çoğu durumda, çalışanların kazandıkları para, mesleki riskleri ve kazanılan para ile denge halindedir.

Garsonluk, çalışanların her saat için çalışmaları ve çoğu zaman çok fazla çalışmaları nedeniyle, çok düşük oranlarda ödenen bir meslektir. Amerika'da, saatlik ücretler genellikle 8 $ ile 15 $ arasında değişmektedir. Bu, çalışanların tüm gün boyunca çalışması durumunda ortalama bir günlük ücretin yaklaşık olarak 130 $ civarında olduğunu göstermektedir.

Garsonluk, çalışanların çok fazla stres altında çalışmasına neden olan bir meslektir. Garsonlar, zamanında hizmet etmek için çok çalışmak zorundadırlar ve bazen çok fazla çalışmak zorunda kalabilirler. Ayrıca, garsonlar, müşterilerin hizmetlerinden memnun olmamaları durumunda, müşterilerin şikayetlerine karşı dirençli olmak zorunda kalabilirler.

Garsonlar, kazandıkları paraya karşılık çalıştıkları riskleri de göz önünde bulundurmalıdır. Garsonlar, gece çalışmak için tehdit altındadır ve cinsel taciz, fiziksel saldırı veya müşteri tarafından saldırıya uğrama riski olabilir. Ayrıca, garsonlar, düşük ödemeli çalışmak için geceleri çalışmak zorunda kaldıklarından, daha fazla sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirler.

Garsonluk, çalışanların saat başı çalışmaları ve çoğu zaman çok fazla çalışmaları nedeniyle, çok düşük oranlarda ödenen bir meslektir. Fakat, çalışanların kazandıkları para, mesleki riskleri ve kazanılan para ile denge halindedir. Garsonlar, kazandıkları paraya karşılık, stresli bir ortamda çalışmak ve tehlikeli riskler ile karşı karşıya kalma riski gibi riskleri göz önünde bulundurmalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)