Amerikada kaç milyon işsiz var

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba herkese! Amerikada kaç milyon işsiz olduğunu öğrenmek istiyorum. Son zamanlarda çok sayıda kişinin işsiz kaldığını biliyorum ve bununla ilgili ne kadar bilgi edinmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü bu konu hakkında çok az bilgim var. İşsizlik oranının ne kadar olduğunu veya bu oranın son zamanlarda ne kadar değiştiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, işsizlik oranının nerede en yüksek olduğu konusunda da bilgi edinmek istiyorum. İşsizlik hakkındaki önemli bazı gerçekleri de öğrenmek istiyorum. Herhangi bir destek, fikir veya öneri her zaman memnuniyetle karşılanacaktır. Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,357
1,247
112
Amerikada İşsizlik Durumu Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en büyük ve en güçlü ekonomilerinden biridir. Ancak, geçtiğimiz yıllarda, ülkede işsizlik konusunda ciddi bir sorun yaşanmıştır. Her ne kadar ABD'deki ekonomik kalkınma ve büyüme gözle görülür şekilde hızlanmış olsa da, işsizlik oranlarındaki artış ABD hükümetinin son dönemde ciddi çaba göstermesine rağmen hala önemli bir sorundur.

Amerikada İşsizlik Oranları

ABD İşsizlik Bürosu tarafından açıklanan son verilere göre, ABD'de Şubat 2020 itibarıyla yaklaşık olarak 7 milyon işsiz vardı. Bu, ABD nüfusunun yaklaşık yüzde 4.4'üne tekabül etmektedir. 2018'de, ABD'deki işsizlik oranı yaklaşık olarak yüzde 3.9'a düşmüştü. 2019'daki artış, ABD'deki işsizlik oranının yaklaşık yüzde 3.5'a düşmesiyle başlamış ve 2020 başında yaklaşık yüzde 3.6'ya ulaşmıştı.

Amerikada İşsizlik Durumunun Etkileri

Amerikada arttıkça işsizlik oranı, ülkenin ekonomisini ciddi şekilde etkileyebilmektedir. İşsizlik oranının yükselmesi, üretim ve hizmetlerde ciddi azalışların yaşanmasına neden olurken, aynı zamanda emek piyasasındaki ciddi sıkıntıların da arttığını göstermektedir. İşsizlik, ABD'de çalışmaya yeterli olan kişilere göre daha çok çocuklar, gençler ve düşük düzeyde eğitim almış kişileri etkilemektedir.

Amerikada İşsizlik Sorununa Çözümler

ABD hükümeti, işsizlik oranlarının düşürülmesi için ciddi çalışmalar yürütmektedir. Hükümet, ekonomik büyümeyi ve istihdamı teşvik etmek için yeni makroekonomik politikalar geliştirmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda, Amerika'da yaşamak için çalışmaya yeterli olan kişilere kolay erişim sağlamak için yeni eğitim ve özellikle de mesleki eğitim programlarının yaygınlaşmasını teşvik etmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)