Amerika'da LGS sınavı var mı

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba,

Amerika'da LGS sınavı var mı? sorusuna cevap bulmak için buradayım. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sınav, Amerika'da hangi şehirde, ne zaman, hangi bölümlerde yapılıyor ve hangi şartları sağlıyor? Ayrıca, nasıl kayıt olunur ve sınavların başarılı olup olmadığını nasıl ölçebilirim? LGS sınavıyla ilgili diğer bilgileri de öğrenmek istiyorum.

Bu konuda yardımlarınızı çok bekliyorum. Lütfen, LGS sınavıyla ilgili bilgilerinizi paylaşın. Benim için ne kadar faydalı olursanız o kadar memnun olurum. Teşekkürler.

• Wow
Reactions: Leman

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,829
1,256
112
Amerika'da LGS Sınavı Var Mı?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) çok farklı bir eğitim sistemine sahiptir. Bu sistem çeşitli sınavlar ile öğrencilerin yeterliliğini test etmeyi amaçlar. ABD'de birçok eyalette Lise Giriş Sınavı (LGS) yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, tüm eyaletlerde bu sınav mevcut değildir. Bu makalede ABD'de LGS sınavı var mı ve LGS sınavı nasıl çalışır sorusunun cevabı aranacaktır.

ABD'de LGS Sınavının Ne Zaman Var Olduğu?

ABD'de LGS sınavlarının ortaya çıkmasının öyküsü 1890'larda başlar. O zamanlar, eyaletlerin öğrencilerinin liseye hazır olup olmadıklarını ölçmek için özel sınavlar yapmaya başlamışlardır. Günümüzde, eyaletlerin çoğu belli başlı sınavları kullanıyor ve zorluk dereceleri de değişiyor.

ABD'de LGS Sınavı Nasıl Çalışır?

ABD'de LGS sınavı çok çeşitli olabilir. Birkaç örnek olarak, eyaletlerin çoğu sözel, matematik, tarih, bilim ve/veya dinbilim gibi dersleri kapsayan genel bir sınav sunmaktadır. Bazı eyaletler, öğrencilerin liseye kabul edilmesini ölçmek için sadece belirli bir alanda sınav yapmaktadır. Örneğin, bir eyalette sözel sınavlar öğrencilerin liseye kabul edilmesini ölçerken, diğer bir eyalette matematik sınavı öğrencilerin liseye kabul edilmesini ölçebilir.

ABD'de LGS Sınavının Sonuçları Nedir?

LGS sınavının sonuçları, ülkedeki liselere kabul edilme sürecinde önemli bir rol oynar. Genellikle, öğrencilerin liseye kabul edilmesi ile ilgili kararın verilmesinde kullanılan not ortalamalarının yanı sıra, LGS sınavı sonuçları da önemli bir kriter olarak kabul edilir. LGS sınavı sonuçlarının öğrencilerin liseye kabul edilmesi için ne kadar önemli olduğu eyaletler arasında değişiklik gösterebilir.

Sonuç

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) çeşitli sınavlar kullanarak öğrencilerinin liseye hazır olup olmadıklarını ölçmektedir. Bu sınavlar arasında Lise Giriş Sınavı (LGS) yaygın olarak kullanılmaktadır. LGS sınavı, öğrencilerin liseye kabul edilmesinde sonuç almak için kullanılan önemli bir sınavdır. LGS sınavının zorluk derecesi eyalete göre değişebilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)