Amerikada zorunlu eğitim kaç yıl

HayalbaZ

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
4 Nis 2023
1,302
127
7
Merhaba arkadaşlar,

Amerikada zorunlu eğitim kaç yıl olduğunu merak ediyorum. Bir çok ülkede zorunlu eğitim 12 yaşında başlar ve liseye kadar devam eder, fakat Amerika'da bu durum nasıl? Amerikada zorunlu eğitim kaç yıl sürüyor? Lütfen bu konu hakkında bilgi verenler yardım edebilirler mi?

Çok fazla bilgim olmadığı için, Amerikada zorunlu eğitimin ne zaman başladığı, ne zaman bittiği ve Amerikada zorunlu eğitimin aslında ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Bununla birlikte, bazı eyaletlerde zorunlu eğitimin uzunluğu ne kadar ve her eyaletteki zorunlu eğitimin uzunluğu aynı mı?

Bu konu hakkında herhangi bir bilgisi olan veya bu konuda yardım isteyen herkese çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Amerikada Zorunlu Eğitim Kaç Yıl?

Amerika Birleşik Devletleri'nde zorunlu eğitim kaç yıl sürer? Bu soru herhangi bir Amerikalının aklına gelebilecek çok önemli bir sorudur. Zorunlu eğitimin uzunluğu, ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. ABD'de, zorunlu eğitim üç ila on yıl arasında değişebilir. Her durumda, ücretsiz eğitim çoğu durumda öğrencilere sunulur.

ABD'de Zorunlu Eğitime Genel Bakış

ABD'de zorunlu eğitim konusunda her eyaletin kendi kuralları vardır. Genel olarak, her eyalette zorunlu eğitim yaş aralığı 5 ila 18 arasındadır. Bu yaş aralığındaki tüm öğrenciler, eğitim almaları gereken aralıkta zorunlu eğitime katılmak zorundadır. Bu aralık, bireyin ailesi ile birlikte yaşadığı eyaletin zorunlu eğitim kurallarına göre değişebilir.

Eğitim Kaç Yıl Sürer?

Eyaletlerin çoğunda, zorunlu eğitim süresi on yıl sürmektedir. Birçok eyalette, zorunlu eğitimin ilk altı yılı, elementer ve ortaokul bölümünü kapsar. Sonraki dört yıl ise lise bölümünü kapsar. Ancak, bazı eyaletlerde zorunlu eğitim süresi üç yıldan az olabilir. Örneğin, Vermont eyaletinde, zorunlu eğitim süresi sadece üç yıldır.

Ek Eğitim Seçenekleri

Eğer birey, zorunlu eğitim aralığından sonra daha fazla eğitim almak isterse, çeşitli seçenekler onlara sunulacaktır. Bu seçenekler, lise veya kolej eğitiminden üst düzey eğitim programlarına kadar değişebilir. Örneğin, birey lise eğitimini tamamlayıp, lisans veya yüksek lisans eğitimini almaya devam edebilir.

Sonuç

Amerika Birleşik Devletleri'nde zorunlu eğitim kaç yıl sürer? Zorunlu eğitim, eyaletten eyalete farklılık gösterebilir. Genel olarak, zorunlu eğitim aralığı 3 ila 10 yıl arasındadır. Ücretsiz eğitim her öğrenciye sunulmaktadır. Zorunlu eğitim aralığından sonra, bireyler eğitim kariyerlerinin devamı için çeşitli seçeneklerden yararlanabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)