Amerika'nın asgari ücret kaç dolar

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba,

Amerika'da asgari ücret hakkında bilgim yok ne yazık ki. Bu konuda kendimi çok yetersiz hissediyorum. Şu an için en iyi verileri elde etmek için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Amerika'da asgari ücret kaç dolar? Bu soruya cevap arıyorum. Lütfen, bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Bu konuda size en kısa zamanda cevap verebilmek için çok çalışıyorum.

Herhangi bir veri veya araştırma bulabilirsem, bunu paylaşmak isterim. Sizin de verdiğiniz bilgileri yakından inceleyecek ve paylaşacağım. Eğer fikriniz varsa, lütfen bunu paylaşın.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,954
1,315
112
Amerika'nın Asgari Ücreti Kaç Dolar?

Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışanların en azından saat başı alacakları ücreti belirleyen asgari ücret, her eyaletin kendi asgari ücret kurallarına göre değişmektedir. 2020 yılına ait asgari ücretler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Asgari Ücret Ne Kadardır?

Amerika Birleşik Devletleri Orta Batı Bölgesi'ndeki asgari ücret, 2020 yılına ait ortalama 8,75 dolardır. Aynı bölgedeki bazı eyaletlerin, asgari ücretin 12 dolara ulaşabileceği açıklanmıştır. Doğu Bölgesi'ndeki ABD eyaletlerinde ise asgari ücret, ortalama 11 dolardır. Son olarak Kuzey Bölgesi'ndeki asgari ücret ortalama 10 dolardır. Yani ABD'deki asgari ücreti belirleyen eyaletlerin her biri, kendi bölgelerine göre asgari ücret belirlemektedir.

Eyaletlerin Asgari Ücreti Ne Kadar?

Bir eyalette asgari ücret ne kadar olur, bölgeden bölgeye değişmektedir. Örneğin, Alabamalılar, saat başı en az 7,25 dolar kazanıyor. Alaska'da ise en az 9,89 dolar alınıyor. Arkansas'ta ise saat başı en az 8,50 dolar alınıyor. Kaliforniya'da ise en az 11 dolar alınıyor.

Asgari Ücretin Yükseltilmesi Ne Kadar Sürer?

Her eyaletin kendi asgari ücret kurallarına göre, asgari ücretin yükseltilmesi ne kadar sürebilir. Bazı eyaletler, federal düzenlemelerin üzerine asgari ücreti her yıl yükseltiyor. Diğer eyaletler ise, asgari ücreti daha düşük tutmak için her yıl yükseltmeyi reddediyor.

Sonuç

Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışanların saat başı alacakları en düşük miktarı belirleyen asgari ücret, 2020 yılına ait ortalama 8,75 dolar olarak belirlenmiştir. Her eyaletin kendi asgari ücret kurallarına göre değişebilen asgari ücret, her yıl yükseltilmekle birlikte, eyaletlerin kendi asgari ücretlerini belirleyebildiği de bilinmektedir.

Anahtar Kelimeler: Amerika, Asgari Ücret, ABD, Eyaletler, Yükseltilme, 2020.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)