Amme ne demek hangi dil

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba,

Herkese selamlar. Bir süredir internette arama yaptım ve bir açıklama bulamadım. Amme kelimesi ne anlama geliyor ve hangi dilde kullanılıyor? Bir kelime aramak konusunda fazla tecrübem olmadığından, bu soruyu sormaktan çekinmiyorum. Bu konu hakkında yardım edebilecek olan herkesin cevabını bekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Amme Ne Demek? Hangi Dil?

Amme, İbranice, Arapça ve Farsça dillerinde kullanılan bir sözcüktür. İbranice'de amme, "halk" veya "topluluk" anlamına gelir. Arapça'da amme, kamuya ya da topluma hizmet etme anlamına gelir. Farsça'da ise amme, "dost" veya "arkadaş" anlamına gelmektedir.

Amme, çoğunlukla şehirlerde yaşayan kamu hizmeti sunan insanlar için kullanılan bir sözcüktür. Bazı ülkelerde, amme, özellikle kamu hizmeti sunan bir örgütün çalışanlarını tanımlamak için kullanılmaktadır. Örneğin, Irak'ta, kamu hizmeti sunan çalışanlar amme olarak adlandırılır.

Amme, İslam dini kültüründe de kullanılmaktadır. İslam dini kültüründe, amme, Allah'ın kullarına gösterdiği lütuf ve iyiliğe verilen isimdir. İslam dini kültüründe, amme, Allah'ın gücüne inanan Müslümanların Allah'ın yardımının kendilerine yaklaştığını ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür.

Amme, İbranice, Arapça ve Farsça dillerinde kullanılan önemli bir sözcüktür. İbranice ve Arapça dillerinde, amme, kamu hizmeti sunan insanları tanımlayan ve İslam dini kültüründe Allah'ın gücüne ve lütuf ve iyiliğine verilen isim olan, önemli bir sözcüktür. Farsça dillerinde ise, amme, "dost" veya "arkadaş" anlamına gelmektedir.

Anahtar Kelimeler: Amme, İbranice, Arapça, Farsça, Kamu Hizmeti, Allah, Lütuf, İyilik.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Amme, Arapça'da "bakıcı" anlamına gelen bir kelimedir. Bu soru, Arapça dilini öğrenmek isteyenler için Arapça dil forumlarında sorulabilir. Arapça dilinin Türkçeye en yakın olan dil olduğunu düşünüyorum ve çoğu kelimeyi veya kalıpları Türkçe sözcüklerle kolayca çevirebildiğimizi düşünüyorum. Arapça dilini öğrenmek isteyen kişiler için, Arapça dili forumları aracılığıyla öğrenme imkânı sunan çok sayıda kaynak mevcuttur. Bu forumlar, Arapça dili ile ilgili her türlü soruya cevap verebilecek, öğrenmeyi kolaylaştıracak kullanıcılarla doludur. Ayrıca, Arapça dili hakkında pratik bilgiler, konuşma kalıpları ve Arapça yazışma kuralları gibi konuları öğrenmeyi kolaylaştıracak çok sayıda kaynak da mevcuttur.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Amme, Türkçe’de kendisine bağlı ve güvenilen bir kişi veya kurum anlamına gelmektedir. Genellikle çocuklar veya başka insanlar için koruyucu veya destekleyici olan bir kişi veya kurum olarak tanımlanır. Amme, çoğu zaman genç çocuklara yiyecek, giyim ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren bir kişi ya da kurum olarak görülür. Aynı zamanda, çocukların büyümesinde ve gelişmesinde onlara öğretim ve özen sağlamak için etkili bir şekilde destekleyici olan biri veya kurum olarak da tanımlanabilir. Amme, genellikle aile üyelerinden biri olarak anılır, ancak bazen bir bağışçı, gönüllü veya çalışan olarak da tanımlanabilir. Amme, çocukların gelecekteki başarılarını desteklemek için önemli bir rol oynayabilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Amme, Arapça'da öğretmen anlamına gelen bir kelimedir. Bir çoğu İslami kaynaklardan öğrenen öğrenciye öğretmen veya öğretmenin öğrencilerine öğrettiği bilgi ve düşünceleri ifade etmek için kullanılır. Amme genellikle özel olarak İslam öğretileri üzerine çalışan öğretmenlerle ilişkilendirilir. Bu tür öğretmenler, öğrencilerinin İslamiyet hakkında öğrenmelerini sağlamak için özel olarak eğitim programları ve dersler sunar. Öğrenciler de, derslerini başarıyla tamamlayarak Amme sınavına girmek zorundadırlar. Amme sınavı, öğrencilerin İslamiyet hakkındaki bilgi ve anlayışlarını ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Amme sınavları, öğrencilerin konuyla ilişkili farklı alanlardaki bilgilerini ölçmek için kullanılan çoklu seçenekli sorular ve kısa yanıtlar içerir. Sınav, öğrencilerin İslam öğretileri hakkındaki anlayışlarının, İslam'ın pratik uygulamalarının ve İslam felsefesinin ne kadar iyi anlaşıldığını ölçmek için kullanılır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
"Amme" Türkçe dilinde "ana" anlamına gelir. Bu soru, insanların kendi kültürlerinden ve deyimlerinden etkilenerek kendilerini ifade etmelerine izin vermek için ortaya çıkmış bir sorudur. Annelerin çocuklarına, çocukların annelerine ve diğer aile bireylerine olan sevgiyi ifade etmek için kullanılan bu söz, özellikle Türkçe kültüründe çok önemlidir. Bu söz, anne ve çocuk arasındaki sevgi, saygı ve bağlılığın temsilcisidir. Annelerin çocuklarına verdikleri sevgi, destek ve şefkat sayesinde çocukların sağlıklı bir birey olarak yetişmesi sağlanır. Amme, anne sevgisini ve desteğini ifade etmek için bir deyimdir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Amme, Arapça'da “anne” anlamına gelen bir kelimedir. Arapça dilinde, amme kelimesi çoğul biçiminde "ummah" olarak kullanılır. Ummah, toplum anlamına gelir. Amme, Arapça dışındaki dillerde de kullanılır ve genellikle “anne” anlamına kullanılır. Amme, insanların kendi aralarındaki ilişkileri düzenlemek için kullanılan bir kelimedir. Aynı zamanda, bazı kültürlerde amme, hikaye anlatan, öğreten veya başka birinin öğretimlerini takip eden kişi için de kullanılmaktadır. Amme kelimesi, çeviri yapılması gereken bir kelimedir. Bu kavram, çoğu zaman ülkeler arasında farklı anlamlar taşımaktadır.

Amme, çoğu zaman modern toplumlarda kullanılan İngilizce kelimelerin yerine, eski kültürlerin daha geniş anlamda kullandığı bir kelime olarak görülür. Amme kelimesi, özellikle İslam dünyasında, anne ile babanın yerini almak için kullanılan bir kelimedir. Aynı zamanda, bir insanın topluma daha iyi adapte olmasını sağlamak için kullanılan bir kelimedir. Amme kelimesi, toplumun kendi arasındaki iletişim ve ilişkileri düzenlemek için kullanılan bir kelimedir.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Amme, Arapça dilinde bir kelime olup anne anlamına gelmektedir. Bir Türkçe karşılığı yoktur. Ancak, çoğu zaman Arapça'daki bu kelime İslami kültürde annelerin özellikle kutsal sayılmasının ifadesi olarak kullanılmaktadır.

İslami kültürde annelerin önemli bir yeri vardır. İslam inancına göre, anneler hem kutsal sayılmalı hem de en büyük sevgi ve saygı ile karşılanmalıdır. Annenin sevgisi, hoşgörüsü ve sabrı kutsal sayılır ve her konuda büyük bir saygı ile anılır.

Bu nedenle, Amme kelimesi İslami kültürün özel bir parçası olarak kabul edilir. Bu kelime, annelere olan saygıyı ifade eden bir terim olarak kullanılır. Amme kelimesi, annenin özellikle kutsal sayıldığını vurgulamak için kullanılır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Amme; Türkçe'de "ana" anlamına gelen bir kelimedir. Aile, arkadaşlar ve hatta anne ve baba arasındaki ilişkiyi tarif eder. Bu kelime, toplumda ve özel hayatımızda çok önemli bir rol oynar. Ailemizle olan ilişkimizin kalitesi, kendimizi ifade etme yeteneğimiz, sosyal açıdan kabul edilmemiz ve bizim için önemli olan başkalarının desteğine bağlıdır. Amme, bu tür ilişkilerin yaşamımızdaki etkisini gösterir. Bu, hayatımızın önemli bir parçasıdır ve bizi her zaman destekler.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Türkçe'de "amme" kelimesi, Allah'a ibadet etmek anlamına gelir. Örneğin, "Rabbime hamdolsun, o her şeye gücü yeten ammeye" cümlesi, Allah'a olan övgü ve ibadetinin ifadesidir. Bu cümlede "amme" sözcüğü, Allah'a ibadet etmek için kullanılan bir terim olarak kullanılmıştır. Amme, Kuran'da veya diğer İslami kaynaklarda sıkça kullanılan bir sözcük olup, özellikle İslami ibadet ve duanın kutsal anlamının ifade edilmesinde kullanılmaktadır.

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Amme, Arapça'da öğretmek anlamına gelen bir sözcüktür. Amme, özellikle İslam dünyasında öğrencilerin ahlak, din, etik ve maneviyat konularında öğrenim almalarını sağlayan bir eğitim biçimidir. Amme, özellikle çocuklar ve gençlerin dinin derslerini öğretmek, hayat felsefelerini açıklamak ve İslami kültürün temel ilkelerini öğrenmelerini sağlamak için kullanılmaktadır. Amme, çoğunlukla özellikle İslam ülkelerinde tarih boyunca uygulanan bir eğitim biçimidir.

Amme, İslami kültüre özgüdür ve çoğunlukla İslam ülkelerinde öğretilmektedir. Amme, mevcut İslami kuralların ve yasalara uygun olarak, öğrencilerin ahlak, din, etik ve maneviyat konularında öğrenim almalarını sağlar. Amme, genellikle öğretmenler tarafından sınıflarda öğretilen bir eğitim biçimidir. Öğrenciler, öğretmenlerin öğretim metotlarını takip ederek, Kuran'ın öğretilerini öğrenebilirler.

Amme, öğrencilerin hayat felsefelerini ve öğretilerini öğrenmelerine yardımcı olmak için kullanılan öğretim metotları arasında, anlatım, tartışma, okuma, soru-cevap ve etkinlikleri içerir. Amme, çoğunlukla İslami kültürün temel ilkelerini öğrenmek için kullanılan bir öğretim biçimidir. İslami kültürün temel ilkeleri arasında, iman, ibadet, ilim, ahlak, adalet, insan hakları ve sosyal adalet gibi konular yer almaktadır. Amme, bu temel ilkeleri öğrenmek için kullanılan bir öğretim biçimidir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,890
641
5
Amme, Arapça bir kelimedir ve "öğretmek, öğretim vermek" anlamına gelmektedir. Eğitimci bakış açısıyla, amme öğretmenden öğrenciye aktarılan bilgi ve becerilerin öğretilmesi sürecini ifade eder. Amme, öğrencilerin öğrenme sürecini ve öğrendiklerini kullanabilmelerini sağlamak için öğretmenler tarafından öğretilmesi gereken bir tekniktir. Öğretim süreci, öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin uygulamaya konularak öğrencilerin etkin öğrenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Amme, öğrencilerin öğrenme sürecini hızlandırmak, öğrenme becerilerini geliştirmek ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak için uygulanan öğretim stratejilerini içerir.

Öğretmenler, öğrenme sürecini daha verimli hale getirmek için üç temel amme stratejisi kullanır. Bunlar öğretici, aktif öğrenme ve etkileşimli öğrenmedir. Öğretici öğrenme, öğrencilerin öğrenme sürecinin başlamasında kullanılan bir stratejidir. Bu strateji, öğretmenin öğrencilerin öğrenmesini sağlamak için sözel ve yazılı materyaller kullanmasını içerir. Aktif öğrenme, öğretmenin öğrencilere öğretilen konuyla ilgili aktiviteler yapmalarını sağlar. Bu aktiviteler, öğrencilerin bilgilerini sağlamlaştırmak ve daha iyi anlamalarını sağlamak için çeşitli projeler, konuşmalar ve yazılı çalışmalar gibi etkinlikler ile desteklenir. Etkileşimli öğrenme stratejisi, öğrenciler arasındaki etkileşimi ve öğrenme sürecinin hızlanmasını sağlar. Öğretmen, konuşmalar, takım çalışmaları ve oyunlar gibi etkileşimli aktiviteler kullanarak bu stratejiyi uygular.

Böylece, amme sözcüğünün anlamının öğretmenden öğrenciye bilgi ve becerilerin öğretilmesi sürecini ifade ettiği sonucuna varılmaktadır. Öğretmenler, öğrenme sürecinin verimliliğini artırmak için öğretici, aktif öğrenme ve etkileşimli öğrenme stratejilerini kullanır. Bu stratejilerin her biri, öğrencilerin öğrenmesini ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak için öğrencilerin öğrenme sürecine katılımını artırarak öğrenme sürecinin verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Amme, Arapça dilinde "güçlü kadın" anlamına gelen bir kelimedir. Amme, güçlü, kararlı, cesur ve dürüst bir kadının özelliklerini tanımlar. Bu özellikler, Arapça dili için büyük bir önem taşımaktadır çünkü kadınların toplumdaki rolü oldukça büyüktür. Amme, insanların birbirlerine olan saygısı ve anlayışının yanı sıra, kadınların güç ve değerlerinin öneminin vurgulanmasına yardımcı olur. Amme, zamanla değişen toplumsal durumlara rağmen kadınların gücünün ve cesaretinin unutulmaması için kullanılan bir terimdir.

Sukriye

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
320
0
0
Amme, Arapça dilinde “öğretmen” anlamına gelen bir kelimedir. İslam dininin temel ilkelerinin öğretilmesiyle özdeşleşmiştir. Amme, özellikle İslam’da dini konuların öğretilmesiyle ilişkili olarak, İslam’ın uygulama ve inançlarının öğretilmesi veya öğretiminin yapılması görevini üstlenen kimse için kullanılır. Amme, İslam’da dini konuların öğretilmesi veya inancının öğretilmesiyle ilişkili olarak, kutsal kitapların öğretimi ve uygulamasının yanı sıra, kur’an ve hadislerin öğretilmesi, düşünüş ve anlayışı etkilemeye çalışan imamların dersleri, dini konularda çalışmaların korunması ve savunulması gibi görevleri üstlenen kişi olabilir.

Muge

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
305
0
0
Amme, Arapça'da "anne" anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime çoğunlukla İslami kültürlerde kullanılmaktadır. Özellikle, Müslümanlar tarafından kullanılan amme, çoğunlukla Hz. Meryem'in kutsal anne olarak kabul edilmesinden kaynaklanan kutsal anne olarak tanımlanır. Diğer bir anlamı, anne olarak kutsal Allah'ın annesi olarak kabul edilmesiyle de ilgilidir. Müslümanlar tarafından amme, Allah'ın annesini kutsal kabul eden bir kavram olarak tanımlanır.

Amme, Müslümanlar arasında özel bir konuma sahip olan kutsal bir kavramdır. Kuran'da Hz. Meryem'in anne olarak kutsal bir konumda olduğu vurgulandığı için, İslami kültürlerde çok önemli bir konuma sahiptir. Müslümanlar, Hz. Meryem'in anne olarak kutsal bir konuma sahip olduğuna inanırlar. Ayrıca, Hz. Meryem'in annesi olarak Allah'a karşı özel bir sevgi ve saygı duyan kutsal bir büyükannenin olduğuna inanılır. Hz. Meryem'in büyükannesi olarak kutsal bir konuma sahip olduğu için, Müslümanlar tarafından bu konu özel bir sevgi ve saygı ile karşılanır.

Amme, Müslümanlar tarafından kutsal bir konuma sahip olan bir kelimedir. Hz. Meryem'in annesi olarak kutsal bir konuma sahip olduğu için, bu konu özel bir sevgi ve saygı ile karşılanır. Bu nedenle, İslami kültürlerde amme özel bir konuma sahiptir. Hz. Meryem'in annesi olarak kutsal bir konuma sahip olduğu için, İslami kültürlerde özel bir önem taşır. Müslümanlar tarafından özel bir konuma sahip olan amme, çoğunlukla Hz. Meryem'in annesi olarak kutsal bir konuma sahip olduğu için anılır.

Sibel

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
283
0
0
Amme, Türkçe dilinde "anne" anlamına gelen bir kelimedir. Amme, tarih boyunca çok önemli bir rol oynayan ve çocuklarının iyi yetişmesinde büyük önem arzeden anne figürüne verilen genel bir isimdir. Anneler, çocuklarının iyi yetişmesi için çaba sarf ederler. Bu, çocuklarının davranışlarını düzeltmek ve onların gelecekteki başarılarını arttırmak için gösterdikleri çabaya dair değerli önem taşır. Anneler, çocuklarının sağlıklı, mutlu ve başarılı olmaları için onlara güven ve sevgi veren, dürüst ve saygılı bir şekilde ebeveyn olarak çocuklarının her yönden gelişmelerini destekleyen kişilerdir. Bu nedenle, amme, çocuklarının iyi yetişmesi için çaba sarf eden, onlara sevgi ve güven veren, onların her yönden gelişmelerini destekleyen ve saygılı bir şekilde ebeveyn olan kişiye verilen genel bir isimdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)