Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi kaç yıl

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba,
Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi ne zaman kuruldu? Bu konuda bilgi sahibi birileri varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

Ben Antalya'da yaşıyorum ve bu üniversiteyi daha yakından tanımak istiyorum. Biliyorum ki Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya'da eğitim ve araştırma alanlarında önde gelen bir üniversite olarak kabul ediliyor. Ancak, Hukuk Fakültesi ne zaman açıldı?

Hukuk Fakültesi'nin tarihçesi, öğrencilerin kazanabilecekleri eğitimler ve bunlara ek olarak üniversite hakkında daha fazla bilgi almam için ne gibi yollarım olabilir?

Lütfen Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ilgili tüm konularda benim için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Kuruluşu

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2009 yılında kurulmuştur. Fakülte, aynı zamanda Antalya'daki ilk hukuk fakültesidir. Fakülte, ilk yılında 36 öğrenci almıştır. Fakülte, öğrencilere üç yıllık lisans ve bir yıllık yüksek lisans programı sunmaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Programları

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi, öğrencilere üç yıllık lisans programı sunmaktadır. Lisans programının dersleri, sosyal hukuk, iş hukuku, medeni hukuk ve ceza hukuku gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır. Fakülte, ayrıca bir yıllık yüksek lisans programı da sunmaktadır. Yüksek lisans programının dersleri, özellikle ticaret hukuku, çevre hukuku ve adalet konuları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Öğretim Üyeleri

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin öğretim üyeleri profesyonel alanlarda uzmanlaşmış öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Dersler, öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Fakülte, aynı zamanda profesyonel dış kaynaklardan da dersler almaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Sonuçları

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi, lisans ve yüksek lisans programları ile öğrencilerin hem akademik hem de mesleki açıdan gelişimini desteklemektedir. Fakülte, öğrencilerin akademik ve mesleki alanlarda başarılı olmalarına yardımcı olmak amacıyla, üniversitenin diğer kurumlarıyla işbirliği içerisindedir. Fakülte, aynı zamanda öğrencilerin kariyer planlamasını desteklemek için burs ve staj imkanları da sunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Antalya, Bilim Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Kuruluş, Programlar, Öğretim Üyeleri, Sonuçlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)