Arjantin ekonomisi kaçıncı sırada

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Merhaba herkes,

Arjantin ekonomisinin dünyadaki sıralamasını merak ediyorum. Arjantin'in dünya ekonomisindeki konumunu öğrenmek için buraya yazmak istedim. Arjantin ekonomisi nerede sıralanıyor? Ekonomik gücünün dünya çapında ölçümünü öğrenmek istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olacak biri var mı? Bilgilendirmek isteyen herhangi birinin ne açıklama yapacağını veya hangi kaynaktan bana yardım sağlayacağını öğrenmek istiyorum. Arjantin ekonomisi hakkında yazılan veya açıklanan herhangi bir bilgiye güvenebileceğim kaynakları öğrenebilir miyim?

Çok teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,965
1,315
112
Arjantin Ekonomisi Kaçıncı Sırada?

Arjantin, Latin Amerika'da önemli bir ekonomiye sahiptir. GSYİH'sı yaklaşık 545 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir ve bu, Arjantin'in GSYİH'sının Latin Amerika'daki ikinci büyük ekonomi olduğu anlamına gelmektedir.

Arjantin, dünya ekonomisi içinde dengeleri değerlendirdiğimizde, 2020 yılı verilerine göre, dünyada kaçıncı sırada yer almaktadır?

Arjantin Ekonomisi Kaçıncı Sırada?

2020 yılı verilerine göre, Arjantin ekonomisi, dünya ekonomisi içinde kaçıncı sırada yer almaktadır? Arjantin, dünya ekonomisi içinde 23. sıraya yerleşmiştir. Bu sıralamada, Arjantin'in GSYİH'sının yaklaşık 545 milyar dolar olmasına rağmen, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmamasına rağmen, Latin Amerika'daki en büyük ikinci ekonomi olduğu anlaşılmaktadır.

Arjantin Ekonomisi Neleri İçeriyor?

Arjantin ekonomisi, ülkenin tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinden oluşmaktadır. Ülkenin tarım sektörü, hayvancılık, tarım ve balıkçılık ürünleri üretmektedir. Sanayi sektörü ise, çelik, otomotiv, elektronik, gıda, ilaç ve çimento gibi ürünleri üretmektedir. Hizmet sektörü ise, turizm, finans, sigorta, ulaşım, teknoloji, perakende ve eğitim gibi hizmetler sağlamaktadır.

Arjantin Ekonomisi Ne Kadar Büyüyor?

Arjantin ekonomisi, 2020 yılı itibarıyla, geçtiğimiz yıllara göre düşük bir büyüme oranına sahiptir. GSYİH, geçen yılın son çeyreğinde yüzde -7,7 oranında büyümüştür. Bununla birlikte, ülkenin son çeyrekteki büyüme oranının yüzde 0,2'ye yükselmiş olması beklenmektedir.

Arjantin ekonomisi, Latin Amerika'daki ikinci büyük ekonomi olarak, 2020 yılı verilerine göre, dünya ekonomisi içinde 23. sıraya yerleşmiştir. Ülkenin GSYİH'sı yaklaşık 545 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir. Arjantin ekonomisi, tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinden oluşmaktadır. Geçen yılın son çeyreğinde ekonominin büyüme oranı yüzde -7,7 olarak tahmin edilmiştir, ancak son çeyrekte bu oranın yüzde 0,2'ye yükselmesi beklenmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)