Artçı artçı ne demek

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
"Merhaba herkese,

Ben yeni bir forum kullanıcısı olarak, Artçı artçı ne demek? sorusuna cevap arıyorum. İngilizce konuşan insanların kullandığı sözcükleri sıkça kullandıklarını biliyorum ama bu sözcüğün anlamını tam olarak çözemedim.

Bu sözcüğün tam olarak ne anlama geldiğini ve nerede kullanıldığını öğrenmek istiyorum. Lütfen, bu sözcüğe ilişkin daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Herkese önceden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,409
1,315
112
Artçı Artçı Ne Demek?

Artçı artçı ne demek? Sözcük, bir şeyin çok fazla, çok sık veya çok uzun süre devam etmesi anlamına gelmektedir. Sözcük, genellikle bir durumu tarif etmek için kullanılır, ancak aynı zamanda bir kişinin tavrını veya davranışlarını tarif etmek için de kullanılabilir.

Artçı artçı, bir durumun uzun süre devam etmesi anlamına gelir. Sözcük, bir olaya veya duruma dikkat çekmek için kullanılır. Örneğin, bir kişinin arkadaşının onu üzücü bir şekilde çok sık aramaktan şikayet edebilir ve "Artçı artçı arıyor beni" diyebilir.

Artçı Artçının Kökeni

Artçı artçı sözcüğünün kökeni, çok eski Türkçe'dir. Sözcük, Orta Asya'daki Turkic kabilelerinin lisanından gelmektedir. Sözcük, genellikle "sık sık" veya "çok çok" olarak kullanılmıştır.

Artçı Artçının Anlamı

Günümüzde, artçı artçı sözcüğü, bir olayın veya durumun çok sık veya uzun süreli bir şekilde devam etmesi anlamına gelmektedir. Sözcük, genellikle bir kişinin davranışlarını veya tavrını tarif etmek için kullanılır. Örneğin, bir kişi "artçı artçı arıyor beni" diyebilir, bu kişinin arkadaşının onu çok sık aramaktan şikayet etmek istediğini anlamaktadır.

Artçı Artçının Sonuçları

Artçı artçı sözcüğünün kullanılması, bir durumun uzun süre devam etmesinin sonuçlarına dikkat çekmek için kullanılabilir. Örneğin, bir kişinin arkadaşıyla artçı artçı tartışmalarının onu çok stresli ve yorgun yapabileceğini ve ilişkilerinin bozulabileceğini anlatmak için kullanılabilir.

Sonuç

Artçı artçı ne demek? Sözcük, çok sık veya uzun süre devam eden bir durumu tarif etmek için kullanılmaktadır. Sözcük, genellikle bir kişinin tavrını veya davranışlarını tarif etmek için kullanılır. Ayrıca, artçı artçı sözcüğünün kullanılması, bir durumun uzun süre devam etmesinin sonuçlarının dikkate alınmasını sağlayabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)