Arzetti nasıl yazılır TDK

KanatlıGökyüzü

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
75
2
0
Merhaba arkadaşlar, Arzetti nasıl yazılır TDK'de sözcük olarak ne anlama geliyor? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bu sözcüğün nasıl yazılacağını öğrenmek istiyorum. Benim için çok önemli olan bu konuda görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Lütfen yardım edin ve Arzetti'nin TDK'de nasıl yazılacağını öğretin. Teşekkürler.

MaviKahraman

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
1
0
Arzetti Nedir?

Arzetti kelimesi, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan Türkçedeki bir edat olarak kullanılır. Edat, bir sözcük ya da cümledeki bir kelime ya da kelimelerin bir araya gelerek anlamının değişmesini sağlar. Bu edat, özellikle cümlede karşılaştırma yapılırken kullanılır. Arzetti kelimesi, “-tti” eki ile biten kelimelerin öncesine gelir.

Arzetti Nasıl Yazılır?

Arzetti, TDK tarafından belirlenen kurallara göre yazılır. Arzetti, cümlenin başında kullanılırken, küçük harflerle yazılır. Eğer arzetti kelimesi bir cümlenin ortasında kullanılıyorsa, Türkçede büyük harflerle yazılır. Örneğin:

• Cümlenin başında arzetti: Arzetti, daha iyi bir çözüm aradım.

• Cümlenin ortasında arzetti: Daha iyi bir çözüm Arzetti aradım.

Arzetti Kullanımı

Arzetti, özellikle karşılaştırma yapılırken kullanılır. Arzetti, karşılaştırmanın daha güçlü olması için kullanılır. Arzetti, “-tti” eki ile biten kelimelerin öncesine gelir. Örnek vermek gerekirse:

• Daha çok çalıştım, ama arkadaşım daha çok çalıştı Arzetti.

• Benim aldığım not daha düşüktü Arzetti, arkadaşımın aldığı not daha yüksekti.

Arzetti kelimesinin kullanımı, Türkçe konuşma ve yazılı dilinde oldukça yaygın ve kolaydır. Özellikle karşılaştırmalarda, arzetti kelimesi kullanılır.