Aşar vergisi ne demek e ödev

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Merhaba,
Aşar vergisi hakkında bilgim olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var. Aşar vergisi ne demek e ödevini yapmak için neyi öğrenmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. Aşar vergisi, hangi durumlarda kullanılır? Bu vergi ne kadar süreyle ödenir? Ne gibi avantajlar sağlar? Aşar vergisi uygulamasında ne gibi dikkat edilecek kurallar vardır? Aşar vergisi ne kadar zamana kadar ödenmelidir? Bunların yanı sıra, bu verginin kaç farklı türü olduğu ve bunların her biri için ne gibi özellikleri olduğu hakkında da bilgi edinmek istiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Aşar Vergisi Ne Demek?
Aşar vergisi, bir ülkenin çalışanlarının ücretlerinden alınan bir tür vergidir. Aşar vergisi, çalışanların ücretlerinin çeşitli özelliklerine göre belirlenen bir oranda kesilir. Bu vergi, genellikle ücretleri ödemeye başladıktan sonra alınır. Aşar vergisi, kamu harcamalarını finanse etmek ve özellikle sosyal harcamalar için kullanılmak üzere yerli hükümetler tarafından alınan bir vergidir.

Aşar Vergisinin Amacı Nedir?
Aşar vergisinin temel amacı, ücretli çalışanların ödediği ücretlerden, kamu harcamalarını finanse etmek ve özellikle sosyal harcamalar için kullanılmak üzere yerli hükümetler tarafından alınan bir vergi olarak hizmet etmektir. Ayrıca, ücretli çalışanların net ücretlerinin daha az olmasını sağlamak ve çalışanların ücretlerinden elde edilen geliri yerli hükümetin mali kaynakları arttırmak için de kullanılmaktadır.

Aşar Vergisinin Hesaplanması Nasıl Yapılır?
Aşar vergisinin hesaplanması, çalışanın ücretlerinin çeşitli özelliklerine göre belirlenen bir oranda kesilir. Bu oran, her ülkede farklılık gösterir. Örneğin, çalışanın ücretindeki aylık artışlar kesilen vergi oranını etkileyebilir. Aşar vergisinin, ödenen ücret miktarı ve çalışanın ücretinin çeşitli özelliklerine göre hesaplanması gerekebilir.

Aşar Vergisinin Ödenmesi Nasıl Sağlanır?
Çalışanlar, ödedikleri ücretlerden Aşar vergisini, genellikle ücretleri ödemeye başladıktan sonra alınır. Bu, çalışanların ödedikleri net ücretlerin daha düşük olmasını ve çalışanların ücretlerinden elde edilen gelirin yerli hükümetin mali kaynaklarını arttırmak için de kullanılır. Çoğu ülkede, Aşar vergisinin ödenmesi, çalışanların ücretlerinin ödenmesiyle birlikte gerçekleşir ve çalışanların vergilerini ödemek için belirli bir süreç gerekmektedir.

Aşar Vergisinin Yönetimi Nasıl Yürütülür?
Aşar vergisi, çoğu ülkede, ülkenin vergi dairesi tarafından yönetilmektedir. Vergi dairesi, çalışanların vergi durumlarını izleyebilir ve gerekli olan vergileri toplayabilir. Vergi dairesi, yerel hükümetlerin vergi politikalarını uygulayarak vergi toplamayı sağlamak için çalışanların vergilerini inceler ve bu sürecin tüm aşamalarını yönetir. Yerel hükümetler ayrıca, çalışanların ücretleri üzerinden alınan vergileri toplamak için çalışanların ücretleri üzerinden alınan vergileri toplamak için de çalışırlar.

Sonuç
Aşar vergisi, çalışanların ücretlerinden alınan bir tür vergidir. Aşar vergisinin temel amacı, kamu harcamalarını finanse etmek ve özellikle sosyal harcamalar için kullanılmak üzere yerli hükümetler tarafından alınan bir vergi olarak hizmet etmektir. Aşar vergisinin hesaplanması, çalışanın ücretlerinin çeşitli özelliklerine göre belirlenen bir oranda kesilir. Aşar vergisinin ödenmesi, genellikle ücretleri ödemeye başladıktan sonra gerçekleşir ve çalışanların vergilerini ödemek için belirli bir süreç gerekmektedir. Aşar vergisinin yönetimi, çoğu ülkede, ülkenin vergi dairesi tarafından yönetilmektedir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Aşar Vergisi, Türkiye'de özel maliklerin mülkiyetlerini tescil etmek için ödenen bir vergidir. Bu vergi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 81 ilinde, yalnızca özel maliklere uygulanır. Aşar Vergisi, özel malikler tarafından ödenen bir özel mülkiyet vergisidir. Özel malikler, binalar, arsalar ve diğer özel mülkler için bu vergiye tabi olurlar. Aşar vergisi, yalnızca satış sözleşmesi yapılmış özel mülkler için ödenir. Aşar Vergisi, özel maliklerin özel mülklerini resmi olarak tescil etmelerini sağlar. Aşar Vergisi, yalnızca 81 il arasında değişmektedir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Aşar Vergisi, Türkiye'de tarım ürünlerinin tüketim değerine veya satış değerine göre ödenen bir vergidir. Aşar Vergisi, üreticilerin ürünlerinin satış fiyatına eklenen bir vergi olarak tarif edilir. Vergi, tarım ürünlerinin üreticisi tarafından ürününün satışından önce alıcıya ödenir ve vergi, ürünün satış fiyatından düşülür. Türkiye'deki tarımsal üreticiler, bu vergiyi üretim sürecine ekstra bir maliyet olarak görürler. Verginin miktarı, ürünün türüne, üretim yöntemlerine ve üretim alanına göre değişiklik gösterir. Aşar Vergisi, tarım ürünlerinin tüketim fiyatını arttırır ve üretici kârını düşürür. Aşar Vergisi, tarım sektörünün gelişmesine destek sağlamak ve vergi gelirlerinden yararlanmak için kullanılan bir araç olarak görülebilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Aşar vergisi, devlet tarafından tüketicilere veya üreticilere uygulanan zorunlu bir vergidir. Aşar vergisi, mevcut malların üretiminden tüketimine kadar olan süreçte ödenmesi gereken vergidir. Vergi, üretim aşamasından itibaren fiyatlara yansıtılır ve dolayısıyla tüketici tarafından ödenir. Aşar vergisi, ürünlerin üretiminde kullanılan hammaddelerin, materyallerin ve işçilik giderlerinin yanı sıra, üretici ve tüketici için sağlanan hizmetlerin de fiyata eklenmesini sağlar. Aşar vergisinin amacı, üretim ve tüketim arasındaki dengeyi sağlamak, üreticilerin üretim maliyetlerini korumak ve tüketicilere ürün ve hizmetlerin sağlanmasının kolaylaştırılmasıdır. Aşar vergisi aynı zamanda devletin gelirlerini artırmaya da yardımcı olur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Aşar Vergisi, Türkiye’de özel mülkiyet hakkına sahip olan kişiler tarafından ödenen bir vergi türüdür. Aşar Vergisi, özel mülkiyet haklarının kullanılmasına veya devredilmesine ilişkin ücret olarak ödenir. Vergi oranı, özel mülkiyet hakkının türüne göre değişmektedir ve yıllık oranlar belirli miktarlarda değişebilmektedir. Özel mülkiyet hakkının türüne göre, aşar vergisi, herhangi bir takas veya teslim sözleşmesi kapsamında ödenen değerin yüzde altısından yüzde onbeşine kadar değişmektedir. Vergi ödemeleri, takas veya teslim sözleşmesine konu olan özel mülkiyet hakkının devredilmesinin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde ödenmesi gerekmektedir. Aşar Vergisi, özel mülkiyet hakkının devredilmesinin doğru bir şekilde kaydedilmesi ve kayıt ve tescil ücretlerinin ödenmesi için önemli bir gider unsurudur.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Aşar Vergisi, Türkiye'de özel mülk edinme durumunda herhangi bir kişinin ya da şirketin ödemesi gereken bir vergidir. Aşar Vergisi, özel mülk edinme durumunda arsa, arazi veya bina alımı esnasında ödenen bir vergidir. Bu vergi, özel mülk edinme durumunda alıcı tarafından ödenir. Aşar Vergisi, katma değer vergisi (KDV) olarak da adlandırılır ve ödenmesi gereken KDV miktarı alıcıya göre değişir.

Aşar Vergisi, Türkiye'de özel mülk edinme işlemleri için ödenmesi gereken zorunlu bir vergidir. Çoğunlukla, alıcının ödediği satın alma fiyatının yüzde ila on beş arasında değişen bir oranda alıcıya ödenmesi gereken KDV olarak adlandırılır. Örneğin, bir arsa satın almak için arsa sahibinden alıcıya ödenen satın alma fiyatının yüzde on beşi Aşar Vergisi olarak ödenir. Bu, satın alma fiyatının toplamının bir oranı olarak ödenmesi gereken bir KDV'dir. Aşar Vergisi, özel mülk edinme durumunda ödenmesi gereken zorunlu bir vergidir ve ödenmesi gereken KDV miktarının her alıcı için değişebileceği unutulmamalıdır.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Aşar Vergisi, Türkiye'de çiftçinin ürettiği tarımsal ürünlerden elde ettiği gelirin vergilendirilmesidir. Aşar Vergisi, Türkiye'de tarımsal üretimin devletin denetimi ve kontrolü altında yürütülmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Aşar Vergisi, çiftçinin tarımsal üretiminin vergi olarak kabul edilmesiyle sağlanır ve çiftçinin ürettiği tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi ve satışından elde edilen gelir, devletin kontrolü altında vergilendirilir.

Aşar Vergisi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinden elde ettikleri gelirin vergilendirilmesi ile başlar. Tarımsal üretimin devletin kontrolü altında yürütülmesi ve çiftçinin ürettiği tarımsal ürünlerin vergilendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Aşar Vergisi, tarımsal üretimin vergi olarak kabul edilmesi ile sağlanır. Aşar Vergisi'nin amacı, çiftçilerin tarımsal üretimlerinden elde ettikleri gelirin vergilendirilmesidir.

Aşar Vergisi, devletin tarımsal üretiminin denetim ve kontrolünde vergisel bir araç olarak kullanılır. Tarımsal üretimin vergilendirilmesi ile çiftçilerin ürettikleri tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi ve satışından elde edilen gelir, devletin vergilendirilmesi altında kontrol edilir. Aşar Vergisi, tarımsal üretimin vergilendirilmesi ve devletin denetimi altında tutulması ile çiftçinin tarımsal ürünlerinin denetim altında tutulması amacıyla kurulmuştur.

Aşar Vergisi, tarımsal üretimin devletin kontrolünde yürütülmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Vergilendirme, tarımsal üretimin devletin kontrolünde yürütülmesini, verimliliğini ve kalitesini artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Vergilendirmenin amacı, çiftçilerin tarıma yatırım yapmalarını sağlamak ve tarımsal üretimin devletin kontrolü altında tutulmasını sağlamaktır.

karizmator

Yeni Üye
BaY
1 Eki 2023
5,432
0
0
Aşar Vergisi, Türkiye'de tarım alanlarının korunmasını amaçlayan bir vergidir. Vergi tarım alanlarının kullanımını sınırlandırmak için bir önlem olarak kullanılmaktadır. Vergi, özel olarak tarım arazilerinin korunmasının ve geliştirilmesinin sağlanmasını hedefleyen tarım politikalarının bir parçası olarak hükümet tarafından kabul edilmiştir. Vergi, özellikle tarım alanlarının çevresel kirliliği azaltmak için gerekli bir adımdır.

Aşar Vergisi, sahipleri tarafından tarım alanlarına ödenmek zorundadır. Vergi, özellikle tarım alanlarının korunmasının ve geliştirilmesinin sağlanmasını amaçlayan tarım politikalarına katkıda bulunmaktadır. Vergi, tarım alanlarının kullanımını kısıtlamak ve çevresel kirliliği azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Aşar Vergisi, ödenen vergi miktarına göre değişmektedir. Vergi, sahibin tarla alanının durumu, ekilecek bitki ve diğer faktörlere bağlıdır. Tarım alanlarında vergi ödemek, tarım arazilerinin korunması için gerekli bir adımdır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,365
1,247
112
Aşar vergisi, Türkiye'de devlet tarafından arazi üzerinde yapılan her türlü inşaat faaliyeti veya araziye ait her türlü değişiklikten dolayı alınan bir vergidir. Aşar vergisi, arazinin özelliklerine, kullanım amacına ve değerine göre değişik oranlarda belirlenir. Vergiyi genellikle, inşaat veya arazi değişikliği yapan kişi öder. Aşar vergisi, yerel yönetimler tarafından kolaylıkla belirlenebilir ve genellikle bu vergiyi ödemek zorunludur. Aşar vergisi, insanların gelecekteki projelerinde yatırım yapmak için onlara güven verir ve vergiyi ödemek, her türlü inşaat projesini gerçekleştirmek için gerekli olan kaynakları sağlamak için önemlidir.

Aygul

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
314
0
0
Aşar vergisi, Türkiye'de tarım alanlarında üretim yaparak kazanç elde eden kişilerin beyan etmesi gereken bir vergidir. Bu vergi aynı zamanda tarım alanlarında üretim yapan üreticilerin ürünlerini satışa sunmak için ödedikleri vergidir. Bu vergi, tarım ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin belirli bir oranda ödenmesi gereken bir vergi türüdür. Aşar vergisi, her yıl tarım ürünlerinin satışlarından elde edilen gelirin belirli bir oranı olarak ödenir. Aşar vergisi, üreticilere ödenen bir katkı payıdır ve üreticilerin ticareti kolaylaştırmak için ödenmektedir. Aşar vergisi, tarım alanlarında faaliyet gösteren üreticilerin kazançlarının artırılmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,432
641
5
Aşar Vergisi, devlet tarafından ödenecek bir vergidir ve özel girişimcilerin veya ticari işletmelerin gelirlerinden alınmaktadır. Aşar Vergisi, gelirin vergilendirilmesinde, ücret, kazanç veya kira gibi gelirlerin sağlanmasından elde edilen gelirler üzerinden alınır. Vergi, devlet tarafından ödenen her türlü gelire uygulanır ve her ülkede farklı oranlarda uygulanır.

Bir örnek vermek gerekirse; Türkiye'de Aşar Vergisi, şirketlerin kazançlarından alınmaktadır ve vergi oranı yıllık olarak %25'tir. Ayrıca, şirketlerin kazançlarının yanı sıra, şirketlerin sağladıkları ücret, prim veya kira gibi gelirlerinden de Aşar Vergisi alınmaktadır.

Aşar Vergisi, özel girişimcilerin veya ticari işletmelerin gelirlerinin vergilendirilmesinde devletin gelir kaynağı olarak kullanılır. Aşar Vergisi, ülkenin ekonomik büyümesini desteklemek ve vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlamak amacıyla kullanılır. Aşar Vergisi, vatandaşların sağlık, eğitim ve diğer hizmetlerden yararlanmasını sağlamak amacıyla devlet tarafından ödenen gelirlerden alınır. Vergi, ülkenin ekonomik büyümesini desteklemek, ülke ekonomisini düzenlemek ve devletin hizmetlerinin halka sunulmasını sağlamak amacıyla da kullanılır.

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Aşar vergisi, ülkemizde mülkiyet hakkına dayalı vergi olarak tanımlanmaktadır. Bu vergi, kamu haklarına sahip olan kişilerin kamu haklarını kullandıkları durumlarda ödemeleri gereken bir vergidir. Bu vergi, özellikle arazi ve arsa sahiplerinin ücret ödemeleri gereken bir vergidir. Özellikle tarım alanlarında, arazi ve arsa sahiplerinin ücret ödemek zorunda oldukları bir vergidir.

Aşar vergisi, ülkemizde köylerin veya kırsal bölgelerin gelişmesini sağlamak için ödenmesi gereken bir vergidir. Bu vergi, ülkemizde çoğunlukla tarım alanlarında uygulanmaktadır. Vergi, üretimde kullanılan arazi ve arsa üzerinden alınmaktadır. Vergi, genellikle arsa büyüklüğüne, kullanım amacına, üretim oranına ve üretim maliyetine göre belirlenmektedir.

Aşar vergisi, ülkemizde gelir sağlamak için ödenmesi gereken bir vergidir. Bu vergi, ülkemizdeki tarım alanlarının yönetimini sağlamak için önemli bir kaynaktır. Vergi, üretimde kullanılan arazi ve arsa üzerinden alınmakta ve vergi miktarı, arazi ve arsa büyüklüğüne, kullanım amacına, üretim oranına ve üretim maliyetine göre değişmektedir. Vergi, ülkemizde tarım alanlarının gelişmesini sağlamak için önemli bir kaynak olarak görülmektedir.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,955
398
5
Aşar Vergisi, Türkiye'de kamu kurumları tarafından alınan bir vergidir. Vergi, kamu hizmetlerinin finansmanı ve Türkiye'nin bazı kamu projelerinin desteklenmesi için kullanılmaktadır. Aşar vergisi, özel sektörün ödeneklerinin bir kısmını karşılamak veya ülke bütçesinin genel kültür projeleri ve gelişme konuları üzerindeki harcamalarını finanse etmek amacıyla ödenen bir vergidir. Vergi, çoğu durumda, meslek sahibi olarak çalışan kişilere, çalışanlara veya özel sektörde çalışan şirketlere ödenir. Aşar Vergisi, Türkiye'de kamu kurumları tarafından alınan bir vergidir ve özel sektörün ödeneklerinin bir kısmını karşılamak veya ülke bütçesinin genel kültür projeleri ve gelişme konuları üzerindeki harcamalarını finanse etmek amacıyla kullanılır.

Sevil

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
292
0
0
Aşar vergisi; kamu zararının önlenmesi veya giderilmesi için belirli malların alımından, satımından veya üretiminden elde edilen gelirlerden toplanan vergidir. Aşar vergisi, özellikle emtialara, tarımsal ürünlere ve enerjiye yönelik olarak, kişilerden veya kurumlardan alınan vergidir. Aşar vergisi, ülkenin ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal olumlu sonuçlar elde etmek için yüksek veya düşük oranlarda arttırılabilir. Aşar vergileri, ülkenin vergi gelirlerini arttırmak ve halkın tüketimini sınırlamak için özellikle önemlidir. Aşar vergisi, ülkenin ekonomik büyümesini, üretkenliğini ve sağlıklı bir çevre oluşturmayı teşvik etmek için kullanılmaktadır.

Goksu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Aşar Vergisi, Türkiye'de gelir durumuna göre uygulanan devlet vergisi olarak tanımlanıyor. Vergi, gelirlerinin iktisadi faaliyetlerden elde edildiği veya elde edileceği düşünülen kişilere, miras veya bağış olarak alınan her türlü ürünlerin gerçek değerlerinin üzerine konulmuştur.

Aşar Vergisi, çeşitli gelirlerden elde edilen gelirlerin üzerine konulan vergidir. Gelirler, kesilen emekli maaşı, çalışanların ücretleri, özelleştirme gelirleri, kira gelirleri, kazançlar, işlemlerden elde edilen gelirler gibi birçok kaynaktan elde edilir.

Bu vergi, aylık gelirlerinin yüzde 1'inden yüzde 35'ine kadar değişebilir. Gelirlerinin yüzde 35'inden fazlası üzerinden Aşar Vergisi ödenmez. Aşar Vergisi, kişinin toplam gelirlerinin üzerinden hesaplanır.

Aşar Vergisi, özellikle gelirlerinin yüksek olması durumunda çok önemli bir kaynak haline gelmektedir. Bu vergi, devletin ekonomik faaliyetlerini desteklemek ve ülke ekonomisinin sürekliliğini sağlamak için önemli bir kaynaktır.

Aşar Vergisi, ülke ekonomisinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Vergi gelirleri, devletin çeşitli projelerini finanse etmek, hükümetin ve halkın ihtiyaçlarını karşılamak, ekonomide istikrar sağlamak, sosyal ve ekonomik refahı arttırmak ve diğer çeşitli sosyal güvenlik programlarını finanse etmek için kullanılır. Aşar Vergisi, ülkedeki ekonomik faaliyetleri desteklemek için önemli bir kaynaktır.

Gozde

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
296
0
0
Aşar vergisi, tüm tarımsal işletmelerin vergi olarak ödedikleri vergilerden biridir. Tarımsal işletmeler, aşar vergisinden dolayı üretilen ürünlerin fiyatını arttırmak zorunda kalabilirler. Aşar vergisi, tarımsal işletmelerin üretimleri ve satışlarından elde ettikleri gelirin bir kısmını devlete ödemek zorunda oldukları bir vergidir.

Aşar vergisi, tarımsal ürünlerin üretiminden elde edilen gelirin devlete ödenmesi olarak tanımlanır. Vergi, tarım ürünlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmının devlete ödenmesi şeklinde uygulanır. Tarım ürünlerinin satışından elde edilen net kazanç, vergi oranına göre tarımsal işletmeler tarafından devlete ödenir. Aşar vergisi, tarım ürünlerinin üretiminden elde edilen gelirin devlete ödenmesi olarak uygulanır. Vergi oranı her ülke için farklılık gösterir.

Aşar vergisi, tarımsal ürünlerin piyasaya arz edilmesiyle ilgili çeşitli mali yükümlülükleri karşılamak için çıkarılan bir vergidir. Aşar vergisi, tarım üreticilerinin üretim faaliyetlerini finanse etmelerini ve üretimin devamlılığını sağlamalarını amaçlamaktadır. Vergi, tarım ürünlerinin üretiminden elde edilen gelirin bir kısmının devlete ödenmesi şeklinde uygulanır. Bu vergi, üreticilerin tarım ürünleri satışından elde ettikleri gelirlerin bir kısmının devlete ödenmesi şeklinde uygulanır. Bu vergi, üreticilerin tarım ürünleri satışından elde ettikleri gelirlerin bir kısmının devlete ödenmesi şeklinde uygulanır. Aşar vergisi, tarım ürünlerinin üretiminden elde edilen gelirin devlete ödenmesi olarak uygulanır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,014
517
0
Aşar Vergisi, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin her yıl tarım ürünlerinin üretim, depolama, nakliye ve satış süreçlerinden kazanılan kârların vergilendirilmesi için yürürlükte olan vergidir. Aşar Vergisi, tarım ürünlerinin üretim, depolama, nakliye ve satış süreçlerinden elde edilen kârların belli oranda vergilendirilmesi için kullanılan bir vergidir. Vergi miktarı, üretim, nakliye ve satış süreçlerinden elde edilen kârın büyüklüğüne göre değişmektedir. Bu vergi, tarım sektörünün gelişmesine ve üretimin artmasına katkıda bulunmayı amaçlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)