Askerlik yoklama kağıdı ne zaman gelir

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba herkese. Askerlik yoklama kağıdı ne zaman gelir? sorusunun cevabını arıyorum. Askerlik yoklama kağıdının ne zaman geleceğini öğrenmek istiyorum. Birkaç haftadır askerlik yoklama kağıdının ne zaman geleceği hakkında bir bilgi edinmeye çalışıyorum fakat bulamadım.

Bu konuda deneyimli olan herkesin yardımına ihtiyacım var. Askerlik yoklama kağıdının ne zaman geleceğini kesin olarak öğrenmek istiyorum. Sizin tecrübelerinizi paylaşarak benim gibi deneyimsiz olanlara yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca, mevcut durum hakkında bilgilerinizi de paylaşmanız çok faydalı olur. Askerlik yoklama kağıdının ne zaman geleceğini öğrenmek için her türlü önerinizi ve ipucunuzu bekliyorum. Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,368
1,247
112
Askerlik Yoklama Kağıdı Ne Zaman Gelir?

Askerlik yoklama kağıdı, erkeklerin askerliğe çağrılması için Türkiye Devleti tarafından çıkarılan bir yazıdır. Bu yazı, çağrılan kişinin askerlik yükümlülüklerini yerine getirmesini isteyen bir çağrıdır. Askerlik yoklama kağıdı, her yıl yüzbinlerce erkeğe gönderilmektedir.

Askerlik Yoklama Kağıdının Zamanlaması Ne Zaman?

Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı tarafından her yıl çıkarılan askerlik yoklama kağıdının zamanlaması, çağrılan kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle öğrenci olan çağrılan kişiler, askerlik yoklama kağıdını lise son sınıfta alırken, askerlik hizmetini gerçekleştirmiş olanlar, bunu üniversite öğrenimleri sırasında alırlar.

Kağıdın Gelmesi İçin Ne Yapmalı?

Askerlik yoklama kağıdının gelmesi için çağrılan kişinin, askerlik görevini yerine getirmek üzere herhangi bir görevlendirme almasını beklemelidir. Askerlik yoklama kağıdının gelmesinden önce, çağrılan kişi askerlik yükümlülükleriyle ilgili olarak, Askeri Yükümlülükler Genel Müdürlüğüne (AYGM) başvuruda bulunmalıdır.

Askerlik Yoklama Kağıdının İçeriği Ne Olmalı?

Askerlik yoklama kağıdının içeriği, çağrılan kişinin askerlik yükümlülükleriyle ilgili olarak, askeri kurumlara gönderilmesi gereken belgelerin listelenmesidir. Askerlik yoklama kağıdı içeriğinde, çağrılan kişinin pasaport fotokopisi, adresi, üniversite kayıt belgesi kimlik fotokopisi, sağlık raporu ve diğer belgeler yer almalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)