Aşkınlık ne demek TDK

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,

Aşkınlık kavramı hakkında kafamda birçok soru işareti var. Bir kelime olarak TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Acaba aşkınlık ne demek? Özellikle aşkın kişilerin davranışlarında, tutumlarında, düşüncelerinde veya konuşmalarında neye işaret ediyor? Aşkınlık hakkında daha fazla bilgi edinmek için forum kullanıcılarından yardım almak istiyorum. Lütfen, aşkınlık hakkında bilmeniz gerekenleri ve bana yardımcı olmanızı çok rica ediyorum.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,166
1,247
112
Aşkınlık ne demek TDK?

TDK, Türk Dil Kurumu'nun kısaltmasıdır. TDK, Türkçe kelime ve sözcüklerin kökenini ve anlamlarını araştırarak sözlükler oluşturmak ve dilin korunmasını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur. TDK, Türk Dil Kurumu Sözlüğü'nde aşkınlık sözcüğünün anlamını şu şekilde açıklar: “Bir şeyin önünde önemli, saygın ve güçlü olma durumu.”

Aşkınlık Ne Anlama Geliyor?

Aşkınlık, bir kişinin, bir şeyin veya bir olayın kontrolünü, etkisini veya üstünlüğünü kazanmasıdır. Aşkınlık, bir şeyin üstünlük veya özgüvenini göstermek için kullanılan bir terimdir. Bir kişinin aşkınlığı, onun gücünü, çekiciliğini veya kabiliyetlerini gösterir.

Aşkınlık Neden Önemlidir?

Aşkınlık, kişinin kendisine güven duymasını ve değerli olduğunu hissetmesini sağlar. Aşkınlık kişinin başarılarının önündeki engelleri aşmasını, başarısını göstermesini ve kendisini ifade etmesini kolaylaştırır. Aşkınlık, kişinin kendi duygularına, görüşlerine ve kararlarına saygı duyarak motivasyonu arttırır. Aşkınlık, kişinin hayatı ve ilişkileri için olumlu sonuçlar doğurur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)