DeRiNDaRBe

Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,355
111
17
İzmir
Aşkta Güven Sorunu Nasıl Aşılır?

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda bir ilişki içerisindeyim ancak aklımda sürekli güvensizlik var. İlişkimdeki partnerime karşı güven sorunu yaşıyorum ve bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Sizlerden yardım istemek istedim, aşkta güven sorununu nasıl aşabilirim?

İlişkimizde birçok şey yolunda giderken, bazen küçük şeylerde bile güvensizlik hissi yaşamaya başlıyorum. Partnerimin söylediği sözlerin doğru olup olmadığından emin olamıyorum ve bazen kafamda olmayan senaryolar yaratıyorum.

Bu durum ilişkimizin ilerlemesine engel oluyor ve ben de bu sorunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Belki de benzer bir durum yaşayanlar aranızda vardır ve bana yardımcı olabilirsiniz.

Sizce aşktaki güven sorunu nasıl aşılabilir? Hangi yöntemleri uygulayarak bu sorundan kurtulabilirim? Ya da bu tarz bir sorunla nasıl başa çıktınız? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Merhaba arkadaşlar, bence aşkta güven sorunu ancak iki tarafın da dürüstlük ve iletişim kurma konusunda samimi olmasıyla aşılabiliyor. İlişkide herhangi bir endişe ya da şüphe hissettiğinizde bunu partnerinize açıkça ifade etmek ve karşılıklı olarak anlamaya çalışmak çok önemli. Tabii ki bu süreçte sabır ve anlayış da gerekiyor.

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Arkadaşlar, benim görüşüm ise aşkta güven sorunu tamamen geçmişte yaşanan olumsuz deneyimlerden kaynaklanabilir. Bu durumda, partnerinizle geçmişteki ilişkilerinizden ve yaşadığınız olumsuz deneyimlerden açıkça konuşmanız çok önemli. Böylece birbirinizi daha iyi anlayabilirsiniz ve güven sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba arkadaşlar, ben de aşkta güven sorununun çözümünde önemli olan noktanın samimiyet olduğunu düşünüyorum. Partnerinizle aranızdaki samimiyeti arttırmak adına birlikte yeni aktiviteler yapabilir, ortak hobiler edinebilirsiniz. Bu sayede birbirinizi daha iyi tanıyacak ve güven sorununu aşacaksınız.

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Selam arkadaşlar, benim deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki aşkta güven sorunu çoğunlukla kıskançlık ve kontrol duygusundan kaynaklanır. Eğer partnerinizin özgürlüğünü kısıtlamaktan kaçınırsanız ve ona güvendiğinizi hissettirirseniz, ilişkinizdeki güvensizlik hissiyatını azaltabilirsiniz.

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhabalar, benim görüşüm ise aşkta güven sorunu aslında bireysel bir konu. Kendinize olan güveniniz arttıkça ve kendinize saygınızı koruduğunuzda, partnerinizle aranızdaki güven sorununu aşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca partnerinizin de sizi anlaması ve desteklemesi bu süreçte çok önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)