Atılgan tutum ne demek

arkamikontrolet

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,292
103
47
Merhaba,

Atılgan tutum ne demek? konusunda yardıma ihtiyacım var. Dışarıya karşı çok atılgan olmayan, sürekli çekingen bir kişiliğe sahibim ve bu durumu değiştirmek istiyorum. Atılgan tutum ne demek, nasıl geliştirilebilir ve başkalarıyla nasıl iletişim kurulabilir? İçinde bulunduğum durumda atılgan tutumu nasıl geliştirebilirim? Bu konuda bilgili olan herkesin yardımına ihtiyacım var.

Atılgan tutum, kişinin çevresiyle iletişim kurabilmesi ve pozitif etkileşimler yaşayabilmesi anlamına gelir. Atılganlık, kişinin kendisini dışarıya açması, güven sahibi olması ve başkalarıyla iletişim kurabilmesi anlamına gelir. Atılgan tutum geliştirmek için kişinin kendine olan güvenini geliştirmesi gerekir. Bu, kişiye pozitif bir düşünceyi kazandırarak ve başarıyla sonuçlanan etkinliklerle elde edilebilir. Kişinin çevresindeki insanlarla iletişim kurması, kendisine olan güven gelişimi için çok önemlidir. Kişinin konuşma yeteneğini geliştirmesi, sosyalleşme yeteneklerini geliştirmesi ve çevresiyle etkileşimde bulunması atılgan tutumunu geliştirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, kişinin kendisine olan güvenini geliştirmek için kendisini geliştirmeye yönelik hedefler koyması da yararlı olacaktır.

Lütfen, atılgan tutumu geliştirmek için ne yapmam gerektiği konusunda yardım edin. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,496
1,159
112
Atılgan Tutum Ne Demek?

Atılgan tutum, kişinin, kendisine özgü bir hedefe ulaşmak için gösterdiği çaba ve enerjiye verilen genel isimdir. Atılgan tutum, kişinin başarıya ulaşmak için gösterdiği çabaların ve motivasyonun özünü oluşturur. Atılgan tutum, kişinin sabırsızlık, sorumluluk ve cesaret gibi nitelikleri göstermesini sağlar, böylece kişi kendi hedeflerine ulaşmak için çabalar. Atılgan tutum, kişinin, risk almaya ve cesurca hareket etmeye cesaret edebilmesini sağlar.

Atılgan Tutumun Faydaları Nelerdir?

Atılgan tutum, kişinin başarıya ulaşmasına yardımcı olan çok sayıda faydası vardır. Öncelikle, kişinin kendisini geliştirmesi ve kendini geliştirmesi için çabalarının arttırılmasını sağlar. Atılgan tutum, kişinin, risk almaya ve cesurca hareket etmeye cesaret edebilmesini sağlar. Atılgan tutum, kişinin, kendini zorlayarak daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlar. Atılgan tutum, kişinin, zorlukların üstesinden gelebilmesini sağlar. Atılgan tutum, kişinin, başarılı olmak için sabırlı ve disiplinli olmasını sağlar.

Atılgan Tutumu Nasıl Geliştirebiliriz?

Atılgan tutum geliştirmek için, öncelikle, kişinin hedefleri ve amaçlarının net olması gerekir. Kişinin, hedefleri ve amaçlarına ulaşmak için cesur ve risk almaya istekli olması gerekiyor. Şunlara da dikkat etmek gerekir:

-Kişinin, kendine güveni arttırması gerekiyor.

-Kişinin, ulaşmak istediği hedefleri belirlemeli ve bunlara ulaşmak için çaba göstermeli.

-Kişinin, her zaman cesur kararlar vermesi ve risk alması gerekiyor.

-Kişinin, kendini zorlaması gerekiyor.

-Kişinin, başarıya ulaşmak için sabırlı ve disiplinli olması gerekiyor.

Atılgan tutumu geliştirmek için, bu tavsiyeler uygulanmalıdır. Atılgan tutumu geliştirmek, kişinin başarıya ulaşmasına ve kendisini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Atılgan tutum, risk almaya ve deneyimlerden öğrenmeye hazır olmayı gösterir. Atılgan tutumu sergileyen kişiler, kendilerini yeni ve zorlu meydan okumalara atmaya isteklidir. Atılgan tutumlu kişiler, ahlaki ve etik değerlerini tutarlı kılarak, riskleri ve sonuçlarını göz önünde bulundurmaktan çekinmez ve kendi üstünlüklerini göstermek için çaba gösterir. Atılgan tutumlu kişiler, hayatın her alanında başarılı olmak için özgüvenli olmayı ve korku göstermeden yeni meydan okumalara girmeyi gösterir. Aynı zamanda, atılgan tutumlu kişiler, yanılgılarını kabullenmeye, öğrenmekten ve değişmekten çekinmeyecek kadar açık tutum sergilemeyi de tercih eder.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Atılgan tutum, insanların kendilerini herhangi bir durumda güvenle konumlandırabilmesi ve hareketlerini kendilerine uygun biçimde düzenleyebilmesidir. Atılgan tutum, insanların kendi hedeflerine ve arzularına ulaşmak için gereken riskleri almak ve başarıya ulaşmak için alınması gereken önlemleri almak için kendilerini istekli ve cesur tutmaları gerektiğini belirtir. Atılgan tutum, insanların çevrelerindeki şartları ve fırsatları değerlendirme yeteneklerine ve kendilerine güvenlerine bağlıdır. Atılgan tutum, aynı zamanda hayatın ve başarının kazanılmasında önemli bir rol oynar. Atılgan tutum, insanların kendilerini çalışma ve üretken olmak için motive etmeleri ve aynı zamanda kendilerini hedeflerine ulaşmak için kullanmaları gerektiğini gösterir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Atılgan tutum, kararlı ve cesur bir kişilik özelliği olarak tanımlanır. Atılgan kişiler, girişimci ve karar verme yetenekleriyle öne çıkar. Atılgan kişiler, her türlü zorluğa karşı cesurca yaklaşır ve çoğu zaman ne kadar riskli olursa olsun, olası en iyi sonucu hedefler. Atılgan kişiler, çoğu zaman çok çalışarak, hırsla ve inançla, her zorluğa karşı kararlılıkla yaklaşırlar. Atılgan kişiler, başarıya ulaşmak için güçlü bir motivasyona sahiptir ve her zaman kendilerini sorgulayan, yenilikleri öğrenmeye istekli kişilerdir. Atılgan kişiler, zorlukların üstesinden gelebileceklerine inanarak, zorlukların üstesinden gelmeyi başarmak için ekstra bir çaba harcar. Atılgan kişiler, kendi kararlarını verme ve kendi yolunu çizme yeteneğine sahiptir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Atılgan tutum, bir kişinin cesur, kararlı ve belki de tehlikeli olaylara karşı istekli, kendisine güvenli ve kararlarını kendi inisiyatifiyle alan bir tutum sergilemesidir. Bir kişinin atılgan olması, onun karşılaşacağı olası riskleri değerlendirip, kararlarını saptamak ve önlemler almak için kendi inisiyatifiyle hareket etmesini sağlar. Atılgan tutum, risk almaktan korkmamak için önemli bir araçtır, ancak bu, her zaman sağlıklı bir karar olmayabilir. Atılgan tutum, bir kişinin dikkatli ve düşünceli olmasını sağlamak için önemlidir, çünkü riskleri değerlendirmek ve kararlarının sonuçlarını dikkate almak, risk almaktan çok daha önemlidir.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Atılgan tutum, bir kişinin istekli ve kararlı biçimde hareket etmesi anlamına gelmektedir. Atılgan bir kişi, kendisine verilen görevleri ve sorumlulukları cesurca alır ve sonuçları üzerinde istikrarlı bir biçimde çalışır. Atılgan insanlar, kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için çabalar ve her zorlukla karşılaştıklarında geri adım atmazlar. Atılgan insanlar, çalışma alanlarında başarıyı yakalayabilmek için sürekli öğrenmeye çalışır ve yenilikleri takip ederler.

Atılgan insanlar, çalışmalarının her aşamasında sorumluluk üstlenerek doğru sonuçları elde etmeyi hedeflerler. Atılgan insanlar, kendilerini geliştirmek için çalışır ve başarıya ulaşmak için gerekli olan çaba ve özveriyi gösterirler. Atılgan insanlar, ilerlemeyi takip ederek, zorlukları aşabilmek ve yakalanan hedefleri gerçekleştirebilmek için gerekli olan her şeyi yapmaya hazırdırlar.

Atılgan insanlar, cesaretli ve kararlı olmakla birlikte, özenli ve hızlı bir biçimde hareket ederler. Atılgan insanlar, kendilerine verilen görevleri başarıyla tamamlayabilmek için sürekli çalışır ve yenilikleri takip etmeye özen gösterirler. Atılgan bir kişi, sabırlı bir biçimde çalışarak, başarılı olmak için gerekli olan her şeyi öğrenir ve yapar. Atılgan insanlar, zorluklara karşı koyabilmek ve görevlerini başarıyla tamamlayabilmek için sürekli çaba gösterirler.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,597
1,031
15
Atılgan tutum, kişinin kendine güveni yüksek olması ve karşısındaki kişinin söylediği her şeyden etkilenmemesi anlamına gelir. Atılgan kişi, karşısındaki kişinin söylediklerini dikkate alır ancak kendi düşünceleri, görüşleri ve kararları için kendi kararını verebilir. Atılgan kişi, özgüveni yüksek olur ve kendisine güvenir. Atılgan kişinin kararlarının arkasındaki nedenleri ve kararlarının doğru olup olmadığını düşünerek tahminler yürütmesi gerekir. Atılgan kişi harekete geçmeye istekli olur ve korkuları olmaksızın her türlü duruma kendisini açıkça gösterir. Atılgan kişi, kendisini ifade etmeye çalışır ve her zaman haklı olduğu şeye değer verir. Atılgan kişi, güvenilir ve saygın olur çünkü kendi kararlarını kendisi verir ve kimseye bağlı olmaz.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Atılgan tutum, bir kişinin kararlılık, güven ve kendine olan inancının bir arada görülen bir özelliğidir. Atılgan tutum, kişinin kendine olan inancının olmaması durumunda, korkularını aşma ve risk alma konusunda engelleyici bir etkiye sahip olmasından kaynaklanır. Atılganlık, kendine olan özgüven ve cesaretin birleşimiyle oluşturulmuş bir karakter özelliğidir.

Atılgan tutum, hayatımızda çok önemlidir. Atılganlık, kişinin becerilerini geliştirmesini ve başarıya ulaşmasını sağlar. Atılgan insanlar, kendilerine güvenen ve cesur kişilerdir ve başarılı olmak için çalışmaya istekli ve hedeflerine kendilerini adayan kişilerdir. Atılgan kişiler, çoğu zaman risk almaya ve hayal ettikleri şeyleri gerçekleştirmeye isteklidir. Atılgan kişiler, mücadele etmeyi ve yüksek hedeflere ulaşmaya çalışmaktan çekinmezler.

Atılganlık, kişinin başarısının anahtarını oluşturur. Kişinin kendine olan özgüveni, başarısını etkileyen en önemli etmendir. Atılganlık, kişinin kendine olan inancını artırarak, korkularını aşması ve risk alması için güçlü bir destek sağlar. Atılgan kişiler, kendileri için bir plan oluştururlar ve hedeflerine ulaşmak için çalışırlar. Atılgan kişi, başarıyı yakalayabilmek için çalışma azmini her zaman korur.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Atılgan tutum, kişinin kendini çevresine ve karşılaşacağı durumlara duyarlı bir şekilde yaklaşması anlamına gelir. Atılgan biri, güvenliği veya başarıyı sağlamak için daha fazla risk almaya veya denemeye istekli olur. Bu kişinin karşılaşacağı riskleri dikkatle ve akılcı bir şekilde değerlendirmesi beklenir. Atılgan tutumlu olan biri, kendini göstermeyi ve kontrol etmeyi isteyebilir. Atılgan tutumlu olan biri, ortaya çıkacak fırsatları yakalama konusunda da hevesli olabilir.

Duygu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
284
0
0
Atılgan tutum, belli bir durumda girişilen eylemin sonuçlarının ne olacağına karar vermek için aşırı ölçüde cesur olmak anlamına gelir. Atılgan tutum, cesaret ve kararlılık göstermek anlamına gelir. Atılgan tutum, bir kişinin kendisine olan güveni ve risk alma cesaretini göstermesi anlamına gelmektedir. Atılgan tutum, bir kişinin güven duyduğu konulara karşı kendini göstermesi ve onların üzerine gitmesi gerektiği zaman cesur olması anlamına gelmektedir. Atılgan tutum, kişinin kendi kararlarını kendisinin alması anlamına gelmektedir. Atılgan tutum, kararlılık ve inançla ilerlemek anlamına gelmektedir. Atılgan tutum, kişinin kendi güvenini, kendisine olan inancını ve kendine olan güvenini göstermesi anlamına gelmektedir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,959
1,315
112
Atılgan tutum, kişinin problemleri çözmek için aktif bir yaklaşım sergilemesidir. Bu yaklaşım, kişinin daha önce yapmadığı şeyleri denemeye veya yapmaktan çekinmediği farklı şeyleri denemeye yönelik olabilir. Atılgan tutum, kişinin üzerinde çalıştığı her şeyi gerçekleştirmek için gerekli olan öz güveni ve inancını sergilemesini de gerektirir.

Atılgan tutum, başarı hikayelerini oluşturmada büyük bir rol oynamaktadır. Kişi, harekete geçebilmek için gerekli olan cesareti ve motivasyonu geliştirebilir. Kişinin yeni şeyler denemesi, daha iyi seçenekler bulmasına ve başarıya ulaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, atılgan tutum kişinin kendisini daha güvenli hissetmesini ve başarıya daha hızlı ulaşmasını sağlar.

Atılgan tutum, hayatın her alanında başarılı olmak için önemli bir özelliktir. Özellikle eğitim alanında atılgan tutum, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine ve başarılı olmalarına yardımcı olur. Öğrenciler, öğretmenden almış oldukları ödevleri yerine getirerek atılgan tutum gösterebilirler. Bu sayede öğrenciler, başarıya ulaşmak için gerekli olan araştırma ve öğrenme becerilerini geliştirebilirler. Atılgan tutum, öğrencilere kendilerini daha güvende hissetmelerini ve başarıya daha hızlı ulaşmalarını sağlar.

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Atılgan tutum, kişinin karşılaştığı her duruma olumlu bakış açısıyla yaklaşmasıdır. Atılgan tutum, her zorluk durumda pozitif bir bakış açısının korunmasına ve her zorluk durumda, bir çözüm üretme çabasının gösterilmesine dayanır. Bununla birlikte, kişinin pozitif bakış açısını korumak için, her zorluk durumunda, kişinin kendisine yeterli olmayan durumların farkında olması ve bu durumlara çözüm üretme çabası göstermesi gerekir.

Atılgan tutum, başkalarının fikirlerini ve görüşlerini ciddiye almayı ve onlara saygı göstermeyi içerir. Bu, kişiye başkalarının fikirlerini anlamak için gerekli olan konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmesine olanak sağlar. Böylece, kişi başkalarının görüşlerini anlamaya ve kabul etmeye daha istekli hale gelir.

Atılgan tutum, kişinin çevresindeki her duruma pozitif bakma çabasını içerir. Bu, kişinin çevresindeki olayların, kişinin kendisini geliştirmesini sağlayabileceğini kabul etmesini içerir. Bununla birlikte, kişi bunu yalnızca kendisinin değil, başkalarının da gelişmesine yardımcı olacak şekilde yapmalıdır.

Atılgan tutum, kişinin her zorluk durumda pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmasını sağlar. Bu, kişinin her durumda kendini, başkalarını ve çevresini geliştirmesine yardımcı olur. Böylece, kişi başkalarının görüşlerini anlayabilir ve onları kabul edebilir. Kişi bu tutum ile karşılaştığı her zorluk durumda çözüm üretebilir ve kendini geliştirebilir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,428
641
5
Atılgan tutum, genellikle kişinin kendini başarıya adadığını ve başarının gelmesi için çaba harcadığını gösteren bir davranış olarak tanımlanır. Atılgan tutum, kişinin kendisine hedefler koyması, zorluklarla başa çıkması ve başarıya ulaşması için hazır olması anlamına gelir. Kişi amacına ulaşmak için kararlı ve hedefe odaklı olmalı, kendisine ve başarıya inanmalıdır. Bu tutum, kişinin başarıya ulaşmasında önemli bir etkiye sahiptir. Atılgan bir tutumla, kişi kendine güvenebilir, zorlukların üstesinden gelebilir ve istenen başarıyı elde edebilir.

Zeliha

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
311
0
0
Atılgan tutum, kişinin kendisinin ve etrafındaki insanların çıkarlarını gözeterek, korkusuzca ve cesurca hareket etmesidir. Atılgan tutum, kişinin kararlı ve kararlı olmasını gerektirir. Kişi, kendini ve başkalarını tehlikeye atmadan, kendi çıkarlarını korumak için harekete geçmelidir. Atılgan tutum, kişinin çevresindeki insanların da çıkarlarını gözeterek, dürüst ve objektif kararlar almasını gerektirir. Atılgan bir kişi, çoğu zaman risk alarak kararlarını üstlenir. Aynı zamanda, atılgan bir kişi, kendisine olan güvenini, cesaretini ve asil duruşunu gösterir. Atılganlık, kişinin yaşamındaki başarıya olan inancını arttırır ve zorluklarla başa çıkmaya yardımcı olur.

Halide

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
279
0
0
Atılgan tutum, bir kişinin kendi çıkarlarını önceleyen, çevresiyle etkileşim kurabilen ve çevresi tarafından anlaşılabilen, kararlı ve girişimci bir kişilik özelliğidir. Atılgan tutum, aynı zamanda çevresindekiler tarafından onaylanan bir özgüven seviyesi olarak da tanımlanır. Atılgan tutumlu bireyler çoğunlukla girişimcidirler ve çevrelerine karşı sorumluluk duyarlar. Atılgan insanlar, hedeflerine ulaşmak için kararlar almakta ve sorumluluk almakta çekinmezler. Genellikle çevreleri ile iletişim kurmakta çekinmezler ve çevresindeki insanların görüşlerini göz önünde bulundurmakta çekinmezler. Atılgan kişiler, başarıya ulaşmada başka insanların desteğini kullanmaya açıktır ve çevresindeki insanların görüşlerini ciddiye alırlar. Atılgan kişiler aynı zamanda çevrelerine karşı sorumluluklarını ve çevreleri tarafından beklenen davranışları önemserler.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,010
517
0
Atılgan tutum, kararlı bir kişilik özelliği olarak tanımlanır. Atılgan kişiler, çoğu zaman her durumda kendilerini kontrol etmeyi başarır ve geleceğe dair kararlar verirken dikkatli ve planlı olurlar. Atılgan kişiler, kendilerine güvenen, kararlı ve dürüst kişiliğe sahiptir. Atılgan tutum, kişinin başarısını arttırabilir ve hayatının kontrolünü ele almasına yardımcı olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)