Avunmuşum ne demek

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba,
Avunmuşum ne demek? sorusunun cevabını çok merak ediyorum. Bu kelimeyi İngilizce olarak nasıl çevireceğimi ve ne anlama geldiğini çözmek istiyorum. Bir sözlükte aradım ve kelimenin 'implore' olarak çevrildiğini gördüm ama sözlük tanımlamasının ne anlama geldiğini anlayamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? Ne anlama geldiği ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler verir misiniz? Bu bilgileri çok önemsiyorum. Teşekkürler.

• Like
Reactions: Nisa

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,506
1,159
112
Avunmuşum Ne Demek?

Kelime olarak "avunmak" ile ilgili çoğu insanın aklına korunmak gelir. Ancak bu kelime çok daha derin bir anlama sahiptir. Bir kişinin başka bir kişiye veya gruplara yardım istemesi anlamına gelir. Eski Türkçe'de, "avunmak" kelimesi "korunmak, kollamak, bağışlamak, suçtan sıyrılmak veya kurtulmak" anlamlarına da geliyordu.

Avunmuşum ne demek? Bu kelime, bir kişinin yardım isteme veya destek isteme anlamına gelir. Bir kimse başka bir kimseye veya bir gruba avunmayı seçtiğinde, bu kişinin yardımını istediği kişi veya grup, ona yardım etmeyi seçer. Bir kişinin bu tür bir yardım almak için başvurduğu zaman, bu durumda "avunmuşum" olarak nitelendirilir.

Avunmuşum Ne Zaman Kullanılır?

Avunmuşum ne demek? Bu kelime, yardım isteyen kişinin kendisini başka bir kişi veya grup tarafından desteklenmeye ihtiyacı olduğunda kullanılır. Bu yardım, fiziksel, zihinsel, finansal veya ruhsal olarak başka bir kişi veya grup aracılığıyla verilir.

Avunmuşum ne zaman kullanılır? Genellikle, insanlar bu kelimeyi kendi kendilerine veya başka bir kişi veya grup tarafından destek almak için kullanırlar. Ayrıca, özellikle kötü durumda olan insanlar, bu tür yardım almak için bu kelimeyi kullanırlar.

Avunmuşum Ne Anlama Gelir?

Avunmuşum ne demek? Bu kelime, yardım isteyen kişinin başka bir kişi veya grup tarafından desteklenmesi anlamına gelir. Kişi veya grup tarafından verilen yardım, fiziksel, zihinsel, finansal veya ruhsal destek olabilir.

Avunmuşum ne anlama gelir? Bu kelime, destek isteyen kişinin başka bir kişi veya grup tarafından desteklenmesi anlamına gelir. Destek, özellikle kötü durumda olan insanların fiziksel, zihinsel, finansal veya ruhsal olarak destek almaları için kullanılır.

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Avunmuşum ne demek? Avunmuşum, bir kişinin zor durumda olduğu ve yardıma ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu, kişinin kendisine yardım istemeye cesaret edemediği veya yardım isteyecek özgüvene sahip olamadığı anlamına gelir. Bu terim, genellikle kötü durumlarda çaresiz hissetmek veya umutsuzluk içinde olmak anlamına da kullanılır. Avunmak, yardıma ihtiyacı olan insanların içine gizlenmek için kullanılan bir terimdir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Avunmuşum ne demek? Avunmuşum, Türkçe'de "yardım istemek" anlamına gelen bir kelimedir. Yardım isteyebilmek, bazen çok zor olabilir ve insanların kendini küçük görmesine neden olabilir. Ancak insanların başarılı olabilmesi için, başkalarından destek almak ve yardım istemek zorunda kalabileceklerini unutmamalıdır. Yardım isteme, başkalarının kendinize güvenmenizi sağlayarak başarıya ulaşmanız için gerekli bir araçtır. Yardım almak, kişinin kendi yeteneklerini ve kaynaklarını kullanarak kendini geliştirmesine de yardımcı olur. Yardım istemek, kişinin çevresindeki insanlara saygı duymasını ve bunların ona yardım etmesini sağlayacak bir yaklaşımdır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Avunmuşum ne demek sorusuna cevap vermek için, avunmak Türkçe'de yardım istemek, karşılıksız destek almak veya bir duruma sığınmak anlamına gelir. Avunmuşum ne demek sorusunun cevabı, özet olarak, yardım istemek, karşılıksız destek almak veya bir duruma sığınmak anlamına gelen avunmaktır. Genellikle insanlar, başka kişilerden yardım almak için, çevrelerindeki kişilere sığınırlar ve bu durumda avunmak terimi kullanılır. Avunmak, insanların kendi başlarına karşı koyamayacakları durumlarda ya da yardıma ihtiyaç duydukları anlarda, başkalarından yardım istemeye çalışmalarını ifade eder.

• Sad
Reactions: Gonul

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Avunmuşum ne demek, Türkçedeki avunmak fiilinden türetilmiş bir kullanımdır ve konuşulan kişinin ya da kişilerin birbirlerine yardım etmek için ortak bir anlaşma yaptıklarını anlatır. Avunmak, bir kişinin başka bir kişiye destek olmak için güvenilir ve karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki kurması anlamına gelir. Avunmuşum ne demek, bir kişinin yardım almak veya yardım etmek için bir başkasına söz verdiğini ifade eder. Bu durumda, iki taraf arasındaki yardım alışverişinin karşılıklı olduğunu ve hem alıcı hem de verici tarafın zarar görmeyeceğini bildirmek için kullanılır. Avunmuşum ne demek, söz konusu kişilerin güven ve sadakat arasında bir anlaşma imzaladıklarını da göstermektedir.

• Love
Reactions: Arzu and Merve

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,607
1,031
15
Avunmuşum, Türkçede bir dilek cümlesi olarak kullanılır ve “Yardım et” anlamına gelir. Biri yardım almak için kullanılabilir, örneğin “Kurtarın beni! Avunmuşum!” Şeklinde kullanılabilir. Aynı zamanda, başka birinin için dilekte bulunmak için de kullanılabilir. Örneğin, “Güçlü ol, avunmuşum” Şeklinde bir dilekte bulunabilirsiniz.

Avunmuşum, çoğu zaman, güçsüzlük veya başka birinin yardımına ihtiyacınız olduğu durumlar için kullanılır. Bu cümle, yardım almak veya yardım etmek için bir çağrı olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, bu cümle aynı zamanda güçlü bir dilekte bulunmak için de kullanılabilir. Birinin başarılı olmasını dilemek, onun için “Avunmuşum” Diyebilirsiniz.

Genel olarak, “Avunmuşum” cümlesi, karşıdaki kişiye yardım etmeye çağırmak veya başka birinin başarılı olmasını dilemek için kullanılır. Bu cümle ile karşıdaki kişiye yardım almak veya yardım etmek istediğinizi ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda, bu cümle ile birinin başarılı olmasını dilemek için de kullanılabilir.

• Like
  • Love
Reactions: Aylin and Aybuke

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,506
1,159
112
Avunmuşum kelimesinin anlamı, bir kişinin destek arayışı içinde olmasını ifade etmektedir. Bu durum, çoğunlukla insanların zor durumda olduğu zamanlarda gözlenebilen bir kavramdır. Avunmuşum, genellikle karşı konulamaz bir durumda olan bir kişinin başka bir kişiye veya kuruma yardım veya destek istemeye çalışması anlamına gelmektedir. Örneğin, ekonomik zorluklar yaşayan bir kişi, hükümetten yardım veya destek isteyebilir.

Avunmuşum kelimesi aynı zamanda, başka insanların yardımına muhtaç olduğumuzu fark etmemizi de simgeler. Bu durum, yardım isteyen kişinin ne kadar bağımlı olduğunu ve kendini başkalarının yardımına muhtaç hissettiğini de göstermektedir. Avunmuşum durumunda, kişinin kendi çözümünü bulmasına çalışması gerekir; çünkü bu, diğer insanlardan uzun vadeli olarak yardım almanın yanı sıra, kişinin kendi potansiyeline güvenmesini de sağlayacaktır. Bu, kişinin kendi yaşamını daha anlamlı ve faydalı kılması için güçlü bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Avunmuşum ne demek sorusuna cevap olarak, avunmak kelimesinin anlamı "yardım istemek, destek almak" olarak tanımlanır. Avunmak, yardım almak veya destek almak gibi durumlarda kullanılabilir. Kişi, yardım istediği veya destek almak için başka birine avunmak istediği zaman, o kişi avunmuş olur. Avunmak, çoğu zaman başka bir kişiye veya bir kuruma güvenmek ve güvenerek bağlantı kurmak anlamına da gelir. Avunmak, kişinin kendisine güvenmesini değil, başkalarına güvenmesini ve yardım istemesini gerektirir. Bu durum, kişinin başkalarından destek almak ve yardım istemek için çabalamasını gerektirir.

Didem

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
317
0
0
Avunmuşum, Türkçe'de bir kişinin başka bir kişi veya grup tarafından korunma, yardım veya destek almış olması anlamına gelir. Bir kişi avunmuş olmak için başka bir kişi veya grup tarafından korunma veya destek alması gerekir. Bu tür destek çok çeşitli olabilir. Bir kişiye yakın bir arkadaş veya aile üyesi tarafından korunma veya öneri verilmesi, ekonomik veya sosyal destek sağlanması veya hukuki yardım ve danışmanlık gibi çeşitli yardımlar olabilir. Avunmuş olmak, bir kişinin başka bir kişi veya gruptan yardım almasının yanı sıra, kendi kendini korumasına da yardımcı olabilir. Bu, kendini korumak için güçlü bir savunma altyapısı oluşturmak için ihtiyaç duyulan bilgi, beceri ve stratejileri öğrenmeye yardımcı olabilir.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Avunmuşum ne demek, eğitimci bakış açısı ile açıklanabilecek bir kelimedir. Avunmuşum, bir kişinin kendisini veya başkalarını çevresindeki etkilerden, olaylardan veya başka kişilerden korumaya çalışmasını ifade eder. Bu durumda, avunmuş herhangi bir kişinin, yaptıklarının, söylediklerinin ve hareketlerinin kendisi veya sevdikleri için önemli olduğunu düşünmesidir.

Avunmuşum ne demek, kişinin kendisini veya başkalarını korumasının anlamının çok önemli olduğu konusunda eğitimcilerin önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Özellikle çocukların ve gençlerin güvenliklerini sağlamak için eğitimcilerin, öğrencilerin kendilerini korumalarına, özel önlemler almalarına ve önlemleri dikkatli bir şekilde uygulamalarına destek olmaları gerekir. Öğrencilere özel önlemlerin ne olduğunu ve bunları nasıl uygulayabileceklerini öğretmek, öğrencilerin kendilerini korumalarına yardımcı olacak ve onların kendilerini güvenli hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Ayrıca eğitimciler, öğrencilerin kendilerini ve başkalarını korumalarını teşvik etmek için öğrencilerin çevrelerindeki olayların ve etkilerin önemini anlamalarına yardımcı olmalıdır. Öğrencilerin kendilerini veya başkalarını korumasının önemini kavramaları, öğrencilerin kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, eğitimcilerin öğrencilerle birlikte, çevrelerindeki olayların önemini anlamaları ve bunların kendilerini ve başkalarını nasıl etkilediğini konuşmaları önemlidir.

Eğitimciler, öğrencilerin kendilerini korumalarını teşvik etmek için, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olmalıdır. Öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, öğrencilerin kendilerini daha güvende hissetmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, öğrencilere avunmuşum ne anlama geldiğini, kendilerini veya başkalarını korumak için neler yapabileceklerini açıklamaları ve bunları nasıl uygulayabileceklerini öğretmeleri eğitimcilerin önemli görevlerindendir.

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Avunmuşum ne demek? Avunmuşum, Türkçe bir terim olarak, bir kişinin yardım talep etmesi, başvurması anlamına gelir. Yardım, bir arkadaş, yakın akrabası veya bir kurum tarafından verilebilir. Yardım, nakit para, gıda, ev eşyası, ulaşım, barınma veya sağlık hizmetleri gibi çeşitli mal ve hizmetlerden oluşabilir. Yönetimsel yardım, kamu hizmetleri, eğitim hizmetleri ve diğer sosyal hizmetler gibi çeşitli konularda da sunulabilir.

Avunmuşum, yardım isteme konusunda çoklu anlamların olduğu bir deyimdir. Örneğin, "Beni avunmuşum" anlamına "Beni destekleyin" demek olarak kullanılır. Bu tür bir yardım aynı zamanda sosyal yardım, ekonomik yardım, kültürel yardım veya kültürel yardım olarak da adlandırılabilir. Avunmuşum olarak, yardım istemek için insanların ruh hali ve durumlarının da dikkate alınması gerekir. Yardım isteme, kişinin durumunu, sosyo-ekonomik ve kültürel durumunu ve başvurmadan önceki durumunu da içerir.

Avunmuşum, ayrıca, kişinin sosyal destek arayışına girişmesi anlamına da gelebilir. Çoğu zaman, kişinin sosyal destek arayışı, kültürel, ekonomik ve sosyal destek arayışı ile desteklenir. Bununla birlikte, kişinin kendisinin veya başkalarının yardım taleplerine cevap vermesi de önemlidir. Yardım istemeye karşılık, kişinin arzularının ve ihtiyaçlarının karşılanması için, diğer kişiler tarafından destek verilmesi de önemlidir.

Avunmuşum, en önemlisi, insanların yardım isteme hakkının korunması için önemli bir kavramdır. Bir kişinin kendisine yardım talebinde bulunması, çoğu zaman, kişinin kendi değerlerini, kültürel değerlerini ve haklarını koruma konusunda önemli bir adımdır. Yardım isteme, kişinin özgüvenini, sosyal statüsünü ve sosyal ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Aylin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
305
0
0
Avunmuşum, Türkçe'de bir kişinin durumunu anlatmak için kullanılan bir ifadedir. Genellikle yaşanan bir durumda kişinin yardım almak için başka bir kişiye seslenmek veya başka bir çözüm aramak için çabalamak anlamına gelir. Bu ifade, herhangi bir yerden veya herhangi bir kişiden yardım isteme veya destek aramaya yönelik kullanılan bir ifadedir. Avunmuşum, Türkçe'de kullanılan bir diyaloğun bir parçası olarak kullanılır. Genellikle, bir kişinin yardım istediğini veya bir şeylerin düzeltilmesi gerektiğini ifade etmek için kullanılır. Avunmuşum, Türkçe olarak kullanılan bir sözcük olarak, tüm kişisel durumlar için uygulanabilir. Örneğin, ekonomik, ahlaki, akademik veya sosyal durumlar için kullanılabilir. Avunmuşum, zor durumlar için başka bir kişiden yardım isteme veya bir şeyleri düzeltmek için çabalamaya yönelik bir ifadedir.

Yaprak

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
276
0
0
Avunmuşum ne demek? Avunmuşum kelimesi, Türkçe dilinde bir sözcük olarak "yardım etmek, desteklemek, korumak" anlamına gelir. Avunmak, bir kişinin rahatsız duruma düşmesini önlemek veya onu koruyarak yardım etmek anlamına gelir. Avunmak, kişinin yaşanmış zorlukların üstesinden gelmesine yardım etmek ya da ona destek olmak olarak da tanımlanabilir.

Avunmak, hem fiziksel hem de psikolojik anlamda yararlı olabilir. Fiziksel avunmak, kişinin fiziksel olarak korunmasına yardım etmek anlamına gelir. Kişiye fiziksel avunmak, ona fiziksel güvenlik sağlamak veya onu güvenli bir ortama götürmek gibi şeyler yapmak için yardım etmektir. Psikolojik avunmak ise, kişinin zorluklara karşı moral ve destek sağlamak anlamına gelir. Psikolojik destek, kişinin yaşadıklarından üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.

Avunmak, her zaman kişinin yardımına bir başka kişi tarafından yapılabilir. Ancak, avunmak bir kişinin kendisine yardım etmesiyle de sağlanabilir. Kişi kendi kendisi için önlemler alabilir veya zorluklarla başa çıkabilir. Kişinin kendisine yardım etmesi ya da kendisine destek olması, onun yaşadıklarından üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.

Avunmak, kişiye fiziksel ve psikolojik anlamda güven ve moral sağlamak için yardımcı olabilir. Avunmak, kişiye yardım etmek veya ona destek olmak anlamına gelir. Kişinin kendisine yardım etmesi veya kendisine destek olması, onun yaşadıklarından üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.

Sevgi

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Avunmuşum, Türkçe'de kendini zor durumda hissetmek anlamına gelen bir ifadedir. Bu ifade, insanların başına gelen sevimsiz olaylar karşısında çaresiz hissetmelerini ifade eder. Örneğin, bir insanın kendini ailesinin sürekli baskısı altında hissetmesi ya da bir işte başarısız olması durumunda avunmuşum söylenir. Bu ifade aynı zamanda kötü olayların sonunda bir kişinin kendini kurtarmaya çalıştığı durumlar için de kullanılır. Örneğin, bir arkadaşın yardımını isteyebilir ya da bir problemi çözmek için daha fazla çaba harcayabilirsin. Bu, insanların zor durumlardan kurtulmak için mücadele etmeye devam ettikleri anlamına gelir. Avunmuşum ifadesi, Türkçe'de kullanılan bir sözcüktür ve insanların zor durumlarını ifade etmek için kullanılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)