Ay burcu ve yükselen aynı şey mi

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba!
Ay burcu ve yükseleni aynı şey mi? sorusunu sormaya karar verdim çünkü bu konuda hiçbir fikrim yok. Astrolojide bu iki terimden bahsediliyor ve ben bu terimler arasındaki farkı anlamak istiyorum.

Ay burcu, doğum zamanına göre hesaplanan kişinin güneş burcuna göre ayın hangi burcunun altından geçtiğini gösteriyor. Örneğin, kişinin doğum zamanına göre ayın Koç burcu altından geçtiğini söyleyebiliriz.

Yükselen, astrolojiye göre, kişinin saat doğumuna göre hesaplanan güneş burcunun hangi burcunun üstünden geçtiğini gösteriyor. Örneğin, kişinin saat doğumuna göre güneşin Boğa burcunun üstünden geçtiğini söyleyebiliriz.

Ay burcu ve yükselen arasındaki farkı anlamak istiyorum. Yükselen ve ay burcu arasındaki farkı anlamak için bir yardıma ihtiyacım var. Lütfen astroloji uzmanlarından yardım istiyorum. Lütfen gerekli bilgileri veya önerileri paylaşın.

• Wow
Reactions: Inci and Aynur

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ay Burcu ve Yükselen Aynı Şey mi?

Astroloji, insanların doğum zamanlarındaki pozisyonları göz önünde bulundurularak, kişinin karakterini ve gelecekteki hayatını hakkında öngörüler yapan bir bilimdir. Astrolojiye göre, insanlar doğdukları anda başlayan ve gelecekteki yaşamlarını belirleyen astrolojik bir haritaya sahiptir. Bu harita, insanın doğduğu zamana ve mekanına göre oluşturulmuştur ve bu harita, kişinin yaşamına ve geleceğine ilişkin bazı ipuçlarını verir.

Astrolojide, insanların öngörülerinin oluşturulması için çok önemli olan iki temel astrolojik gösterge bulunmaktadır: ay burcu ve yükselen burç. Bu iki gösterge, kişinin doğum haritasının temelini oluşturur ve birlikte kullanıldığında, kişinin yaşamının belirli yönlerini ve karakterini öngörmek için kullanılır. Ay burcu, kişinin temel karakterini ve yüksek enerjisini ifade ederken, yükselen burcu ise kişinin sosyal kimliğini ve dış görünüşünü ifade eder.

Ay burcu ve yükselen burç arasındaki farklar, astrolojide uzmanlar tarafından önemli ölçüde tartışılmıştır. Ay burcu, doğum zamanına bağlı olarak belirlenirken, yükselen burcu ise doğum zamanına bağlı olarak değişir ve kişinin yaşı ve mekânına göre belirlenir. Ay burcu, kişinin iç dünyasını ve temel özelliklerini ifade ederken, yükselen burcu ise kişinin dış görünüşünü ve sosyal kimliğini ifade eder.

Ay burcu ile yükselen burç arasındaki farkların dışında, bu iki astrolojik göstergenin arasında bir bağlantı olduğu da söylenebilir. Ay burcu ve yükselen burç, bazı benzerlikleri paylaşır ve birbirleriyle etkileşir. Ay burcu, insanın temel karakterini ve enerjisini ifade ederken, yükselen burcu ise bu temel özelliklerin nasıl dışarıya aktarılacağını belirler. Örneğin, kişinin ay burcu Jüpiter ise, bu kişinin dış görünüşünün, kendine güven ve cesaret göstermek gibi Jüpiter özellikleri takip etmesi beklenir. Aynı zamanda, yükselen burcu Neptün ise, kişinin sosyal kimliğinin, arkadaş canlısı ve merhametli olmak gibi Neptün özellikleri taşıması beklenir.

Sonuç olarak, ay burcu ve yükselen burç aynı şey değildir. Ay burcu, insanın doğum zamanına bağlı olarak belirlenirken, yükselen burcu ise doğum zamanına, mekânına ve yaşına göre belirlenir. Ay burcu, insanın temel karakterini ve enerjisini ifade ederken, yükselen burcu ise kişinin dış görünüşünü ve sosyal kimliğini ifade eder. Ay burcu ile yükselen burç arasında benzerlikler de bulunmaktadır ve birbirleriyle etkileşim içindedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)