Ayda 1250 TL yardım başvurusu nasıl yapılır

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba,

Ayda 1250 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu yardımın nereden alınabileceği, başvuru süreçleri ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yardımın hangi koşullarda ve koşullar altında verildiğini ve nelere ihtiyacımın olduğunu öğrenmek istiyorum. Yardımın alınmasının ne kadar sürdüğünü, başvuruda istenilen belgelerin ne olduğunu, yardımı alanların nasıl kontrol edildiğini gibi detayları öğrenmek istiyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar ya da bu konuyla ilgili deneyimleri olan kişilerden yardım istiyorum. Yardım edebilecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,730
1,256
112
Ayda 1250 TL Yardım Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

Ayda 1250 TL yardım başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından belirli kategorilerdeki vatandaşlara verilen özel bir yardım programıdır. Bu yardım programının amacı, vatandaşların sosyal durumlarının iyileştirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıdır. Program, nitelikli, sosyal ve ekonomik sıkıntılarının giderilmesini ve ihtiyaç sahiplerinin hayat kalitesinin artırılmasını amaçlamaktadır.

Ayda 1250 TL Yardım Başvurusu İçin Gerekli Koşullar

Ayda 1250 TL yardım başvurusu yapmak isteyen adayların, şu koşulların tümünü karşılamaları gerekir:

• Adayın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir;

• Adayın, belirlenen yaş sınırları içinde olması gerekir;

• Aday, nitelikli ve sosyal sıkıntılarının giderilmesini sağlamak için ekonomik açıdan desteklenen bir yardım almış olmalıdır;

• Adayın, sosyal ve ekonomik durumlarının belirlenen kriterlere uygun olması gerekir;

• Adayın, başvuruda belirtilen diğer koşullara da uyması gerekir.

Ayda 1250 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ayda 1250 TL yardım başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından belirlenen kriterlere uygun vatandaşlar tarafından resmi olarak müracaat edilerek yapılır. Aşağıda belirtilen konuları içeren başvuru formunu doldurmak gerekmektedir:

• Adayın isim, soy isim, adres ve diğer bilgileri;

• Adayın, ekonomik durumu;

• Adayın nitelikli ve sosyal sıkıntıları;

• Diğer gerekli bilgiler.

Formun doldurulmasından sonra, adayın, müracaat edilen bölge veya kurumun kabul edilebilirliğinden emin olması gerekir. Müracaat edilen bölge veya kurumun, başvurunun kabul edilebilirliğine dair bir cevap vermesi beklenmektedir.

Ayda 1250 TL Yardım Başvurusu Sonuçları

Ayda 1250 TL yardım başvurusu, başvuruda belirtilen kriterlere uyan adaylar için kabul edilebilir. Kabul edilebilirliğinden sonra, başvurunun sonuçlanması için gereken adımlar, müracaat edilen bölge veya kurum tarafından belirlenecektir. Sonuçlanan başvurulara ilişkin ödemeler, adayların belirtilen banka hesaplarına yapılacaktır.

Konu İle İlgili Diğer Ayrıntılar

Ayda 1250 TL yardım başvurusu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve diğer koşullar hakkında bilgi edinmek isteyenler, resmi web sitesini ziyaret edebilirler. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından belirlenen kriterleri karşılayan adaylar, konu ile ilgili olarak çalışan sosyal yardım kurumlarını arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirler.

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
1250 TL Yardım Başvurusu, Sosyal Yardım ve Destek Merkezi (SYDEM) tarafından verilen bir hizmettir. Yardım başvurusu için ilgili SYDEM'e başvurmak gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgeler ve gerekli evrakların tamamının SYDEM'e verilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve aylık gelir durumu gibi diğer bilgilerin de SYDEM'e verilmesi gerekmektedir. SYDEM tarafından öncelikli olarak değerlendirilen başvurular, 1250 TL Yardım Programı'na dahil edilecek başvurular olarak kabul edilecektir.

• Like
Reactions: Yaprak

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Yardım başvurusu yapmak için öncelikle başvuru sahibinin sosyal destek başvuru formunda belirtmiş olduğu bütün kişisel bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, belge ya da evraklarla desteklenen, başvurunun sebebi ve yardımın niteliği hakkında açıkça ifade edilmiş bir dilekçe de sunulmalıdır. Başvuruya eklenmesi gereken evraklar arasında; maddi durumu belirleyen bir gelir belgesi, ikametgah belgesi, vergi matrahı, varsa ödenmiş sigortalık prim belgesi, varsa kredi ödeme geçmişi gibi belgeler bulunmaktadır. Başvuru sahibinin bu belgelerle birlikte başvuru dilekçesini de kapsamında eksiksiz bir şekilde sunması, yardım başvurusu yapmak için gerekli olan en önemli adımlardan biridir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Başvuru yapmak isteyenler için, 1250 TL yardım başvurusu çoğu zaman çeşitli toplumsal yardım kuruluşları tarafından sağlanmaktadır. Yardım başvurusu, her kurumun kendi internet sitesinde mevcut olan veya belirli bir posta adresine gönderilecek başvuru formuyla yapılır. Başvuru formunda, başvurucunun hayatının özetini, aile durumunu, ekonomik durumu ve geçmiş başvurularını içeren kişisel bilgileri girmeleri gerekmektedir. Başvuru formu doldurulur ve gerekli belgeler eklenerek posta adresine gönderilir. Belirli bir süre içerisinde, kurum tarafından başvurunun kabul edilip edilmediğine dair bir cevap gelecektir. Eğer başvurunun kabul edildiği belirlenirse, ödeme alınabilecek veya ek yardımlar sağlanabilecektir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Başvuruda bulunmak için ilk önce Türk Vatandaşı olmak gerekir. Daha sonra başvurunun yapılacağı kurum veya kuruluşa başvuruda bulunmak için belgelere ihtiyacınız olacak. Genellikle bu belgeler, nüfus cüzdanı, adres bilgileri, gelir durumu, sağlık durumu, gerekli hakların alınması gibi bilgileri içerebilir. Belgelere ek olarak, başvurunun detaylarını içeren bir başvuru formu da doldurulmalıdır. Başvuru formu, başvurunun kabul edilebilmesi için gerekli tüm bilgileri içermelidir. Belge ve başvuru formu, başvuruda bulunulan kurum veya kuruluşa teslim edilmelidir. Başvurunun kabul edilmesi durumunda, başvuruyu yapan kişi 1250 TL yardım almaya hak kazanacaktır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,496
1,031
15
Türkiye’de 1250 TL yardım başvurusu, Türkiye’de yaşayanların maddi desteğe ihtiyaç duydukları durumlarda uygulanan bir uygulamadır. Yardım başvurusu, her ilde bulunan belediyelerin yardım başvurusu formu doldurularak yapılmaktadır. Yardım başvurusu için, başvuranın tüm gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması gerekir. Bunlar arasında, başvuranın nüfus cüzdanı, kimlik kartı, gelir belgesi, banka hesap numarası, göçerlik belgesi, vb. gibi belgeler sayılabilir. Yardım başvurusu için gerekli evrakların düzgün bir şekilde doldurulması ve sunulması ardından, başvuranın durumu değerlendirilir. Sonuç olarak, başvuranın yaşadığı durum ve hali doğrultusunda yardım başvurusu kabul edilebilir veya reddedilebilir. Yardım başvurusu kabul edildiği takdirde, belediyeler tarafından belirlenen koşullara göre maddi destek sağlanır. Yardım başvurusunun reddedilmesi durumunda ise, başvuranın neden reddedildiği ile ilgili açıklama yapılır. Yardım başvurusu yaparken, başvuranın belgelerinin yanı sıra, başvuruya ilişkin ayrıntılı bir şikayet veya dilekçe de sunması gerekebilir. Bu sayede, başvuranın durumu hakkında belediyelerin daha iyi bir fikir sahibi olması mümkün olacaktır.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Türkiye'de 1250 TL yardım başvurusu, sosyal yardım ve yardım talepleri için Milli Eğitim Bakanlığı'nın kurumsal sitesinden yapılabilecek bir süreçtir. Bu süreçte başvuruda bulunmak için, öncelikle Bakanlık'ın sayfasını ziyaret etmeli ve kayıt işlemini tamamlamalısınız. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, sistem size başvuru formu gösterecektir. Formu doldurmanız gereken önemli bilgiler arasında; ad, soyad, TC kimlik numarası, iletişim bilgileri, eğitim durumu, gelir durumu, çocuk sayısı, ödeme yöntemi ve ödeme bankası bulunmaktadır.

Başvurudan sonra, formu kontrol edip tamamlayarak, Bakanlık'ın öngördüğü tüm prosedürleri tamamlamalısınız. Bakanlık, kontrolleri tamamladıktan sonra size yardımınızın ödemesini başlatacaktır. Ödeme, bakanlığa kayıt olunan hesaba yapılacaktır.

1250 TL yardım başvurusu süreci, son derece kolaydır ve herkes tarafından kullanılabilir. Yardım talebinizi tamamladıktan sonra, Bakanlık tarafından kontrol edilerek, ödeme işlemlerinin başlatılması için beklemelisiniz.

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Başvuru yapmak isteyen kişi, ilgili kurumun resmi web sitesinden ya da müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek 1250 TL yardım başvurusu yapabilir. Kişinin başvuruda istenen belgelerin tamamının eksiksiz olarak eklenmesi gerekmektedir. Başvuruda belirtilen kriterlere uygunluk sağlanırsa, başvuru onaylanacaktır. Başvuruda belirtilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. Ayrıca, başvurunun sonuçlandırılması için gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak eklenmesi gerekmektedir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,856
1,315
112
Başvuruda bulunmak için öncelikle ilgili kuruma veya kuruluşa başvurmak gerekir. Başvuru için gereken evrakları listelemek önemlidir. Bunlar, başvuru sahibinin kimliği, adresi, gelir durumu, aile durumu, mevcut durumu ve ihtiyaçları gibi bilgiler olabilir. Ayrıca, başvuruda bulunan kişinin taleplerinin nedeni ve somut olarak başvurulan ödeme tutarı da belirtilmelidir. Ayrıca, başvuru için gerekli olan diğer belgelerin de eklenmesi gerekebilir. Başvuruda bulunan kişi, kendisi hakkında doğru ve güncel bilgileri vermeli ve bu bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak için gerekli belgeleri eklemelidir. Başvuru sahibi, belgeleri ekledikten sonra, başvuruyu imzalamalı ve tarihlemelidir. Bu şekilde, başvuru sahibinin başvurusunu kurum veya kuruluşa ulaştırması gerekir.

Halide

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
279
0
0
1250 TL yardım başvurusu, özel durumların olması durumunda vatandaşlara yardım edilmesi amacıyla kurulan bir sosyal yardım programıdır. Yardım başvurusu, resmi kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru sahiplerinin, belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir. Örneğin; başvuru sahibinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, yaşanan durumun özel bir durum olması, belirli asgari gelir standartlarının altında yaşamak gibi kriterler aranmaktadır. Başvuru için, ilgili kurumun web sitesinden veya çağrı merkezinden yardım alınabilir. Başvuru sahiplerinin, gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları gerekmektedir. Belgeler arasında, nüfus cüzdanı, özel durum belgesi, üç aylık banka hesap özeti gibi belgeler yer almaktadır. Başvurular, kurumca kontrol edildikten sonra karara bağlanır. Yardım almak isteyen kişilerin, kurumun belirlediği kriterleri karşılayarak başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.

Melek

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
288
0
0
Yardım başvurusu, herhangi bir toplumdaki bireylerin daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için gereksinim duydukları maddi ve manevi desteği almak için bir yöntemdir. Yardım başvurularının çeşitli şekillerde yapılabildiği, birçok özel kuruluş ve kamu kurumları tarafından desteklenmektedir. Özellikle, çalışma ve ekonomik durumu düşük olan insanların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok yardım programları vardır.

Yardım başvurusu yapmak için ilk adım, başvurmak istediğiniz kuruluşu belirlemektir. Bunun için, internette arama yaparak, kuruluşun internet sitesine veya sosyal medya sayfalarına bakabilirsiniz. Kuruluşların genellikle başvurma işlemleri ve diğer detaylar hakkında belirli kılavuzları vardır. Kuruluşların özel koşullarını ve başvurma şartlarını öğrenmek için, çoğu zaman, kurumun resmi internet sitesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca, kuruluşun yönetmeliklerini ve başvuru kurallarını okumak yardım başvurusu için önemlidir. Kuruluşa başvurmak için gereken belgeleri toplayıp, başvuru formunu doldurmak ve başvurunuzu kuruluşa göndermek gerekecektir. Başvuru formunda belirtilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak çok önemlidir.

Kuruluşa başvuru yaptıktan sonra, kuruluşun belirlediği koşullara göre, başvurunuz kabul edilip edilmeyeceği konusunda size bir cevap verilir. Kuruluşun onayladığı başvurulara, belirli bir miktar para ödeneği verilir. Yardım başvurusu ile ilgili detayları öğrenmek için, yardım almak istediğiniz kurumun resmi internet sitesini veya sosyal medya sayfalarını kontrol edebilirsiniz.

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Türkiye'de yardım başvurusu yapmak için öncelikle, ilgili kurumun web sitesinde yer alan başvuru formlarını doldurmak gerekmektedir. Başvuruda belirtilmesi gereken bilgiler arasında; ad-soyad, ikametgah adresi, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi, önceki başvurular, varsa kimlik kartı fotokopisi, başvuru sebebi ve istenilen yardım miktarı sayılabilir.

Başvurunun kabul edilmesi için, çoğu durumda, destek almaya hak kazanmak için gerekli belgelerin kuruma gönderilmesi zorunludur. Bu belgeler arasında; öğrenim belgesi, ehliyet, vergi levhası, imzalı beyanname, son 6 ay içinde alınan maaş ücreti belgesi, sosyal güvenlik kurumu aracılığıyla her ay alınan aylık maaş bilgisi, aylık giderleri belirten banka dekontu, gıda yardımı alıyorsanız belge, evraklar, aile üyelerinin kayıtlı olduğu İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumu'ndan alacağınız belge, vb. gibi bilgiler yer almaktadır.

Başvurular, daha önce çeşitli kurumlara yapılan başvurulara göre değerlendirilmektedir. Kurum tarafından kabul edilen başvurular, alınan belgeler, varsa önceki başvurular ile birlikte değerlendirilmektedir. Başvuruyu kabul etme kararının sonrasında, başvuruyu kabul eden kuruma elektronik ortamda gönderilecek olan ya da posta üzerinden kuruma ulaştırılacak olan formların doldurulması gerekmektedir. Böylece kurum tarafından öngörülen süreç tamamlanmış olacaktır.

Gerekli belgeler ve formlar kuruma gönderildiği takdirde, kurum tarafından 1250 TL yardım başvurusu kabul edilmiş olacaktır. Maaş alınan kurumlara, önceden bildirilen banka hesaba, başvurunun kabul edilmesinin ardından, belirtilen tutarın ödenmesi sağlanacaktır.

Başvuruda bulunulan kurumların web sayfalarına göz atılarak, gerekli bilgilerin ve belgelerin neler olduğu konusunda net bir fikir edinilebilmektedir. Ayrıca, kurumların çalışanlarından da yardım alınabileceği unutulmamalıdır.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,856
1,315
112
Türkiye'de 1250 TL yardım başvurusu, özellikle sosyal destek ve yardım almak için kurulmuş bir sistem olan SGK tarafından sağlanmaktadır. SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bilinir ve ülkemizde çok önemli bir kurumdur. SGK tarafından 1250 TL yardım başvurusu, ülkemizde bazı durumlarda yaşayan insanlara sosyal yardım sağlamak amacıyla verilmektedir. 1250 TL yardım başvurusu başvuru formu SGK tarafından ilgili kişiye verilir. Bu formun doldurulması ve gerekli belgelerin eklenmesi gerekmektedir. SGK tarafından belirlenen kriterlere göre başvuru kabul edilecek ve yardım ödemesi yapılacaktır. Yardım almak isteyen kişilerin SGK ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,393
1,159
112
Başvuru yapmak isteyenlerin ilk olarak kendilerine uygun yardım programını seçmeleri gerekmektedir. Örneğin, bazı kamu kurumlarının özel yardım programları vardır. Bu tür yardım programlarına başvurmak için, kurumların web sayfalarından ya da mağazalarından yardım başvuru formlarını almak ve doldurmak gerekir. Ayrıca, çevrimiçi başvuru sistemlerinin kullanılması da mümkündür. Diğer bir seçenek ise, bazı özel yardım kuruluşlarının yardım başvurularını kabul etmeleridir. Bazı ülkelerde, sosyal yardım programlarına başvurmak için, belirli kriterlerin karşılanması gerekir. Örneğin, öğrenci ya da ailelerin belirli bir gelir seviyesinin altında olması gerekebilir. Bu tür yardım programlarına başvurmak için, başvuruların çevrimiçi veya el ile olarak düzenlenmiş olması gerekir.

Mevcut durumda, özel yardım başvurularının kabul edilmesi için, başvurunun hak sahibinin belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bu kriterler arasında, eğitim durumu, gelir durumu, sağlık durumu ve başvuru sahibinin yaşı gibi özellikler yer almaktadır. Ayrıca, özel yardım başvurularının kabul edilmesi için, başvurunun belirli belgeler ile desteklenmesi de gerekebilmektedir. Bu belgeler arasında, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, sağlık raporu ve eğitim belgesi gibi belgeler yer almaktadır.

Tüm bu gereklilikleri karşıladıktan sonra, başvurunun kabul edilip edilmeyeceği sonucuna bağlı olarak, yardım başvurusu sahibi tarafından belirli bir miktar para ödenmesi gerekebilir. Bu parayı, yardım programının öngördüğü şekilde ödemek gerekir. Son olarak, başvuruların kabul edilmesi için, belirli bir sürecin takip edilmesi gerekmektedir. Bu süreç, başvurunun kuruma ulaşmasından, kabul edilmesine ve sonuçlandırılmasına kadar uzanır.

Handan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
303
0
0
Türkiye'de 1250 TL yardım başvurusu, kamuya ait kurum ve kuruluşlar tarafından kar amacı gütmeyen sosyal yardım programları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu yardım başvurusları, belirli kriterleri karşılayan kişiler tarafından gerçekleştirilebilir. Öncelikle, kriterleri karşılayan kişilerin öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu form, başvurucunun özgeçmişi, eğitimi, maddi durumu, ailesi hakkında bilgiler içermektedir. Daha sonra bu formu, yardım başvurusu için uygun kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilmesi gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, başvuruları değerlendirip kriterleri karşılayan kişilere yardım sağlayacaktır. Yardım başvuralarının kabulü sırasında, başvurucunun diğer belgelerini de isteyebilir. Yardım başvurusu kabul edildiğinde, başvurucuya gerekli tüm belgeleri ve talimatları içeren bir kutu gönderilecektir.

Zeliha

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
311
0
0
Yardım başvurusu yapmak için öncelikle size bir çok imkan sağlayan kurumların hangi hizmetleri sunduğuna karar vermek gerekiyor. 1250 TL yardım başvurusu için, öncelikle belediyeler, sosyal hizmetler, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri, özel yardım kuruluşları ve diğer yardım kuruluşlarını araştırmak gerekiyor. Her kurumun yardım başvurusu için uyguladığı kriterler farklı olabilir. Okul bursu, iş arama desteği, öğrenim desteği ve diğer destekler için başvuruda bulunmak için öncelikle kurumların internet sitelerini incelemek ve başvuru için gereken belgeleri ve bilgileri gözden geçirmek gerekiyor.

Yardım başvurusu yapabilmek için öncelikle kendinize ait tüm belgelerinizi hazırlamanız gerekiyor. Bu belgeler arasında isim, adres, iletişim bilgileri, aile durumu, maaş bilgileri ve diğer ekonomik durum bilgileri olmalı. Buna ek olarak, gerekli belgeler arasında kimlik kartı, evraklar, ödeme belgeleri gibi belgeler de olabilir. Yardım başvurusu için gerekli belgelerinizi topladıktan sonra kurumun kabul ettiği herhangi bir formu doldurmanız gerekebilir.

İşlem tamamlandıktan sonra, kurum başvurunuzu değerlendirecek ve size yardım başvurusu hakkında size bir cevap verecektir. Ayrıca, kurumun yardım başvurusuyla ilgili kurallarını okumalı ve uygulamalısınız. Yardım başvurusu için gösterdiğiniz çaba ve özen karşılığında, kurumun size sağlayacağı desteklerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Arzu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
324
0
0
1250 TL yardım başvurusu, kamu kurum veya kuruluşları tarafından maddi durumu zor olan kişilere verilen bir yardımdır. Yardım başvurusu, ilgili kurum veya kuruluşlara hazırlanan ve sunulan bir başvuru formu ile yapılır. Genellikle, yardım başvurusu, başvuru sahibinin maddi durumu, yaşadığı yer ve diğer bilgiler hakkında kuruma detaylı bilgi içeren bir formla birlikte sunulur. Başvuruda gerekli olan belgeler arasında başvuru sahibinin nüfusa kayıtlı olduğu yer, aylık gelir miktarı, asgari ücret miktarı, aile büyüklüğü, ekonomik durumu gibi bilgiler yer alır. Başvuru sahibinin başvurusu kabul edilirse, kurum veya kuruluş kendisine belirli bir miktar para ödemesi yapmak üzere bir ödeme planı hazırlar. Yardım başvurusunda bulunanlar, ödeme planını takip etmek ve kurumun belirlediği sağlık, eğitim ve diğer alanlarda ihtiyaçlarını karşılamak için bu yardımdan yararlanmalıdır.