Ayrıldıktan sonra barışmak için ne yapmalı

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba! Ayrıldıktan sonra barışmak için ne yapmalı? sorusuyla buradayım çünkü yakın bir arkadaşımla aramızda ilişkilerin bozulduğu bir zamanda bulunuyorum. Bizim aramızdaki sorunları çözmek ve barışmak istiyorum ama aramızda nasıl bir adım atmam gerektiğini bilmiyorum.

Şu anda aramızdaki konuşmaların kısa ve soğuk olduğunu biliyorum. Bu arada her iki tarafın da çok sinirli olduğunu da fark ettim. Bunu çözmek için ne yapmalıyım? Yakın arkadaşımla aramızdaki sorunları çözmek için ne yapmam gerekiyor?

Şimdiye kadar elimden gelenin en iyisini yaptım ve her iki taraf için de adil davrandım. İlişkimizi onarmak için elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum. Ancak bu durumun nasıl çözüleceğini ve ilişkimizin nereye gideceğini bilmiyorum.

Yardım edecek ve yol gösterecek biri olarak sizden destek istiyorum. Lütfen bana ayrıldıktan sonra barışmak için ne yapmam gerektiği hakkında önerilerinizi paylaşın. İlişkimizin tekrar eski haline dönebilmesini istiyorum. Teşekkürler.

• Like
  • Love
Reactions: Cigdem and Nihal

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,967
1,315
112
Ayrıldıktan Sonra Barışmak İçin Ne Yapmalı?

Ayrılmanın pek çok nedeni olabilir. Yaşadıklarınızdan biri tarafından hissedilen haksızlık, öfke, kırgınlık veya korku gibi duyguların etkisiyle oluşabilir. Kısacası aranızdaki bağ bozulmuştur ve çözüm bulmak gerekiyor. Ayrılık sonrası barışmak istediğiniz bir kişi varsa, bunu yapmak için ne yapmanız gerektiği konusunda kendinize birkaç soru sormanız gerekebilir.

Kendinizi İyi Düşünün

Barışmak istediğiniz biriyle aranızdaki sorunları çözmek için kendinizi iyi düşünmeniz gerekir. Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışın. Sorunun nereden çıktığını anlamak için tüm tarafların neleri söylediğine ve nelerin gerçekleştiğine dair bir fikriniz olmalıdır. Ayrıca, sizin ve diğer tarafın ne istediğini ve neyi istemediğini anlamaya çalışın.

Bir Çözüm Yolu Bulun

Eğer çatışmaya neden olan sorunu anlayabildiyseniz, bir çözüm arayışına girebilirsiniz. İki tarafın da ne istediğini çok iyi anlamanız gerekiyor. Sonra, iki tarafın da anlayabileceği ve kabul edebileceği bir çözüm yolu bulmaya çalışın. Ayrıca, karşı tarafın duygularını anlamaya çalışın ve bu duyguları onlarla paylaşın.

Diğer Tarafı Dinleyin ve Anlayın

Kendinizi anlattıktan sonra, karşı tarafın da ne söylemek istediğini dinleyin ve anlayın. İki tarafın da yanlış olduğu durumlar olacaktır ve her iki tarafın da kusurları olduğu ve kabullenmesi gereken durumlar olacaktır. Bu nedenle, diğer tarafın görüşlerini dinleyip anlamaya çalışmanız çok önemlidir.

Barışma Kararlılığınızı Gösterin

Son olarak, barışma kararlılığınızı gösterin. Barışmak istiyorsanız, diğer tarafa bu isteğinizi açıkça gösterin. Diğer tarafa karşı saygılı olun ve aranızdaki sorunu çözmek için olabildiğince pozitif yaklaşımlarda bulunun. Barışma sürecinde özür dilemek, diğer tarafın hatalarını anlamaya çalışıp özür dilemek, diğer taraftaki kişiyi dinlemek ve onu anlamaya çalışmak gibi uygulamalarınız olacaktır.

Ayrıldıktan sonra barışmak istediğiniz bir kişiyle aranızdaki sorunları çözmek için, öncelikle kendinizi iyi düşünmeniz, sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmanız ve bir çözüm yolu bulmaya çalışmanız gerekir. Diğer tarafın duygularını anlamaya çalışın ve onlara karşı saygılı olun. Son olarak, barışma kararlılığınızı gösterin. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur.

• Like
Reactions: GökyüzüRuhu

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü