Ayrıldıktan sonra nasıl unuturum

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba,
Ayrıldıktan sonra nasıl unuturum? sorusunu soruyorum çünkü birini çok sevdim ama artık ayrıyız. Çok üzgünüm. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Sanki her anımın ortasında o varmış gibi hissediyorum. Kendimi çok kötü ve umursamaz hissediyorum. Ne yapmalıyım? Bu duruma nasıl karşı durmalıyım? Ne yapmalıyım ki bu kişiyi unutabileyim ve hayatıma devam edebileyim? Bir yardım edebilecek biri var mı? Çok üzgünüm ve çok mutsuzum. Lütfen yardım edin.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,500
1,159
112
Ayrıldıktan Sonra Nasıl Unuturum?

Bir ilişki sona erdiğinde, kalbinizi ve ruhunuzu saran acı ve boşluk hissi hakim olur. İlişkinizin bitişi, özellikle eğer bitişi istemiyorsanız, çok zor olabilir. Sizi sarsan bu duyguların üzerine gitmek, her ne kadar zor olsa da, bunun üzerinden geçebilmek için birkaç şey yapabilirsiniz. İşte ayrıldıktan sonra unutma konusunda size yardımcı olacak adımlar.

Kendinize Zaman Ayırın

Bitişin etkilerinden kurtulmak için, kendinize zaman ayırmak çok önemlidir. İlişkinizin sona ermesiyle ilgili duyguları içinize hapsetmek yerine, bunların üzerine gitmek ve iletişim kurmak sizi daha iyi hissettirecektir. İçinizdeki boşluğu doldurmak için, arkadaşlarınızla zaman geçirmek, günlük etkinliklerinizi yapmak veya farklı bir ülkeye seyahat etmek gibi şeyler düşünebilirsiniz.

Kimseye Açılmayın

İlişkinizin sona ermesiyle ilgili duygularınızı kimseye açılmadan çözmeye çalışın. İçinizdekileri kendinize saklayın, güvenli bir ortam yaratın ve kendinize zaman verin. Kimseye açılmak istediğinizde, duygularınızı daha iyi anlayabilecek bir arkadaşınız olmasına izin verin.

Kendinize Zaman Tanıyın

Bir ilişki sona erdiğinde, her zaman kendinize zaman tanıyın. Duygularınızı ne kadar çabuk unutmaya çalışsanız da, her şeyi anında unutamayacağınızı anlayın. İlişkinizin bitişiyle ilgili duygularınızın üzerine gitmeyi, kalbinizdeki acıyı günden güne azaltmayı ve kendinize zaman tanımayı unutmayın.

Her Şeyi Hatırlamaya Çalışmayın

Ayrıldıktan sonra, her şeyi hatırlamaya çalışmak için kendinizi zorlaymayın. İlişkinizi hatırlamak, hatırladıklarınızın üzerinde düşünmek ve bunları tekrarlayan bir döngüye girmek, her zaman iyi hissetmenizi engelleyecektir.

Kendinize Olumlu Mesajlar Gönderin

Kendinize olumlu mesajlar göndermeyi unutmayın. Negatif düşünceleri kontrol edebilmek için, kendinize olumlu mesajlar ve cümleler gönderin. Olumlu düşüncelerinizi tekrarlamak, içinizdeki kötü duyguların üzerine gitmenin en iyi yoludur.

Yaralarınızı İyileştirin

Ayrıldıktan sonra unutma sürecinde, yaralarınızı iyileştirmek için kendinize zaman tanıyın. Ayrılık, çoğu zaman büyük zararlara ve yaralara neden olur. Süreci kolaylaştırmak için, ruhsal ve duygusal zararlarınızı iyileştirmek için kendinize zaman tanıyın.

Geçmişi Bırakın

Geçmişi bırakmanın ve onu unutmak için kendinize zaman vermenin önemli bir parçası olduğunu unutmayın. Geçmişte yaşadıklarınızı ve orada yaşadıklarınızı kabullenerek, geçmişi bırakmaya başlayın. Unutma sürecinin bir parçası olarak, geçmişi bırakıp geleceğinize odaklanın.

Hedeflerinize Odaklanın

Hedeflerinize odaklanmak ve hayallerinizi gerçekleştirmek, sizi geleceğe yönlendirmek için harika bir yoldur. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için, kendinizi motive etmek ve hayallerinizin peşinden koşmak için kendinize zaman ayırın.

Yeniden Aşık Olun

Aşkın önemini anlamak ve yeniden aşık olmaya hazır olmak, ayrıldıktan sonra unutmaya yardımcı olacaktır. Yeni bir ilişkiye girmeyi düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce kendinize zaman tanıyın ve yeniden aşık olmaya hazır olup olmadığınızı düşünün.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)