Azat nasıl yazılır TDK

KanatlıGökyüzü

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
75
2
0
Merhaba,

Azat kelimesinin TDK tarafından yazılışı hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bu kelimeyi nasıl doğru bir şekilde yazmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Başka arkadaşların yardımıyla bu konuda kendimi geliştirebilir veya eksiklerimi tamamlayabilirim. Bana herhangi bir düzeltme ya da öneri gönderebilir misiniz? Lütfen bu konuda destek olabilecek arkadaşlarımın katkısını bekliyorum.

Teşekkürler.

MaviSes

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
27
1
0
Azat Nasıl Yazılır TDK?

Azat kelimesi, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan Türkçe dilinin kurumsal yazımının bir parçasıdır. Bu kelime, çoğu zaman bağımsızlık anlamına gelir ve genellikle çoğu durumda "özgürlük" ya da "serbestlik" anlamlarını taşır. TDK tarafından yazımın standart hali, Azat şeklindedir.

Azat İçin Kullanılan Diğer Yazım Şekilleri

Azat kelimesinin diğer yazım şekilleri arasında, Azaat, Azaat, Azad ve Azadt gibi şekiller bulunmaktadır. Bunların hepsi, TDK tarafından kullanılan Türkçe dilinin kurumsal yazımına göre geçerlidir.

Azat İçin Kullanılan Ortak Anlamlar

Azat kelimesinin kullanılmasının genel olarak ortak anlamları arasında, özgürlük, bağımsızlık, mücadele etme, serbestlik, özgürce yaşama ve hakların korunması gibi kavramlar yer almaktadır. Bu kelimenin anlamı, kullanım durumuna göre değişebilir.

Azat İçin Kullanılan Diğer Anlamlar

Azat kelimesi, genellikle özgürlük veya bağımsızlık anlamlarını taşırken, bazı durumlarda bu kelime, özgür irade ve özgür seçimlerin kavramlarını da içerebilir. Bu kelime, aynı zamanda yabancıların ülkelerine giriş ve çıkışının özgürce gerçekleşmesi hakkını da çağrıştırabilir.

Azat Nasıl Yazılır TDK?

Azat kelimesi, TDK tarafından kullanılan Türkçe dilinin kurumsal yazımının standart hali olarak, Azat şeklinde yazılmaktadır. Bu kelimeyi diğer yazım şekilleri arasında, Azaat, Azaat, Azad ve Azadt gibi şekillerde de kullanmak mümkündür.