Azdad ne demek

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba,

Azdad kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Azdad'ın ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Lütfen bana yardım edin. Bir sözlükte aradım fakat nerede olduğunu bulamadım.

Azdad ne anlama geldiğini öğrenmek için çok aradım fakat başarılı olamadım. Birçok sitede aradım ama hiçbir yerde bulamadım. Acaba Azdad ne anlama geliyor? Belki burada sizler bana yardımcı olabilirsiniz.

Azdad hakkında bilgi sahibi olan veya yardım edebilecek kimse varsa, lütfen buraya yazın. İnternette Azdad hakkında bilgi arayışlarımın sonuçsuz kaldığını görünce, lütfen bana yardım edin.

Müteşekkir kalacağım. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,795
1,247
112
Azdad Ne Demek?

Azdad, İran'da kullanılan bir sözcüktür. Sözcük, "az" ve "dad" kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. "Az" İngilizcedeki "father" sözcüğüne karşılık gelmektedir. "Dad" ise "baba" anlamına gelmektedir. Bu nedenle, "Azdad" İran'da "baba" anlamına gelmektedir.

Bu sözcük Türkçeye de "baba" anlamında kullanılmaktadır. Sözcük, özellikle baba oğul ilişkisinde kullanılmaktadır. Örneğin, "Azdadım benim." veya "Azdadıma selam." gibi cümleler duyulmaktadır.

Azdad Kelimelerinin Tarihsel Kökeni Ne?

Azdad kelimesinin kökeni, İran'daki kültürel sözlükte bulunmaktadır. Sözcük, Farsça dilinin bir parçası olan "az" ve "dad" kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. "Az" İngilizcedeki "father" sözcüğüne karşılık gelmektedir. "Dad" ise "baba" anlamına gelmektedir.

Azdad kelimesinin kökeni, çok eski tarihlere dayanmaktadır. Sözcük, İran'da çok eski zamanlara kadar kullanılmaktaydı. Türkçeye ise, çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır.

Azdad Sözcüğünün Kullanımı Ne Şekildedir?

Azdad sözcüğü, çoğunlukla baba oğul ilişkilerinde kullanılmaktadır. Örneğin, "Azdadım benim." veya "Azdadıma selam." gibi deyimler sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca, anne oğul ilişkilerinde de "Azdadım benim." veya "Azdadıma selam." gibi deyimler kullanılmaktadır.

Bu sözcük, İranlılar tarafından, baba oğul ilişkisini özetlemek için kullanılmaktadır. Sözcük, İran'daki kültürler arasındaki duygusal bağı temsil etmektedir.

Sonuç

Azdad, İran'da kullanılan bir sözcüktür. Sözcük, "az" ve "dad" kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. "Az" İngilizcedeki "father" sözcüğüne karşılık gelmektedir ve "dad" ise "baba" anlamına gelmektedir. Bu nedenle, "Azdad" İran'da "baba" anlamına gelmektedir. Sözcük, özellikle baba oğul ilişkisinde kullanılmaktadır. Azdad kelimesinin kökeni, çok eski tarihlere dayanmaktadır. Sözcük, çoğunlukla baba oğul ilişkilerinde kullanılmaktadır ve İran'daki kültürler arasındaki duygusal bağı temsil etmektedir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Azdad, özellikle İran İslam İnkılabı sırasında oluşmuş bir İran kültürüne atıfta bulunan bir terimdir. İran İslam İnkılabı 1979 yılında İran'da meydana geldi ve bu değişiklikler İran'ın siyasi, sosyal ve ekonomik yapısını derinden etkiledi. Azdad, İran İslam İnkılabı sonrasında ortaya çıkan kültürün siyasi ve ideolojik bir ürünü olarak tanımlanmaktadır. Azdad, İran kültüründe insanların kendilerini ifade etmelerine, düşüncelerini konuşmalarına ve kendi düşüncelerini ifade etmelerine izin vermeyi amaçlar. Bununla birlikte, Azdad aynı zamanda İran halkının siyasi, ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını teşvik etmek için de bilinmektedir.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Azdad, Arapça'da "babası" anlamına gelen bir kelimedir ve genellikle Türkçe konuşulan bölgelerde kullanılır. Azdad, babanın sosyal statüsünün önemli olduğu toplumlarda özellikle önemlidir. İnsanlar, babalarının sosyal statüsünün bir göstergesi olarak onlara saygı gösterebilir veya onlardan üstün olabilir.

Azdad, babanın sosyal statüsünün önemli olduğu toplumlarda sosyal statüye bağlı olarak çocuklar arasındaki ilişkileri etkileyebilir. Örneğin, bir çocuk, babasının sosyal statüsünden dolayı diğer çocuklar arasında üstün bir statüye sahip olabilir. Ayrıca, babanın sosyal statüsü çocukların ailenin sosyal bağlarının sınırlarını belirleyebilir.

Azdad, babanın sosyal statüsünün önemli olduğu toplumlarda babanın çocuklarının yaşamlarına etkisi olabilir. Örneğin, babanın kazanç düzeyi çocukların eğitim ve iş imkanlarını etkileyebilir. Ayrıca, babanın kazanç düzeyi çocukların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını da etkileyebilir.

Azdad, babanın sosyal statüsünün önemli olduğu toplumlarda babanın çocuğuna karşı sorumluluklarının görevlerinin önemli olduğu anlamına gelir. Babalar, çocuklarına sağlam bir gelecek yaşamak için gerekli olan ekonomik desteği sağlamalı, çocuklarına eğitim ve kültürel değerler vermeli ve çocuklarının moral ve ruhsal sağlıklarını korumalıdır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Azdad, Türkçe'de "ancak baba" anlamına gelir. Bu sözcük, çocukların babalarına olan bağlılıklarını, onların koruyucu özelliklerini ve desteğini anlatmak için kullanılır. Almanyalılar tarafından, "papa" anlamındaki bazı sözcükler ile benzerlik göstermektedir. Bu sözcük, özellikle Türk kültüründe çok yaygındır ve çocukların babaları için özel sevgi ve saygı duymasını önemseyen bir kavram olarak kabul edilir. Azdad, aynı zamanda babaların çocuklarına sonsuz sevgisini ve desteğini ifade eder. Böylece, bu sözcük, babanın çocuğu tarafından çok değerli olarak görüldüğünün bir göstergesidir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Azdad, Farsça'da 'baba' anlamına gelen bir kelimedir. İslam'da, baba-oğul ilişkisi önemli bir role sahiptir. Ondan dolayı, Azdad kavramı İslami kaynaklarda sıkça geçer. Aynı zamanda, bu kelime İran'da kullanılan bir terimdir ve bir baba olarak anılmak için kullanılır. Azdad, hem çocukların hem de babaların karşılıklı saygı ve sevgi üzerine kurulu olan ilişkileri temsil eder. Azdad, çocukların babalarına saygı ve sevgilerini göstermek için kullanılan bir terimdir. Babalar da, çocuklarına destek ve sevgi göstermek için bu kelimeyi kullanırlar.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Azdad, Türkçede "yol arkadaşı" anlamına gelen bir kelimedir. Bu terim, çoğunlukla iki ya da daha fazla kişinin karşılıklı olarak birbirine yardım etmesi ve destek vermesi anlamına gelen arkadaşlık ilişkisini ifade eder. Arkadaşlık, iki insan arasındaki bağın kalıcı olması ve çoğu zaman aralarındaki sevgi ve güvenin arttırılması için gerekli olan anlayış, duygular ve davranışları içerir. Bu, karşılıklı güven, arkadaşlık, saygı ve sevgi gibi değerleri arttırarak her iki tarafın da büyümesini sağlar. Azdad, bu arkadaşlık ilişkilerinde paylaşımların, yardımlaşmanın, dayanışmanın ve güvenin etkili bir şekilde sağlanmasının önemini vurgulamak için kullanılır.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Azdad, Türkçe dilinde "babayiğit" anlamına gelen bir sözcüktür. Bu sözcük, özellikle cesur ve kahramanca insanlar için kullanılır. Özellikle Türk kültüründe cesaret, kahramanlık ve özgüven arasındaki bağı göstermek için kullanılır.

Azdad, çoğu zaman çocukların ergenlik çağında kendilerini geliştirmeleri için bir örnek olarak verilen bir kişiye verilen bir ünvaandır. Bu ünvan, çocukların akıl ve cesareti gelişmesine yardımcı olmak için verilmiştir.

Azdad, aynı zamanda kahramanlık ve cesaret göstermek için ödüllendirilen kişilere de verilen bir ünvan olarak kabul edilir. Bu kişilere cesaretleri ve kahramanlıkları nedeniyle ünvan verilir ve onlara saygı duyulur.

Azdad, aynı zamanda kötülük ve haksızlığa karşı mücadele etmeyi özendirmek için de kullanılır. Bu, kişinin cesaretini geliştirmesi, kötülükleri ve haksızlıkları ortadan kaldırması için bir örnek olarak verilir.

Azdad, aynı zamanda etik ve ahlaki değerleri savunmak için de kullanılır. Böylece kişilerin cesaretleri ve kahramanlıkları, etik ve ahlaki değerleri korumaya yönlendirilir.

Azdad, son olarak, kişinin özgüveni geliştirmek için de kullanılır. Kişi, cesaretini ve kahramanlığını kullanarak hayatının her alanında başarılı olmayı öğrenir. Böylece kişi özgüveni gelişir ve başarılı bir hayat yaşar.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Azdad, Arapça dilinde "annelerin evlatları" anlamına gelen bir sözcüktür. Türkçesinde, "annenin çocukları" olarak karşılık bulur. Bu sözcük, çoğu zaman kadınların, erkeklerin ve çocukların birlikte hareket etmelerinin, birlikte yaşamalarının ve bir araya gelmelerinin önemli bir kavramını sembolize eder.

Azdad, özellikle Türk kültüründe önemli bir rol oynar. Kadınlar, erkekler ve çocukların toplumsal cinsiyet rolleri, sosyal statüleri ve meslekleri göz önüne alınarak, aile içinde eşit haklarla birlikte yaşamalarını ve eşit sorumluluklar üzerinde çalışmalarını destekler. Azdad, kadınların eşit haklara sahip olmasının ve toplumsal statünün geliştirilmesini destekler. Ayrıca, işbirliği ve üretkenlik gibi kavramların önemini vurgular ve ailelerin ekonomik olarak özgür olmasını destekler.

Azdad, genel anlamda bir kültürün ve toplumun yaşam kalitesini arttırmak için gereken çalışmalara da işaret eder. Çocukların, aileler arasındaki ilişkileri güçlendirmek için önemli bir role sahip olduğu düşünülür. Ayrıca, çocukların eğitim ve öğrenim haklarının korunmasını ve gelişmesini destekler.

Azdad, kadınların, erkeklerin ve çocukların yaşamları arasında uyum içinde çalışmalarının önemini vurgular. Toplumsal cinsiyet rolleri ve sosyal statüleri göz önüne alınarak, aile içinde eşit hakların ve eşit sorumlulukların korunmasını destekler. Aynı zamanda, kadınların eğitim ve öğrenim haklarının korunmasını ve gelişmesini teşvik eder. Azdad, toplumun ve kültürün yaşam kalitesinin arttırılması için gerekli olan çalışmalara da işaret eder.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Azdad, İran ve İslam kültürlerinde kullanılan bir kavramdır. Genellikle, bu kavram bir kişinin yaşadığı topluluğa karşı bir görev, sorumluluk ya da ödev olarak tanımlanır. Azdad, düşünsel, duygusal veya pratik olarak bir topluluğa karşı sorumluluk ve görevleri üstlenmek anlamına gelir. Bu, topluluğun çıkarlarını koruyacak ve geliştirecek eylemlerde bulunmak için topluluğun üyelerinin sorumluluk ve görevleri üstlenmesini içerir.

Azdad, İran ve İslam kültürlerinde toplu olarak yaşayan insanlar arasındaki ilişkileri iyileştirmek için önemli bir rol oynamaktadır. Bu kavram çoğunlukla, aile üyelerinin birbirlerine karşı sorumluluklarının önemine vurgu yaparak tanımlanır. Azdad, aile üyelerinin birbirlerini desteklemeleri ve birbirlerine yardım etmeleri çerçevesinde, toplumsal yardımlaşma ve kültürel iletişimin önemine vurgu yapmaktadır.

Azdad, aile üyelerinin birbirlerine karşı sorumluluklarının ötesinde, toplumsal çevreye ve başkalarına karşı da sorumluluklarının olduğunu kavramıştır. Bu kavram, bir kişinin toplum tarafından öne sürülen çeşitli roller ve sorumlulukları üstlenmesi gerektiğini anlatır. Ayrıca, Azdad insanların etik ve ahlaki değerleri korumalarının önemine vurgu yapmaktadır.

Azdad, kültürel ve toplumsal özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesi için önemli bir kavramdır. İran ve İslam kültürleri, bu kavramı kullanarak insanların toplumda farklı roller üstlenmelerini ve toplumun çıkarlarını korumalarını önermektedir. Bu, insanların toplumsal, ekonomik ve kültürel çevrelerini desteklemeleri ve geliştirmeleri için önemli bir adımdır.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Azdad, Farsça dilde "baba" anlamına gelen bir kelimedir. Azdad, babaya olan saygı ve ona karşı olan görevleri anlatmak için kullanılır. Babanın çocuklarına yönelttiği koruyucu ve bakıcı rolünü ifade etmek için de kullanılır. Azdad, bazı ortamlarda babanın önderlik ve karar verme yetkilerini ifade etmek için de kullanılır. Babanın çocukları için en iyisini istemesi ve çocuklarının başarısını desteklemesi gibi durumlar bu terim için özellikle önemlidir. Azdad, babanın çocuklarına verdiği önem ve değerin bir simgesi olarak da kabul edilir.

Feraye

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
314
0
0
Azdad, Farsça'da "baba" anlamına gelen bir kelimedir. Türkçe dilinde ise "ata" olarak kullanılır. Azdad, genellikle ataların anısına saygı göstermek için kullanılan bir sözdür. Türkler, özellikle atalarının öğrettiği değerleri yaşamaya ve özellikle de onların armağanlarını koruma ve sürdürme konusunda özel bir önem verir. Bu nedenle, Azdad sözcüğünün kullanılması, atalarımızın değerleri ve armağanlarının anısına saygı için çok önemlidir. Azdad, köklü bir geçmişi temsil eder ve atalarımızın gösterdiği yolu izlememizi hatırlatır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Azdad, Türkçe'de "eski baba" anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle İslam tarihinde kullanılan bu kelime, Hz. İbrahim'in atalarından kendisine kadar geçen nesilleri tanımlamak için kullanılır.

Azdad, çoğu zaman kutsal kitaplarda, özellikle Kuran'da, Hz. İbrahim'e atası olarak geçen İdris ile başlayan kutsal atalar zincirinin tarihsel anlamda köklerini belirtmek için kullanılır. İdris, Hz. İbrahim'in atası olarak kabul edilir ve Hz. İbrahim'in babası Terah'dan sonraki nesilleri de Hz. İbrahim'in Azdad'ı olarak gösterilir.

Azdad, aynı zamanda İslam toplumlarında sosyal ve ailevi kuralların kökenini temsil etmek için de kullanılan bir kavramdır. Ailevi kurallar, aile üyelerinin birbirleri arasındaki ilişkileri belirlemek için geliştirilmiş olan kuralların toplamıdır. Azdad, bu kuralların tarihsel olarak kökenlerini belirtmek için kullanılır.

Azdad, aynı zamanda İslam âleminin etik, dini, sosyal ve ekonomik kurallarının kökenine ilişkin kavramlar için de kullanılır. İslam âleminin tüm kurallarının asıl kökeni Hz. İbrahim ve atalarının yaşadıkları döneme dayanır. Böylece, Hz. İbrahim'in atalarından kendisine kadar geçen nesiller olarak adlandırılan Azdad, İslam toplumlarının kökenini temsil eder.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,387
1,315
112
Azdad, Arapça'da "baba" anlamına gelen bir kelimedir. Azdad, Arapça kökenli olan İslam dininin önemli bir kavramıdır. İslam'da, babaya karşı gerçek ve derin bir saygı gösterilmesi konusunda önemli bir anlayış vardır. İslam'da, babaya saygı göstermek, Allah'a karşı saygı duymakla birebir ilişkilidir. İslam'da, babaya saygı göstermek, aynı zamanda Allah'a saygı göstermeyi de beraberinde getirir. İslam'da, babaya karşı gösterilmesi gereken saygının gösterilmemesi durumunda, Allah'ın gazabına uğramaktan çekinilir. İslam öğretileri doğrultusunda, azdad'a karşı gösterilmesi gereken özen, onuru ve sevgiyi korumak, babaya karşı duyulan saygıyı sağlamak için gereklidir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,264
1,256
112
Azdad, kelime anlamı olarak "babasız" olarak çevrilebilir. Tarihin her döneminde anne ve babası olmayan insanlar olmuştur. Örneğin, köleler ve sürgünler, savaş esirleri ve köylerin boşaltılmasına karşı çıkanlar. Günümüzde de, çoğu zaman, çocukların, özellikle de küçük yaşlardaki çocukların, anne ve babalarının olmamasıyla karşı karşıya kalabilecekleri durumlar vardır.

Özellikle çocuklar için azdad diye adlandırılan durum ile ilgili olarak, eğitimcilerin yaklaşımı için önemli olan bazı hususlar vardır. Bunların başında; çocukların anne ve babasının olmaması durumunda, onların çocuk haklarının korunması gerekmektedir. Eğitimcilerin bu durumda öncelikle çocuğun yaşam standartlarının yükseltilmesi gerektiğini anlamaları, çocuğun fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişiminin desteklenmesi için çaba göstermeleri gerekir. Çocuğun güvenli, sevgi dolu ve uygun koşullarda yaşamasını sağlamak eğitimciye düşen görevlerdendir.

Ayrıca, bu durumdaki çocukların eğitim hakkının korunmasının temel bir hak olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle, eğitimcilerin bu çocukların eğitim haklarının korunması, çocuğun sosyal becerilerinin geliştirilmesi, anne ve babalarının olmaması durumunda anne ve baba rolünün üstlenilmesi ve bu çocukların kendilerini geliştirebilecekleri ortamların sağlanması gibi konularda çaba göstermeleri gerekir.

Son olarak, eğitimcilerin bu durumdaki çocukların güvenliğini ve sağlığını korumak için uygun önlemleri almaları gerekir. Eğitimciler, bu çocukların ilerideki hayatlarının başarılı olmasını sağlamak için çaba göstermelidir. Eğitimcilerin karşılaşabilecekleri tüm zorlukların üstesinden gelmeleri ve bu çocukların geleceklerini iyi şekilde planlamaları gerekir.

Hulya

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
293
0
0
Azdad, Türkçe'de 'büyük baba' anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle, büyük bir aile içinde yaşayan insanların özellikle ana tarafından gelen atalarına verilen unvan olarak kullanılır. Bu terim, kuşağın kendisini diğerlerinden ayıran özellikleri ile ön plana çıkarmak için kullanılır. Büyük baba, özellikle çocuklar için her zaman övgüye değer bir özelliğe sahiptir. Azdad, aynı zamanda Türkçe'de 'büyük baba' anlamına gelen bir sözcüktür ve çoğu zaman, büyük bir aile içinde yaşayan insanların büyük bir atalara verilen saygı ve sevgi ifadesi olarak kullanılır.

Cansel

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
294
0
0
Azdad, Arapça'da baba anlamına gelen bir kelimedir ve çoğunlukla İslam ahlakının temel kurallarının oluşturulmasına ve çocukların yetiştirilmesine ilişkin olarak kullanılır. Azdad çoğunlukla dini ya da kültürel kuralların ve öğretilerin geçerli olmasıyla ilgili olan bir kavramdır. Bu kurallar ve öğretiler, çoğunlukla babaların çocuklarına öğretmesi ve bunlara uymaları gereken temel kurallardır. Tüm toplumların, kendilerine özgü değerleri, öğretileri ve kuralları vardır. Bu kurallar, özellikle çocukların yetiştirilmesi sürecinde atanmış olan veya öğretilen babalar tarafından sağlanır.

Azdadın temel ilkesi, çocukların yetiştirilmesi ve onların büyümesi sırasında babaların çocuklarına verecekleri eğitim, öğretim, öğrenme ve kazanma gibi konulara önem vermeleridir. Azdad, çocukların eğitim ve öğretim konularında kendilerini geliştirmeleri ve kendileriyle ilgili soruları çözmeyi öğrenmeleri için babaların çocuklarının özgüvenini geliştirmeleri ve desteklemeleri gerektiğini vurgular. Bunun yanı sıra, çocukların çevrelerindeki insanlar ve olaylar hakkında öğrenmeleri ve bunlardan ders almaları gerektiği de vurgulanır. Azdad, babaların çocuklarının sorumluluklarının farkında olmaları ve kendi kararlarını verebilme yeteneklerini geliştirmeleri gerektiğini vurguluyor.

Azdad, çocukların yetiştirilmesi konusunda çok önemli bir kuramdır ve çocukların yetiştirilmesinde babaların önemli bir rol oynadığı kabul edilir. Azdad, aynı zamanda çocukların erişebilecekleri dini eğitim için de önemli bir kuramdır. Azdad, çocukların öğrenme sürecinde babaların çocuklarına destek olmaları ve onların eğitim ve öğretim konularında kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmaları gerektiğini vurgular.

Seydanur

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
286
0
0
Azdad, Farsça'da "baba" anlamına gelen bir kelimedir. Baba kavramının kökeni çok eskilere dayanır ve tüm kültürlerde çok önemli bir rol oynamıştır. Babalar, evlerinin koruyucuları, ailelerinin önderleri ve kültürlerinin koruyucuları olarak görülürler. Tüm bu rolleriyle babaların çocukları ve aileleri üzerindeki etkileri çok büyük olmuştur.

Azdad kavramının özel anlamı da vardır. Babaların çocukları üzerindeki etkisi çok derin ve kalıcıdır. İyi bir baba olarak, çocuğunu ahlaki ve toplumsal değerler ile donatmak, ona güven vermek ve ona güven vermek, çocuklarının ruh sağlığı ve gelişimini desteklemek gibi birçok özelliği içerir.

Azdad kavramının modern versiyonu olarak, anne ve babaların çocuklarının fiziksel, mental, duygusal ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak, onları başarılı olmaya ve özgürce ifade etmeye teşvik etmek düşünülür. Bu anlamda, azdad kavramının önemi, anne ve babaların çocuklarının sağlıklı, doyurucu ve mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için çok önemlidir.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,795
1,247
112
Azdad, Arapça'da "devrim" anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime genellikle kültürel, siyasi veya dini olayların çok köklü ve radikal değişimlerine işaret eder. Azdad, düzenli ve sürekli olarak oluşan bir devrim oluşturmaya çalışırken, sonuçlarının oluşumu ve devamının sağlanması da önemlidir. Azdad, genellikle bir sosyal değişim oluşturmak için harekete geçmeye teşvik eder. Azdad, bireysel olarak veya sosyal grup olarak gerçekleştirilebilir. Siyasi ve kültürel anlamda sosyal hareketlerin önemli bir parçası olarak, devrimci fikirlerin ve davranışların küresel olarak ilerlemesini desteklemektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)