bebeklerde yüzde sivilce

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,
Bebeğimin yüzünde sivilce olmaya başladı ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bebeğimin yüzünde sivilcelerin oluşmasını önlemek için ne yapmam gerektiğini bilen biri varsa, lütfen yardım etmek için önerilerinizi bana iletin. Ne yapmam gerektiğini öğrenmek için çok endişeliyim. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,934
1,315
112
Bebeklerde Yüzde Sivilce: Neden Olur ve Ne Yapılmalı?

Bebeklerde yüzde sivilce, çoğu bebekte görülen ve tedavi edilebilen bir durumdur. Sivrisinekler bebeklerin yüzünde gözle görülemeyecek kılcal damarların üzerine konan küçük kırmızı noktalardır. Bebeklerin yüzlerinde sivilceler genellikle çok hafif ve çoğunlukla aşağıdaki faktörlerden kaynaklanır:

Hormonal değişiklikler: Bebeklerin vücudunda oluşan hormonel değişiklikler, yüzdeki sivilceleri tetikleyebilir.

Cilt tipi: Bazı bebeklerin ciltleri diğerlerine göre daha alerjik olabilir ve bu durum sivilcelere neden olabilir.

Güneş ışığı: Güneş ışığı, bebeklerin ciltlerine zarar verebilir ve sivilceleri tetikleyebilir.

Geçmiş alerjik reaksiyonlar: Bebeklerin geçmişte alerjik reaksiyonlar yaşamış olması, sivilceleri tetikleyebilir.

Kötü beslenme: Bebeklerin yeterince taze meyve ve sebze almaması, sivilceleri tetikleyebilir.

Bebeklerin yüzlerinde sivilce olup olmadığını anlamak için, bebeklerin cildine birkaç gün yakından bakılması gerekir. Bebeklerin yüzlerinde sivilce oluşmuşsa, bunların aşağıdaki şekilde tedavi edilmesi gerekir:

Hijyen: Bebeklerin yüzlerinin her gün sabunlu suyla sıkıca yıkanması gerekir.

Bebekler için özel kozmetikler: Bebekler için özel olarak üretilmiş kozmetik ürünleri kullanılmalıdır.

Güneş koruyucu krem: Bebeklerin yüzlerine güneş koruyucu kremler uygulanmalıdır.

Doğal ürünler: Doğal ürünler kullanarak, bebeklerin yüzlerindeki sivilcelerin tedavisi yapılmalıdır.

Doğal kürler: Bebeklerin yüzlerine doğal kürler uygulanmalıdır.

Bebeklerin yüzlerindeki sivilcelerin önlenmesi ve tedavisi için, annelerin doktor tavsiyelerine dikkat etmeleri ve bebeklerin ciltlerine dikkatli bir şekilde bakmaları önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)