Bekçi olmak için askerlik şartı var mı

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba herkese!

Benim sormak istediğim çok basit bir soru var: Bekçi olmak için askerlik şartı var mı? İşe alım süreci hakkında bilgiler edinmek istiyorum. Bekçilik pozisyonuna başvurmak istiyorum fakat eğer askerlik şartı varsa buna hazır olmam gerekecek.

Konu hakkında yardım edebilecek olan arkadaşlarımdan ricam, bu konu hakkında bana ayrıntılı bilgiler vermesi. Lütfen, askerlik şartı olup olmadığını, eğer varsa bu şartların ne olduğu ve askerlik görevini yerine getirmek için ne gibi kısıtlamalar olduğu hakkında bilgiler verin.

Konu hakkında doğru ve güvenilir bilgiler edinmek istiyorum. Sizlerin verdiği yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Bekçi Olmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

Bir çok kişinin merak ettiği ve sıkça sorulan bir soru olan bekçi olmak için askerlik şartı var mı? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse, kesinlikle hayır. Diğer pek çok meslek gibi askerlik bekçi olmak için bir şart değildir.

Bekçi Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bekçi olmak için gerekli olan şartlar, öncelikle belirli bir yaşın üzerinde olmak, ikametgah belgesi, sağlık raporu, iletişim bilgileri, nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil kaydı, sağlık raporu, lise ya da dengi bir eğitim, vb. gibi belgelerden oluşmaktadır.

Bekçi Olmak İçin Gerekli Eğitim Nelerdir?

Bekçi olmak için gerekli olan eğitimler arasında, teknik konular, kamu hizmeti ve görevleri, koruma yöntemleri, lojistik, suç önleme, güvenlik önlemleri, personel yönetimi, ilgili yasalar ve düzenlemeler, silahların kullanımı, güvenlik uygulamaları, vb. gibi konulardan oluşmaktadır.

Bekçilikte Askerlik Yapmak Farklıdır mı?

Askerlik yapmak ve bekçilik yapmak arasında büyük fark vardır. Askerlik, asker olarak görev yapmak ve silahlı kuvvetlerin kurallarına uymakla ilgilidir. Bekçilik ise, kamu hizmetleri ve görevleri yerine getirmek, koruma ve güvenlik önlemleri almak, suç önleme çalışmaları yürütmek, kamu görevlileri ile iletişim kurmak, vb. gibi görevleri yerine getirmekle ilgilidir.

Sonuç

Sonuç olarak, bekçi olmak için askerlik şartı aranmamaktadır. Ancak, bekçi olmak için gerekli olan diğer belgeler ve eğitimler gerekmektedir. Askerlik yapmak ve bekçilik yapmak arasında da büyük farklar vardır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)