Betimleyici anlatım nasıl yapılır

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Merhaba,

Betimleyici anlatım nasıl yapılır? konusunda yardıma ihtiyacım var. Betimleyici anlatım, okuyuculara gözlemler ve düşüncelerimi doğrudan aktararak okuyucunun kendi fikirlerini oluşturmasını sağlamak için açıklayıcı bir anlatım yöntemidir. Ancak, betimleyici anlatımın nasıl uygulanacağını bilmiyorum. Bu konuda önerilerinizi, uygulamalarınızı veya deneyimlerinizi paylaşmak isterim. Lütfen, betimleyici anlatımı nasıl kullanacağıma yardımcı olun.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,960
1,315
112
Betimleyici Anlatım Nedir?

Betimleyici anlatım, bir konuyu, obje veya insanları detaylı olarak tarif etme sanatıdır. Betimleyici anlatım, ilham veren ve akılda kalıcı bir anlatım biçimidir. Betimleyici anlatım, okuyucuyu konu hakkında duygusal olarak etkilemek ve çok daha fazla bilgi vermek amacıyla kullanılır.

Betimleyici Anlatım Nasıl Yapılır?

Betimleyici anlatım, özellikleri tarif etmek için kullanılan anlatım biçimidir. Etkili bir betimleyici anlatım, okuyucuya fiziksel ve duygusal detaylarının farkına varma şansı verir.

Bir betimleyici anlatım oluşturmak için öncelikle konuyu seçmelisiniz. Sonra konuyla ilgili ayrıntılı bir araştırma yapın ve özellikleri öğrenin. Mümkünse, konuya dokunun ve hissedin.

Çoğu betimleyici anlatım, kısa bir cümleden oluşur. Özelliklerin açık ve net ifade edilmesi önemlidir. Ayrıca, konu hakkında duygusal bir ifade kullanarak okuyucunun duygularını vurgulayabilirsiniz.

Örnek olarak, "Güneşli bir gündü, hava kokuyordu ve bolca gül kokusu vardı" ifadesi betimleyici anlatımın nasıl yapılacağını göstermektedir. Bu cümlede, sıcak bir havanın olduğu ve havada gül kokusu olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

Betimleyici Anlatım Yazmada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Betimleyici anlatım yazmada, konu hakkında açık ve net kalmalı ve özellikleri açıkça anlatmalısınız. Ayrıca, konu hakkında duygusal bir ifade kullanarak okuyucunun duygularını vurgulayabilirsiniz.

Betimleyici anlatım yazarken, okuyucuya konu hakkında çok fazla bilgi vermeyi amaçlamalısınız. Konu hakkında detaylı bilgi veren cümleler kullanmaya çalışın, ancak çok uzun cümleler kullanmaktan kaçının.

Betimleyici anlatım yazarken, sizi etkileyen kelimeleri ve güzel sözcükleri kullanmaya çalışın. Ayrıca, ilham veren bilgileri kullanarak okuyucuyu etkileyebilirsiniz.

Sonuç

Betimleyici anlatım, konu hakkında açık ve net kalarak ve özellikleri detaylı bir şekilde ifade etmek için kullanılan bir anlatım biçimidir. Etkili bir betimleyici anlatım, okuyucuyu konu hakkında duygusal olarak etkilemek ve çok daha fazla bilgi vermek amacıyla kullanılır. Betimleyici anlatım yazarken, okuyucuya konu hakkında çok fazla bilgi vermeyi amaçlamalısınız ve sizi etkileyen kelimeleri ve güzel sözcükleri kullanmaya çalışın.

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Betimleyici anlatım, özellikle yazarlık ve diğer yaratıcı yazma alanlarında kullanılan bir tekniktir. Betimleyici anlatım, bir konuyu ya da olayı okuyucularının hayal gücünü kullanarak canlandırmak için özellikleri, detayları ve tonlarını kullanarak tarif etmek ve sunmak için kullanılan bir yöntemdir. Betimleyici anlatımı, detaylarını ve özelliklerini önemseyerek anlatıcının metinlerinin güçlü ve etkileyici olmasını sağlayarak kullanılması gerekir.

• Haha
Reactions: Melisa

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Betimleyici anlatım, konu hakkında detaylı ve çarpıcı bir anlatım sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Betimleyici anlatım, konuya katılımcıların kendi deneyimlerinden ve hayal güçlerinden faydalanarak o konu hakkında çok daha gerçekçi ve derin bir anlatım sağlar. Betimleyici anlatım, konu hakkında canlı ve kapsamlı bir anlatımın oluşmasını sağlar. Betimleyici anlatım, konuya katılımcılara daha iyi bir şekilde vakit geçirmesine ve detaylı bir şekilde anlamasına olanak sağlar. Betimleyici anlatım, konu hakkında daha kapsamlı bir anlatımın sağlanmasına yardımcı olur ve konu hakkında daha derin bir anlayışın oluşmasını sağlar.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Betimleyici anlatım, kişinin duygularını, düşüncelerini, deneyimlerini veya mekanların detaylarını açıkça ifade etmesini sağlayan anlatım tekniğidir. Betimleyici anlatımın en önemli özelliği, tüm duyularını kullanarak okuyucuya olayın, kişinin, mekanın veya diğer nesnelerin tam olarak nasıl olduğunu göstermektir. Betimleyici anlatımın kullanımı, yazıları daha canlı ve gerçekçi yapmak için önemlidir. Betimleyici anlatımda kullanılan kelime seçimi, detaylı açıklamalar ve karşılaştırmalar yapmak önemlidir. Betimleyici anlatımın kullanımı, okuyucunun olayı, kişiyi, mekanı veya nesneyi kafasında canlandırmasını sağlayarak etkileyici ve gerçekçi bir anlatımın oluşmasını sağlar.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Betimleyici anlatım, bir konuyu detaylı ve canlı bir şekilde anlatmak için kullanılan bir yöntemdir. Betimleyici anlatımın amacı, okuyucuya olayların, mekânların, kişilerin veya diğer konuların gerçek dünyadaki gibi hissettirilmesidir. Bu yöntem, duyguları canlandırmada, hayal gücünü harekete geçirmede ve okuyucuya güçlü bir deneyim sunmada çok etkilidir. Betimleyici anlatım, okuyucunun kafasında oluşturulan bir resim oluşturmak için kullanılan sözcükler, metaforlar, benzetmeler ve diyalogların özgün bir kombinasyonudur. Betimleyici anlatım tekniği, çoğu zaman öyküler, romanlar veya deneme yazılarında kullanılır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,598
1,031
15
Betimleyici anlatım, bir olay, kişi veya nesne üzerinde daha detaylı bir şekilde durmak için kullanılan bir anlatım biçimidir. Betimleyici anlatım, olayları, kişileri veya nesneleri okuyucuya daha iyi anlamaları için daha fazla detay vermeyi içerir. Bu, okuyucuların daha iyi anlamaları için çok önemlidir, çünkü özellikle resimleri görebildikleri bir şey hakkında, okuyucuların daha iyi bir anlayışı olacaktır.

Betimleyici anlatım, okuyucunun olay veya nesneyi daha iyi görebilmesini sağlamak için daha detaylı bir şekilde anlatılmasını gerektirir. Bu, olay veya nesnenin özellikleri, özellikleri veya özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler vermek anlamına gelir. Aynı zamanda, betimleyici anlatım, okuyucuların daha iyi bir anlayış kazanmasını sağlamak için olayın ya da nesnenin nasıl hissettirdiği hakkında da ayrıntılı bilgi vermektedir.

Betimleyici anlatım, metaforlar ve benzetmeler gibi özel ifadeler kullanarak da yapılabilir. Bu, okuyuculara olayın ya da nesnenin daha derin anlaşılması için yardımcı olur. Örneğin, bir olayın "kaplanın sürüngen" ya da "güneşin çocuğu" olarak betimlenmesi, okuyucuların olayın anlamını daha iyi kavramasına yardımcı olacaktır.

Betimleyici anlatım, okuyucuların daha iyi bir anlayış kazanmasını sağlamak, olay veya nesneyi daha iyi görebilmelerini sağlamak ve daha derin anlam kazanmalarını sağlamak için önemlidir. Ayrıca, betimleyici anlatım, okuyucuların olay veya nesneyi daha iyi görebilmesi için metaforlar ve benzetmeler kullanarak da yapılabilir.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Betimleyici anlatım, okuyucunun gözünde bir resim oluşturmak ve onu bir deneyime katılmaya yönlendirmek için anlatılanların detaylandırılarak, canlı ve etkileyici bir şekilde kaleme alınmasıdır. Bir betimleyici anlatım, okuyucuya ortamın, karakterlerin, binaların, olayların ve hislerin canlılığını hissettirmek için detayların çok güzel bir şekilde aktarılmasını gerektirir. Betimleyici anlatım, özellikle edebi metinlerde ve hikayelerde kullanılan bir anlatım biçimidir. Betimleyici anlatım, okuyucuya olayların nasıl olabileceğini, görünümlerinin nasıl olacağını ve karakterlerin sahip olduğu özellikleri sayesinde canlılık kazandırılmasıyla mümkündür. Örneğin, bir karakterin üzgün bir şekilde konuştuğu durumu anlatmak için, "sesi titreyerek konuştu" veya "konuşmasındaki üzüntü ağır bir hava yaydı" gibi cümleler kullanılabilir. Betimleyici anlatım, yazarın okuyucuya mümkün olan en canlı bir şekilde anlatmasını sağlayan özgün bir anlatım biçimidir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,497
1,159
112
Bir betimleyici anlatım, bir olayı, kişiyi, yeri, hissi veya düşünceyi ayrıntılı ve canlı olarak betimlemek için kullanılan yazım biçimidir. Betimleyici anlatım, okuyucuya olayın ya da kişinin özünü göstermek için etkili bir biçim olup, anlatıcının yazım tarzı, seçtiği sözcükler ve cümlelerle somut bir dünya görüntüsü oluşturmak için kullanılan bir tekniktir. Betimleyici anlatım, okuyucunun kalbine doğrudan hitap edebilmek için kullanılan öznel bir tekniktir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,960
1,315
112
Türkçe dilinde betimleyici anlatım, bir olayı, durumu, konuyu ya da hisleri tarif ederek anlatmaktır. Betimleme, olayları, durumları ve hisleri anlatırken çok detaya inmeyi, özelliklerini, benzerliklerini ve özgünlüklerini vurgulamayı gerektirir. Örneğin, bir günün kısa bir anlatımı yapmak istediğinizde, güneşin ışınlarının nasıl kokulu bir çiçek çiçeği gibi kırılıp gökyüzüne yayıldığını, eğimli tepelerin arasından köy köy geçerek çalılarının dört bir yanı saran ormanlarının, güneşin ışınlarının şarkılarının söylediği sessizliği tarif edebilirsiniz. Aynı şekilde, insanların duygularını tarif etmek için de betimleyici anlatım kullanabilirsiniz. Örneğin, bir kızın aşkını anlatmak istediğinizde, onun sevdiği kişinin ona her zaman gülümseyen, onu her zaman kucaklayan, ona her zaman anlayış gösteren, onun her zaman yanında olan, ona her zaman destek olan bir kişi olduğunu tarif edebilirsiniz.

Feraye

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
314
0
0
Betimleyici anlatım, bir yazarın kullandığı bir tarz olarak, okuyucuya konu hakkında daha canlı bir resim sunmak için kullanılan bir tekniktir. Betimleyici anlatım, konu hakkında duyguların ve düşüncelerin okuyucuya daha kolay ve canlı bir biçimde aktarılmasını sağlayan kelimelerin kullanımıyla gerçekleştirilir. Betimleyici anlatım bir yazarın öykülerini daha canlı hale getirmek için okuyucuya daha derin bir anlama sağlamasını sağlayan kelimelerle yazılarını renklendirmesidir. Betimleyici anlatım, okuyucunun konuya daha derin bir biçimde katılmasını sağlayan, gerçekçi ve tatmin edici bir okuma deneyimini sunmak için kullanılan bir tekniktir.

Aybuke

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Betimleyici anlatım, istekleri ve düşünceleri daha kolay anlaşılır hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Betimleyici anlatımın yazılı veya sözlü olarak kullanılması mümkündür. Sözlü betimleyici anlatım, konuşmanın konu veya konuyu destekleyen ayrıntılarını anlatmak için kullanılan sözcükler, cümleler ve ifadelerden oluşur. Yazılı betimleyici anlatım ise, bir konuyu anlatmak için kullanılan paragraf, hikaye veya anekdot gibi yazı türlerinin kullanılmasıyla gerçekleşir.

Betimleyici anlatımın sözlü olarak yapılmasındaki temel amaç, konuşmacının konuyu doğru bir şekilde anlaşılır hale getirmeye çalışmasıdır. Konuşmanın anlaşılır ve akıcı olmasını sağlamak için, sözcüklerin doğru ve anlaşılır bir biçimde kullanılması gerekir. Sözcüklerin ayrıca arka arkaya gelmesi durumunda da doğru kullanımının sağlanması gerekir. Konuşmacının konuyu anlatabilmesi için, konuşmanın doğru ve anlaşılır olması gerekir.

Yazılı betimleyici anlatım ise, bir konuyu anlatmak için kullanılan temel yazı türlerinin kullanılmasıyla gerçekleşir. Paragraf, hikaye veya anekdot gibi yazı türleri kullanılarak, konu hakkında detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklanabilir. Konu hakkında çok sayıda ayrıntı içeren ve konu üzerinde durulan yazı türleri kullanarak, betimleyici anlatımın daha doğru ve anlaşılır hale getirilmesi sağlanabilir.

Betimleyici anlatımın doğru ve anlaşılır bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Anlaşılır ve akıcı bir şekilde konuşmak ve yazmak, iletişim becerilerinin gelişmesini sağlar. Aynı zamanda betimleyici anlatımın doğru ve anlaşılır bir şekilde kullanılması, dinleyicilerin veya okuyucuların düşünceleri ve isteklerini daha kolay anlaşılır hale getirir.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Betimleyici anlatım; özellikle konuşma ve yazma söz dizimleri kullanılarak okuyucuya özellikli bir deneyim yaşatmak için özel olarak seçilen kelimelerin kullanılması ile oluşturulan anlatım türüdür. Belirli bir konuya yoğunlaşarak okuyucuyu o konu hakkındaki duygulara ve düşüncelere götüren anlatım biçimidir.

Betimleyici anlatım, okuyucunun gözünde anlatılan olayı canlandırmak için özel olarak seçilen kelimelere dayanan bir anlatım biçimi olup, özellikle hikaye ve şiirlerde sıkça kullanılır. Bu anlatım biçiminin temel amacı, okuyucuya olayların detaylarını, özelliklerini ve atmosferini daha iyi anlamasını sağlamaktır.

Betimleyici anlatımın yazılı anlatım biçiminde uygulanmasında başarılı olmak için, öncelikle okuyucunun olay hakkındaki duyguları ve algısını anlamaya odaklanmak ve konu üzerinde yoğunlaşmak gerekir. Sonra, olayın her aşamasının detaylarını kelimelerle oluşturduğunuz cümleler aracılığıyla anlatmalısınız. Örneğin; “Şafağın hafif alacalı sessizliği, rüzgarın çimleri okşadığı sakin bir manzaraydı.” Bu cümlede kelimeler kullanılarak okuyucuya o manzaranın atmosferini aktarılmıştır.

Betimleyici anlatımın başarılı bir şekilde yapılması için, seçilen kelimelerin olayın özelliklerini, fiziksel özelliklerini ve atmosferini okuyucuya aktarabilmesi önemlidir. Ayrıca, çoğul kelimelerin ve zengin söz dizimlerinin kullanımı, okuyucunun konu hakkındaki duygularını daha iyi anlamasını sağlayacaktır. Örneğin; “Gökyüzünde parıldayan ay, karanlıkta parlayan gümüş ışıklarının arasında sessizce yükseliyordu.” Bu cümlede, seçilen kelimelerle gökyüzündeki manzaraya ait özellikleri detaylı olarak aktarılmıştır.

Betimleyici anlatımın başarılı bir şekilde uygulanması, okuyucuya olay hakkındaki bütün detayların aktarılmasına yardımcı olacaktır. Uygun kelimelerin seçilmesi ve zengin söz dizimlerinin kullanımıyla, okuyucuya özel bir deneyim yaşatmak mümkün olacaktır.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,960
1,315
112
Betimleyici anlatım, duygu ve düşüncelerin, olayların veya nesnelerin anlatımının, dikkatli ve koşulsuz bir biçimde ortaya konulmasıdır. Betimleyici anlatım, İngilizcede "description" olarak adlandırılır ve çoğu zaman gözlemler üzerine kurulur. Betimleyicinin amacı, okurların olayları, durumları veya nesneleri gözlemlediği gibi görmektir.

Betimleyici anlatım, gözlemlerinizi veya düşüncelerinizi okurlara açık bir şekilde ifade etmek üzere kullanılan bir tür yazıdır. Betimleyici anlatımda, okurların hayal gücünü kullanarak konuya hakim olmalarını sağlamak için, duyguları, kokuları, sesleri, renkleri ve dokuları betimlemek önemlidir.

Betimleyici anlatımda, cümle yapısı önemlidir. Cümlelerin açık ve net olması gerekir. Anlaşılır olmalarının yanı sıra, okurların sezgisel olarak anlamasını sağlamak da önemlidir. Bu cümleler genellikle sıralama, özetleme veya parantez kullanılarak yazılabilir.

Betimleyici anlatımda, kelimelerin kullanımı da önemlidir. Açıklayıcı ve ifade edici kelimeler kullanılmalıdır. Okurların konuya hakim olmasını sağlamak için, farklı kelimeler kullanılmalıdır. Bu şekilde, okurun anlayışını ve dikkatini artırmak mümkündür.

Betimleyici anlatımda, ayrıca okurların duygularını ve düşüncelerini de ifade etmek gerekir. Bu, onların konuya daha iyi hakim olmasını sağlayacaktır. Anlatımda kullanılan kelimeler, okurların duygularını anlamalarını ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlayacaktır.

Betimleyici anlatımın kullanılması, okurun konuya hakim olmasını ve anlamasını sağlar. Betimleyici anlatım, duyguları, renkleri, sesleri ve kokuları gözlemleyerek ve açıklayarak göstermek için kullanılan bir tür yazıdır. Betimleyici anlatımın kullanılması, okurların daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,363
1,247
112
Betimleyici anlatım, yazıların ayrıntılı ve cansız nesneleri ya da mekanları canlandırıcı şekilde anlatımının özelliğidir. Betimleyici anlatım, okuyucunun imgelem gücünü kullanarak, duygularını harekete geçirecek şekilde bir mekan ya da nesneyi anlatmada kullanılır. Betimleyici anlatım, anlatılan şeyin ne olduğunu açıklamak için kullanılan sözcükleri, cümleleri ve özellikle de kullanılan metaforları kullanır. Betimleyici anlatım, anlatılan şeyin özelliklerini, renklerini, seslerini, kokusunu ve hareketlerini anlatmaya çalışır. Betimleyici anlatım, okuyucuya anlatılan şeyin gerçek hayatta nasıl göründüğünü, düşündüğünü ve hissettiğini göstermek için kullanılır.

Saziye

Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
308
0
5
Betimleyici anlatım, bir hareket veya olayı olayın kendisinden daha önce yaşanmış bir anı ya da duyguyu hatırlatan bir anlatım biçimidir. Betimleyici anlatım, okuyucuya duygu ve anılarını kolayca anlatma olanağı sağlamak için kullanılır. Betimleyici anlatım, olay veya hareketi daha canlı bir şekilde ortaya koymanın bir yoludur. Betimleyici anlatım, olayları daha açık ve keskin bir biçimde kaleme almak için özellikle kullanılan bir araçtır. Betimleyici anlatım, olayın ya da hareketin daha anlaşılır olmasını sağlamak için çok çeşitli dilbilgisi ve kelime kullanım teknikleri kullanır. Betimleyici anlatım, özellikle kurgu yazarları tarafından kullanılan bir tekniktir. Betimleyici anlatım, okuyucunun daha iyi bir deneyim yaşamasına yardımcı olur ve okuyucunun olayları daha gerçekçi bir şekilde düşünmesine yardımcı olur.

Deniz

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
289
0
0
Betimleyici anlatım, bir konu hakkında okuyucuya duygusal bir bağ kurma veya bir konu hakkında onu etkileme yöntemidir. Betimleyici anlatım, anlatıların hikayelerinin, karakterlerinin, yerlerinin veya olayların çarpıcı ve canlı bir biçimde betimlenmesidir. Betimleyici anlatım, okuyucuların hayal gücünün etkin kullanılmasını sağlayarak okuyucuları daha derin bir şekilde etkilemeyi amaçlar.

Betimleyici anlatım, bir olayın anlatımında detaylı bilgileri, sanatsal ifadeleri veya öznel olarak yaşanmış deneyimleri kullanarak gerçekçi bir çerçeve oluşturmayı amaçlar. Betimleyici anlatıma, özellikle sanatsal ürünler, hikayeler veya romanlar için kullanılmaktadır. Betimleyici anlatım, okuyucuya olayın gerçekliğini hissettirmek için, çeşitli türlerde duygusal ifade kullanılır.

Betimleyici anlatım, anlatıya derinlik ve zenginlik kazandırarak okuyucunun hayal gücünü harekete geçirir. Betimleyici anlatım, sadece okuyucuya güçlü bir duygusal bağ kurmakla kalmaz, aynı zamanda onlara olayı anlamak için duygularını kullanmalarını sağlar. Betimleyici anlatım, okuyucuyu gerçek bir deneyime çekmek için, gerçekçi detayların tasvir edilmesini de içerir.

Betimleyici anlatımın başarılı bir şekilde uygulanması, anlatıya özgünlük ve itibar kazandırır. Betimleyici anlatım, okuyucunun hayal gücünü etkin biçimde kullanarak olayın gerçekliğini hissettirmesini sağlar. Betimleyici anlatım, konu hakkında okuyucuların derin bir şekilde düşünmesini ve etkilenmesini sağlar.

Handan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
303
0
0
Betimleyici anlatım, bir konu hakkında duygularınızı veya hayalinizi elde etmek için kullanılan anlatım türüdür. Betimleyici anlatım, okuyucuya bir konunun yaşanmış bir deneyiminin resmini sunmak için kullanılan sözcükler, cümleler ve anlatım tarzlarından oluşur. Betimleyicinin amacı, okuyucunun bir olayı hayal edebilmesini sağlamak ve deneyimlerini gerçek yaşam durumuna taşıyabilmesini sağlamaktır. Betimleyici anlatım, gözlemlerinizi, duygularınızı ve deneyimlerinizi kullanarak okuyucunun gözünde canlandırılmış bir resim oluşturmanıza olanak sağlar. Betimleyici anlatımın başarılı bir şekilde kullanılması, okuyucuların olay hakkında daha derin düşünme ve hayal etme yeteneğini geliştirmelerine yardımcı olur. Betimleyici anlatım, deneyimlerinizi veya hayallerinizi daha derin bir seviyeye taşımak için kullanılan kalıpların ve anlatım tarzlarının kullanımını gerektirir. Betimleyici anlatım, okuyucunun olay hakkında daha derin düşünmesini ve hayal etmesini sağlayabilir, çünkü okuyucu, deneyimleri yaşamış gibi hissedebilir.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü