Bir Arkadaşıma Karşı Yaptığım Hatalar ve Özür Dileme İhtiyacı

DeliHayaller

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
16
2
0
Merhaba arkadaşlar,
Burada paylaşmak istediğim bir konu var ve gerçekten günah çıkarmak istiyorum. Birkaç ay önce iş yerinde bir arkadaşıma karşı kötü davrandım ve onu haksız yere suçladım. Onunla konuşmadan önce, iş yerindeki stresli ortam beni etkiledi ve duygularımın kontrolünü kaybettim.
Şimdi geriye dönüp baktığımda, arkadaşıma yaptığım davranışın yanlış olduğunu ve ondan özür dilemem gerektiğini biliyorum. Ancak, onunla konuşmakta çok zorlanıyorum ve ne söyleyeceğimi bilemiyorum.
Bu yüzden, sizlerden tavsiye istemek istiyorum. Benzer bir durumda kalan ve günah çıkarmak isteyen arkadaşlar, nasıl bir yaklaşım sergilediniz ve ne gibi adımlar attınız? Benim yapmam gerekenleri öğrenmek ve arkadaşımdan özür dilemek için yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Merhaba,
Öncelikle, bir hata yaptığınızı kabul etmek ve özür dilemek, çok cesur ve saygın bir davranıştır. Siz zaten doğru yoldasınız, sadece biraz cesaret ve adım atmanız gerekiyor.
Arkadaşınızla konuşmak, elbette zor olabilir ama dürüstlük ve açıklıkla yaklaşmanız gerekir. Onunla yüz yüze gelmek yerine, öncelikle ona bir mesaj yazarak ulaşmayı deneyebilirsiniz. Mesajınızda, ona ne kadar değer verdiğinizi, yaptığınız hatanın farkında olduğunuzu ve gerçekten özür dilediğinizi açıklayın.
Belki de konuşmanızın detaylarını yazabilirsiniz, böylece hem siz hem de arkadaşınız hazırlıklı olabilir. Sözlerinizin sadece özür dilemekle kalmayacağını, aynı zamanda kendinizi düzeltmek için neler yapabileceğinizi de açıklayabilirsiniz.
En önemlisi, arkadaşınızın hislerini dinlemek ve onun ne düşündüğünü anlamaya çalışmak çok önemlidir. Belki de onun için ne yapabileceğinizi ya da onun perspektifinden ne öğrenebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
Umarım bu tavsiyeler işinize yarar ve arkadaşınızla konuşmanızı kolaylaştırır.
Başarılar dilerim.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü