Birtanem nasıl yazılır TDK

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba herkese! Birtanem kelimesinin TDK sözlük yazımını merak ediyorum. Acaba birtanem kelimesi nasıl yazılıyor? Herhangi bir kaynakta bana yardım edebilecek var mı? Bu konuda bana yardımcı olup açıklayabilecek birini arıyorum. Lütfen bana yardım edin.

PeriRüzgar

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
2
0
Birtanem Yazılışı TDK Hakkında

Birtanem, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir sözcük olup, Türkçe'nin özel bir tarzını oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu sözcük, Türkçe olarak "sevdiğim" anlamına gelmektedir. Birtanem, özellikle Türk ezgilerinde ve kısa şiirlerde çok sık kullanılan bir sözcük olup, Türkçe dilinin özel bir tarzını oluşturmak için kullanılmaktadır.

Birtanem Nasıl Yazılır?

Birtanem, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir sözcük olduğu için, sözcük standart Türkçe yazım kurallarına göre yazılmalıdır. Birtanem, Türkçe'de "bi-ir-ta-ne-m" şeklinde yazılmalıdır. Bu sözcük, hece çoğullarıyla yani "bir tanem" olarak da yazılabilir.

Birtanem Kullanımı

Birtanem, özellikle Türk ezgilerinde ve kısa şiirlerde çok sık kullanılan bir sözcük olup, çoğunlukla sevgi ve yakınlık hislerini göstermek için kullanılmaktadır. Birtanem, ayrıca çok sevdiği bir arkadaşa veya ailesine söylenen bir sözcük olarak da kullanılabilmektedir.