Bitim kadar ne demek

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Merhaba,

Bitim kadar ne demek? sorusunu araştırmak için buraya geldim. İngilizce'de kullanılan "until the end" ifadesi Türkçe'ye "bitime kadar" olarak çevrilebilir. Ancak, bu ifadenin tam anlamının ne olduğunu tam olarak anlamakta zorluk çekiyorum. Benim anladığım kadarıyla, "bitime kadar" ifadesi bir işin sonuna kadar yapılmasını, bir şeyin tamamlanmasını veya ulaşılmasını ifade ediyor. Lakin, belki bu ifade daha da derinlikli anlamlar içeriyor olabilir.

Bu sorunun cevabını öğrenmek için çok çaba harcıyorum. Sizden yardım istiyorum. Bitim kadar ne demek? ifadesinin tam olarak ne anlama geldiğini anlamak istiyorum. Bu ifade hakkındaki bilgilerinizi, deneyimlerinizi ve görüşlerinizi lütfen bana paylaşın. Çok teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Bitim Kadar Ne Demek?

Bitim kadar, ifade olarak iki anlamı vardır. Birincisi, bir işin bitimine kadar devam etmesi gerektiğini ima eder. İkinci anlamı ise, bir işin tamamlanması gerektiğini veya mevcut durumun kalıcı olacağını ima eder. Her iki durumda da, işin yapılmasının veya devam etmesinin zorunlu olduğu anlamına gelir.

Bitim Kadar Ne Zaman Kullanılır?

Bitim kadar ifadesi, çoğu durumda tam olarak tamamlanması gereken bir işin bitimine kadar devam etmesi gerektiği durumlarda kullanılır. Örneğin, bir projenin bitimine kadar çalışmak, bir işin bitimine kadar sürdürmek gibi durumlarda kullanılabilir. Bitim kadar ifadesi, genellikle bitim tarihinden önceki mümkün olan en son tarih anlamına gelir.

Bitim Kadar Ne Anlama Gelir?

Bitim kadar ifadesi, genellikle bir işin bitimine kadar devam etmesi gerektiği anlamına gelir. Yani, bitim kadar ifadesi, bir işin tam olarak bitim tarihine kadar olabildiğince çabuk bitirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bitim Kadar Ne İle Kullanılır?

Bitim kadar ifadesi, genellikle zaman dilimleri ile kullanılır. Örneğin, “ödevin bitimine kadar çalışacağım” gibi cümlelerde bitim kadar ifadesi kullanılır. Aynı zamanda, bitim kadar ifadesi, saat, gün, hafta, ay gibi zaman dilimleri ile de kullanılabilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Bitim kadar ne demek, sözlük anlamı olarak, belirli bir sürenin sonuna kadar bir şeyi yapmak, engellenemeden devam etmek ya da sürenin sonuna kadar bir şeye odaklanmak anlamına gelir. Bu süreç, bir görev, iş veya proje gibi bir şeyi tamamlamak için gereken çaba ve zamanı içerir. Böyle bir süreçte, birinin bitim kadar ne demek için ne yapması gerektiği önemlidir. Örneğin, bir proje bitmek üzereyse, herkesin çalışma süresinin tamamlanması, görevlerin yerine getirilmesi veya önemli görevlerin tamamlanması gerekebilir. Ayrıca, bir işin bitim kadar ne demek için, sürenin sonuna kadar konsantre olmak, çalışmayı sürdürmek ve başarıya ulaşmak için gereken adımları atmak gerekebilir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Bitim kadar ne demek, genellikle belli bir süre içinde bir işin bitirilmesi veya beklenen sonuca ulaşılması anlamına gelir. Bu süre genellikle zamana bağlıdır. Bu süre içinde, hedeflenen amaca ulaşmak için geçerli çalışmalar yapmak veya belirli işleri tamamlamak gerekir. Bitim kadar ne demek ifadesi aynı zamanda belli bir süre içinde bir görevin sonuçlarının takip edilmesini de belirtir. Bu süre genellikle, işin başlangıcından itibaren belirlenir. Bu kavram, genellikle ticari konularda, projelerin başarılı bir şekilde tamamlanması ve öngörülen süre içinde sonuçların elde edilmesi için kullanılır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
"Bitim kadar" ifadesi, bir çalışmanın veya bir görevin ne zaman tamamlanacağının belirlenmesinde kullanılır. Bu ifade, özel bir tarih veya zaman belirtmeden, belirli bir durumun, işin veya faaliyetin tamamlanacağı anlamına gelir. Bu, bir işin, ürünün veya projenin tamamlanması için gereken koşulların tümünün yerine getirilmesinden sonra gerçekleştiği anlamına gelir. Bitim kadar sözcüğü, bir işin, ürünün veya projenin üretim sürecinin, ne zaman son bulacağını veya tamamlanacağını belirtmek için kullanılır. Sözcük, kuralların, zorunlu ürünlerin, ekipmanların veya görevlerin tamamlanacağı zaman aralığını belirtmek için de kullanılır. Bitim kadar sözcüğü, çalışma veya proje için belirlenen tarih veya zamana kadar yerine getirilmesi gereken görevlerin tamamlanması anlamına gelir. Bu, bir çalışmanın, projenin veya faaliyetin belirli bir tarihe kadar tamamlanmasının gerektiği anlamına gelir. Böylece, bitim kadar sözcüğü, belirli bir çalışmanın veya projenin belirli bir zamana kadar tamamlanmasının gerektiği anlamına gelir.

• Love
Reactions: Asuman

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Bitim kadar, ya da bitiş tarihine kadar, genellikle bir süreçteki son tarihe kadar olan süreyi ifade etmek için kullanılan bir ifadedir. Bitim kadar sözcüğünün Türkçe karşılığı, "bitiş tarihine kadar" anlamına gelmektedir.

Bir çok alanda bu ifadenin kullanılabildiği gözlenmektedir. Örneğin, iş hayatında; bir projenin bitim tarihine kadar tamamlanması, bir çalışanın bitim tarihine kadar sözleşmesinin bitmesi veya sözleşmelerin bitim tarihine kadar geçerli olması gibi durumlar için kullanılmaktadır.

Bitim kadar ifadesi aynı zamanda sosyal hayatta da sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin; bir arkadaşınıza bir hediye alma teklifinde bulunursanız, ona "bitim kadar" diyerek, bu teklifi geçerli olacağı süreyi belirtebilirsiniz.

Bitim kadar ifadesi aynı zamanda siyasi ve ekonomik durumlar hakkında da kullanılmaktadır. Örneğin, iktisadi krizlerin bitim tarihine kadar sürmesi, devletler arası siyasi anlaşmaların bitim tarihine kadar geçerli olması veya bazı yasal düzenlemelerin bitim tarihine kadar devam etmesi gibi durumlar için kullanılabilir.

Bitim kadar ifadesi, genellikle bir süreçteki son tarihin ne zaman olduğunu belirtmek amacıyla kullanılır. Bu ifade, belirli bir sürenin sonunda ne olacağını belirtmek için kullanılmaktadır. Bu ifadenin kullanımı, belirli bir sürecin ne zaman sona ereceğini ve ne olacağını gösterebilmektedir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Bitim kadar, genellikle son tarih veya son teslim tarihi anlamına gelir. Bitim kadar dediğimizde, o tarihe kadar yapılması beklenen bir eylemi kastetmekteyiz. Örneğin, bir projenin bitim tarihinden önce tamamlanması beklenir. Bir başka örnek olarak, bir müşterinin ürünü satın alma sözleşmesinde belirtilen tarihe kadar ödeme yapması beklenir. Bitim kadar sözü, beklenen eylemlerin o tarihe kadar tamamlanması gerektiğini vurgulamaktadır. Bitim kadar sözünün, zamanın göreceli veya kesin olarak algılanmasına bağlı olarak değiştiği de unutulmamalıdır. Bir konuya göre bitim kadar tarihi, göreceli bir kavram olarak algılanabilirken, diğer bir konuya göre ise kesin bir kavram olarak algılanabilir. Bitim kadar sözünün anlamı, konunun türüne veya özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Bitim kadarın ne anlama geldiği sorusu, genellikle bir süreç, proje ya da görev hakkında yapılan bir sorudur. Bu süreç, proje ya da görevin ne zaman tamamlanacağını belirtmek için kullanılır ve tahmini bitim tarihine "bitim kadarı" denir. Bu sözcük, projenin ya da görevlerin ne zaman tamamlanacağının öngörülmesini ve bu tarihe kadar yerine getirilmesini gerektirir.

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Bitim kadar ne demek sorusu, bir eylem için yapılması gereken işleri, tamamlanması gereken süreleri ve teslim edilecek malzemeleri belirtir. Bu sorunun cevabı, her durumda farklı olacaktır. Bir ödevin bitim tarihi, bir projenin teslim tarihi veya bir görevin bitim süresi gibi çeşitli durumlara bağlı olarak değişebilir.

Bir eylemin ne zaman tamamlanacağı ile ilgili olarak, öncelikle eylemi gerçekleştirecek kişinin veya çalışma grubunun planlamasını ele almak önemlidir. İlgili kişi veya çalışma grubu, görevin tamamlanması için gereken tüm aşamaları tanımlamalı ve bu aşamalar arasındaki zaman aralıklarını belirlemelidir. Sonra, bitim tarihini belirlemek mümkün olacaktır.

Ayrıca, bir eylemin bitim tarihi belirlenirken, her aşamadaki zaman harcamalarının ve görevlerin ne kadar zaman alacağının da dikkate alınması önemlidir. Her görev için gereken süreyi ve toplam görev süresinin ne kadar olacağını dikkate almak, bitim tarihini belirlemeye yardımcı olacaktır.

Bir işin bitim tarihi için, işin kapsamının ve görevlerinin belirlenmesinin yanı sıra, mevcut kaynakların ve çalışma ortamının olumlu etkilerinin de dikkate alınması önemlidir. Bu, çalışma sürecinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve işin belirlenen süre içinde tamamlanması için gereklidir.

Sonuç olarak, bitim kadar ne demek sorusu, her durumda kendine özgü cevaplar gerektirir. İlgili kişi veya çalışma grubu, görevleri, zaman aralıklarını ve kaynakları dikkate alarak, bitim tarihini etkin bir şekilde belirleyebilir.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,468
517
0
Bitim kadar ne demek? Bitim kadar ne demek, birinin başarısının, kararlılığının veya bir etkinliğin sona ermesini ifade eder. Özellikle eğitim alanında, öğrencilerin başarılarının ne zaman sona ereceğini anlamına gelir. Örneğin, bir öğrencinin üniversite eğitimini bitirmesini ifade eder.

Bir eğitimci olarak, bitim kadar ne demek konusunda, öğrencilere öncelikle çok çalışmaları gerektiğini anlatmak önemlidir. Öğrencilere, bitim kadar ne demek olduğu ve ne zaman başarıyla sonlanacağını hatırlatmak için sürekli hatırlatmalar, özellikle süreç boyunca yapacakları tüm ödevleri, teslim tarihleri ve ödevleri zamanında teslim etmeleri gerektiği konusunda hatırlatmalar yapmak önemlidir.

Ayrıca, öğrencilerin her adımda başarı için ne gerekiyorsa yapmaları gerektiğini anlamalarını sağlamak için, öğrencilere kendi başarılarının sürekli ölçülmesi ve gözden geçirmesi için çeşitli ölçme ve değerlendirme araçları sağlamakta fayda vardır. Örneğin, öğrencilerin katılım, ödevler ve diğer ölçme araçları kullanılarak performanslarının değerlendirilmesi, öğrencilerin başarılarının ne zaman sona ereceğini anlamalarına yardımcı olacaktır.

Son olarak, öğrencilerin bitim kadar ne demek olduğu konusunda sürekli motive edilmeleri önemlidir. Öğrencilerin başarılı olmaları için kendilerine hedefler koymaları ve bu hedeflere ulaşmak için çalışmaları gerektiği konusunda destek olmak, öğrencilerin başarılarının ne zaman sona ereceğini anlamalarını sağlayacaktır.

Halide

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
279
0
0
Bitim kadar, neyin bitimine kadar olduğunu belirtmek için kullanılan bir deyiştir. Bitim kadar, belirli bir süre boyunca maddi veya manevi olarak bir şeye sadık kalmaya veya bir şeyi tamamlamaya yönelik bir zamana kadar anlamına gelmektedir. Bu sürenin uzunluğu, neyin bitimine kadar gerçekleşmesi gereken olayın özelliğine bağlıdır. Genelde, bitim kadar süresi, bir olayın başlangıcından sonuna kadar geçecek olan sürenin bir ölçümü olarak kullanılır. Bitim kadar süresi, belli bir olayın başlangıcından sona ermesi gereken süreyi belirlemek için bir aracı olarak kullanılır.

Saziye

Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
308
0
5
Bitim kadar ne demek, aslında çok basit bir soru. Bu soru, belirli bir süre içinde yapılan bir işin tamamlanmasının ne zaman olacağını sormaya yönelik. Bitim kadar ne demek, özellikle planlamalar ve projelerin zaman çizelgesinde yer alması gereken bir ifade. Örneğin, işin bitim tarihi olarak belirlenen bir tarih varsa, bitim kadar ne demek soruları bu tarihte ne olacağına dair bilgi vermek anlamına gelir.

Bitim kadar ne demek, planlanan bir işin ne kadar süre alacağını ve ne zaman tamamlanacağını öngörmeye çalışmak anlamına gelir. Bu süre, işin niteliği, işin zorluğu, işin özellikleri ve işin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bazen işler daha hızlı tamamlanabilir, çünkü tüm işçiler çok çalışır veya bazı problemler çözülür. Bu durumda, bitim kadar ne demek sorusu, bireylerin veya ekiplerin işi ne kadar sürede tamamlayabileceğini öngörmek için kullanılan bir ifadedir.

Bitim kadar ne demek sorusu, çoğu kez planlama ve organizasyon için kullanılan bir ifade olarak kabul edilir. İşlerin zamanında ve etkin bir şekilde tamamlanması için, bitim tarihlerinin doğru olarak belirlenmesi, her işin mümkün olduğunca etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve süreçlerin planlanması gereklidir. Bu nedenle, bitim kadar ne demek sorusu, işlerin zamanında tamamlanmasını sağlamak için önemli bir sorudur.

Zeynep

Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
300
0
15
Bitim kadar, genellikle herhangi bir olayın, görev ya da etkinliğin tamamlanması için kullanılan bir ifadedir. Örneğin, bir ödevi başarıyla tamamlamak için "bitim kadar"diye bir sözvuru yapabilirsiniz. Bir etkinliğin, olayın ya da projenin bitim kadarı, o olayın tamamen sona erdiği zamandır. Bu zaman zarfı, önceden belirlenmiş olan hedef tarihten önce ya da sonra olabilir. Bu, olayın özelliklerine ve önceden belirlenmiş olan hedef tarihe bağlıdır. Bitim kadar, herhangi bir olayın, görev ya da etkinliğin tamamlanması için kullanılırken, bir son tarih belirlenmesi de önemlidir. Örneğin, bir projenin bitim kadarının belirlenmesi sayesinde, projenin ne kadar zaman alacağı, ne kadar maliyetle yapılabileceği ve ne kadar kaynak gerektiği gibi konular daha iyi anlaşılabilir. Son tarih belirlenmesi, projenin tamamlanması için gereken kaynakların daha iyi planlanmasını ve toplam maliyetin daha iyi kontrol edilmesini sağlar.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Bitim kadar ne demek, herhangi bir zamana kadar olan süreyi ifade eder. Bitim, ilgili sürenin sonuna denk gelen zamandır. Yani, belirli bir faaliyetin başlangıcından itibaren veya belirli bir tarihten itibaren, o faaliyetin sona ermesi gereken süreyi ifade eder. Bitim kadar ne demek sorusu, bu süreyi kapsamaktadır. Örneğin, bir sözleşmede, belirlenen bir tarihteki faaliyetin bitiminden önce ne kadar sürede yapılacağının ifade edilmesi gerekebilir. Dolayısıyla, bitim kadar ne demek soruya cevap olarak, belirlenen tarihten önce faaliyetin bitmesi gereken süreyi ifade etmeliyiz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)