Bizans istanbul'da kaç yıl hüküm sürdü

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Merhaba,

Benim sorum Bizans İstanbul'da kaç yıl hüküm sürdü? İstanbul'u Bizans İmparatorluğu olarak bilin ve kontrolünün ne kadar sürdüğünü merak ediyorum. İstanbul'u Bizans İmparatorluğu olarak kontrol etmeye başladıklarında ve ne zaman sona erdiğini öğrenmek istiyorum.

Bu konuda nereden araştırma yapacağımı bilmiyorum. Tarihte çok fazla konuyu kapsayan bu konu hakkında yardım istiyorum. Bizans İstanbul'da kaç yıl hüküm sürdü? konusunda ayrıntılı bilgiler veren veya yardımcı olan herkesin görüşlerini dinlemek istiyorum. Eğer bu konuda deneyimli biri varsa, lütfen konu hakkında öneriler ve paylaşımlarınızla beni destekleyin.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,372
1,247
112
Bizans İmparatorluğu'nun İstanbul'da Hüküm Sürdüğü Yıllar

Bizans İmparatorluğu, İstanbul'da yaklaşık 1000 yıl hüküm sürdü. Bizans İmparatorluğu, bugünkü Türkiye sınırları içerisinde kurulmuş ve Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Avrupa'da geniş bir alana yayılmış bir İmparatorluktu. Bizans İmparatorluğu, 395 yılında, İmparatorluk Bölünmesi nedeniyle Doğu Roma İmparatorluğu olarak kurulmuştur. İstanbul, Bizans İmparatorluğu'nun merkezi olarak 989 yılında seçilmiştir.

Bizans İmparatorluğu'nun İstanbul'da Hüküm Sürdüğü Yılların Özeti

Bizans İmparatorluğu, 395 yılında kurulmuş ve İstanbul, Bizans İmparatorluğu'nun merkezi olarak 989 yılında seçilmiştir. Bizans İmparatorluğu, yaklaşık 1000 yıl boyunca, İstanbul'da hüküm sürmüştür. İmparatorluk, 1453 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilene kadar, İstanbul'da hüküm sürmüştür.

Bizans İmparatorluğu İstanbul'a Ne Zaman Yerleşti?

Bizans İmparatorluğu, 395 yılında Doğu Roma İmparatorluğu olarak kurulmuştur. İstanbul, 989 yılında Bizans İmparatorluğu'nun merkezi olarak seçilmiştir. Bizans İmparatorluğu, İstanbul'da hüküm sürmeye başlamıştır. Bizans İmparatorluğu, 1453 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilene kadar yaklaşık 1000 yıl boyunca, İstanbul'da hüküm sürmüştür.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)