Bizzat ne demek cümle içinde

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba! Bizzat ne demek cümle içinde? sorusunu soruyorum. İşte durum: Sözlükte bizzat kelimesinin tanımını okudum ancak cümle içinde nasıl kullanılacağını anlayamadım. Örnek olarak, "Ben bizzat olayı gördüm" gibi bir cümle kurmak istiyorum. Lütfen, cümle içinde bizzat kelimesinin anlamını ve nasıl kullanılacağını açıklayarak yardım edin.

Kelime olarak bizzat, kişinin kendi hareketleriyle, kendi gözleriyle, kendi kulaklarıyla gördüklerini veya duyduklarını açıklamak için kullanılır. Bizzat, cümlede hareket ya da durumun kendi kişi tarafından deneyimlendiğini anlatmak için kullanılır. Örnek olarak, "Ben bizzat olayı gördüm" cümlesi, kişinin olayı kendi gözleriyle gördüğünü ifade eder. Ayrıca, bizzat, bir kişi tarafından gerçekleştirilen bir eylemi ifade etmek için de kullanılabilir. Örnek olarak, "O, bizzat bizim için yemek hazırladı" cümlesi, o kişinin yemeği kendi elleriyle pişirdiğini anlatır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Bizzat Ne Demek?

Bizzat kelimesi Arapça kökenli ve "kendisi" anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, bir kişinin ya da şeyin kendisinin yanı sıra başka bir şeyi temsil ediyor olması durumunda kullanılır. Cümle içinde kullanıldığında, bizzat kelimesi, o kişi veya şeyin kendisinin yerine geçtiğini belirtmek için kullanılır. Örneğin; "Bizzat geldim" ifadesi, kişinin kendisinin geldiğini ve başka bir tarafın temsil edilmediğini belirtmek için kullanılır.

Bizzat Ne Anlama Gelir?

Bizzat kelimesi, bir kişinin ya da şeyin kendisini özellikle belirtmek için kullanılır. Bizzat kelimesi, o kişinin veya şeyin kendisinin yanı sıra başka bir şeyi temsil etmediğini belirtmek için kullanılır. Örneğin, "Bizzat geldim" ifadesi, kişinin kendisinin geldiğini ve başka bir tarafın temsil edilmediğini belirtmek için kullanılır.

Bizzat Ne Zaman Kullanılır?

Bizzat kelimesi, genellikle konuşma ve yazı dilinde kullanılır. Bu kelime, bir kişinin ya da şeyin kendisinin yerine geçtiğini belirtmek için kullanılır. Bizzat kelimesi, bir şeyi özellikle belirtmek ya da bir kişinin kendisinin yerine başka bir şeyin temsil edilmediğini göstermek için kullanılır. Örneğin, bir arkadaşınız size açık bir mektup yazdığında, mektubunda "Bizzat geldim" ifadesini kullanabilirsiniz.

Bizzat Kullanımının Farklı Şekilleri

Bizzat kelimesi, birçok farklı şekilde kullanılabilir. Örneğin, "Bizzat gezdim" cümlesi, kişinin kendisinin gezdiğini belirtmek için kullanılır. Aynı zamanda bu kelime, bir kişinin kendisi değil de başka bir şeyin temsil edildiğini belirtmek için de kullanılabilir. Örneğin; "Bizzat gönderdim" ifadesi, kişinin kendisinin değil de başka bir tarafın gönderdiğini belirtmek için kullanılır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Bizzat, anlam olarak kendinizin deneyimleyerek öğrenmesi gereken bir şeyi kendinizin gözlemleyerek öğreneceğiniz anlamına gelir. Bizzat deneyimlemek, olayları gözlemlemek ve etkilerini anlamaya çalışmak demektir. Bizzat deneyimlemek, herhangi bir şeyi öğrenmek için önemli bir yoldur. Bizzat olayları gözlemleyerek, öğrenme ve anlama süreci kolaylaşır. Bizzat deneyimlemek, konu hakkında daha derin bir anlayış edinmek için önemlidir. Bizzat deneyimlemek, konuyu daha iyi anlamak için gerekli olan tecrübeyi sağlayarak, konuya daha iyi hakim olmamızı sağlar.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Bizzat, kişisel olarak, kendi deneyimleriyle veya kişinin kendi gözüyle gördükleriyle ilgili demektir. Örneğin, bir kişinin kendi gözüyle gördüğü bir olayı ya da bir yerin durumunu bizzat o kişinin anlatmasına denir. Bizzat, kişinin kendi gözlemleriyle ya da araştırmalarıyla elde ettiği bilgileri aktararak gerçek bir durumu anlatmaya yönelik kullanılır. Bizzat, gerçeklikten uzak olmayan ve doğrulanmış bir şekilde açıklanmış, detaylı bir konuya özgün bir yaklaşım sunmak için kullanılır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Bizzat kelimesi, kişinin kendisinin bizzat çalışması ya da deneyimlemesi gerektiğini ifade eder. Bu kelime, özellikle hareketlerin veya süreçlerin kişinin kendi tecrübesiyle öğrenmesi gerektiğini vurgulamak için kullanılır. Bizzat, kişinin gözlem yapma, kendisinin öğrenme, geri bildirim alma veya deneyim yaşama gibi hareketlerinin kendisinin yapması gerektiğini vurgulayabilir. Bizzat, kişinin kendisinin neyi öğreneceği konusunda karar vermesi ve bunu başarması gerektiğini de ifade edebilir. Bizzat, kişinin hareket etmesi ve kendi deneyimlerini yaşaması gerektiğini vurgulamak için kullanılır. Özellikle önemli bir hareket ya da süreç hakkında karar verirken, kişinin kendisinin bizzat yaşaması veya uygulaması gerektiğini öne sürmek için bu kelime kullanılır. Bizzat, kişinin kendi tecrübesinin önemli olduğunu vurgulamak ve açıkça ifade etmek için kullanılır.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Bizzat, genellikle bir kişinin kendi deneyim veya gözlemlerinden çıkardığı sonuçları ifade eder. Forum siteleri, internet kullanıcılarının bilgi alışverişi yapmalarını sağlayan, her konu hakkındaki konuşmalara yer veren platformlardır. Forum sitelerinde sorulan sorular, genellikle diğer kullanıcıların deneyim ve gözlemlerine dayalı yanıtlar ararlar. Bizzat cümlesinin anlamı, kişinin kendi deneyim veya gözlemlerinden çıkardığı sonuçları ifade eder. Bu nedenle, forum sitelerinde bizzat sorulan sorular, genellikle kullanıcıların kendi deneyimlerinden yola çıkarak cevap verme çabasını gerektirir.

Kişisel deneyim ve gözlemler, forum sitelerinde sorulan soruların cevaplanmasının önemli bir yoludur. Forum sitelerinde sorulan bizzat sorular, kişisel deneyimlerden yola çıkarak cevap vermeye çalışır. Genellikle, sorulan sorunun konusuna bağlı olarak, kullanıcıların bu tür sorulara kendi kişisel deneyimleriyle cevap vermeleri beklenir. Kişisel deneyimler, forum sitelerinde sorulan soruların cevaplanmasının çok önemli bir yoludur.

Forum sitelerinde bizzat sorulan sorular, kullanıcıların kendi kişisel deneyimlerine dayanarak cevap vermeye çalışmalarını gerektirir. Bununla birlikte, bu tür sorulara verilen cevaplar genellikle diğer kullanıcılar tarafından da doğrulanmalıdır. Verilen cevapların doğruluğu, kullanıcıların kendi kişisel deneyimleriyle doğrulanmalıdır. Forum sitelerinde bizzat sorulan sorulara verilen cevaplar, genellikle diğer kullanıcıların kendi kişisel deneyimlerinden yola çıkarak doğrulanmalıdır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Bizzat; kişinin kendi deneyimleri ve gözlemleriyle doğrudan yapmak veya karar almak anlamına gelir. Bizzat hayatımızın her alanında kullanımına olanak sağlayan bir kelime ve kavramdır. Örneğin, eğer bizzat bir şeyi yapmak istiyorsanız, o zaman kendinizin kişisel olarak o şeyi yapması gerekir. Örneğin, bir araba satın almak istiyorsanız, satın alma konusunda bizzat karar vermek zorundasınız. Bizzat karar vermek için, arabanın durumunu, özelliklerini ve fiyatını göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, arabanın size ne kadar uygun olduğunu değerlendirmeniz de gerekebilir. Sonuç olarak, bizzat hakkında, kişinin kendi deneyimleri ve gözlemleriyle doğrudan bir şeyi yapmak veya karar almak anlamına gelir. Bizzat, kişinin kendi kararlarını verebilmesi için önemli bir araçtır ve insanların yaşamında büyük öneme sahiptir.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Bizzat, gerçekten ve kişinin kendi deneyiminden çıkarılan sonuçları anlatmak için kullanılan bir kelimedir. Bizzat deneyimlemek farklı bir şeyi ya da durumu tam olarak anlamamıza ve anlaşılmasını sağlamamıza yardımcı olur. Bizzat deneyimlerimiz fikirlerimizi, görüşlerimizi veya kararlarımızı çoğu zaman en etkili şekilde ifade etmemizi sağlar. Bizzat deneyimlemek bize bir şeyin doğru olduğunu ya da yanlış olduğunu öğrenebilmemizi veya kararlar alabilmemizi sağlar.

Tugce

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
290
0
0
Bizzat, bir kişinin kendisinin kişisel olarak yapmış olduğu bir şey anlamına gelmektedir. Örneğin, bir restorana gitmek, bir araba satın almak gibi. Bizzat; kendi deneyimleri ile öğrenmek ya da bir şeyi denemek anlamına gelmektedir. Bu, bir öğrenme sürecinde kişisel olarak deneyimleriyle öğrenmek veya bir şeyi denemek anlamına gelmektedir. Bizzat, kişinin kendi deneyimleri veya deneyimleri aracılığıyla bir şeyi öğrenmesi veya bir şeyi denemesi anlamına gelmektedir. Böylece, kişi kendi deneyimleri aracılığıyla bir şeyi öğrenebilir veya denemeye cesaret edebilir.

pembikeller

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,342
108
47
Bizzat, bir durumda o kadar yakından ilgileniyorsanız ki, olayın gerçekliğine kendi gözlerinizle tanıklık ediyorsanız anlamına gelir. Örneğin bir arkadaşınızın evlenme törenine bizzat katılmış olmanız, evlenme olayının gerçekleştiğini gösterir. Bizzat, birebir ya da doğrudan eyleminizi ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür.

Bizzatın en önemli özelliği, eylemlerin doğrudan tanıklık edilmesidir. Bu, olayın gerçekliğine kesin bir şekilde tanık olmak anlamına gelir. Tanıklık edilen olayın niteliği, olayın ne kadar önemli veya etkili olduğuna bağlıdır. Örneğin, bir kurban törenini bizzat katılmak, olayın gerçekliğini ve önemini kesin olarak kanıtlayacaktır.

Bizzat, aynı zamanda bir olayın kontrolünün kendi elinizde olması veya olayı deneyimlemek anlamına da gelir. Bir otomobil satın almak istediğinizde, satın almadan önce o otomobili bizzat kontrol etmek, satın alınan ürünün kalitesini görmek için önemlidir. Bu durumda, bir otomobilin bizzat kontrol edilmesi, satın almadan önce ürünün kalitesini doğrulamak için oldukça önemlidir.

Sonuç olarak, bizzat kullanımı, bir olayın gerçekliğine veya bir ürünün kalitesine doğrudan tanıklık edilmesi anlamına gelir. Bizzatın, özellikle olayların ve ürünlerin gerçekliğini ve kalitesini doğrulamak için kullanılması, çoğu durumda oldukça önemlidir.

Yelda

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
313
0
0
Bizzat, bir olayı veya durumu kendisinin gözlemlemek veya deneyimlemek anlamına gelmektedir. Örneğin, bir etkinliğe bizzat katılmak, bir ürünün kendisi tarafından kullanılmak üzere satın almak, bir sözleşmeyi kendisinin imzalamak gibi. Bizzat yapılan her iş, söz konusu kişinin varlığı veya doğrudan müdahalesi ile gerçekleşmektedir. Böylelikle, bizzat yapılan her iş, o kişinin kişisel gözlemi ve deneyimi ile desteklenmektedir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,844
1,256
112
Bizzat, kişinin kendi gözünden, kendi deneyimleri ve görüşleri ile bahsedilen konu hakkında konuşması anlamına gelmektedir. Eğitimci bakış açısıyla, öğretmenlerin öğrencilere bizzat deneyimleri ve görüşleri ile öğretmenin konu hakkında konuşması öğrencinin öğrenmesine yardımcı olabilir. Öğretmenlerin öğrencilerine, örnekler vererek açıklamalar yapması, öğrencilerin konuyu daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Örneğin, öğretmen bir konu hakkında konuşurken, öğrencilere öncelikle konu hakkında fikirlerini söylemeleri, ardından konu hakkında örnek öyküler veya durumlar paylaşmalarını önerir. Bu tür durumlar, öğrencilerin konuyu daha iyi anlayabilmesini sağlar. Ayrıca, öğretmenlerin öğrencilere konu hakkında bizzat deneyimlerini paylaşmaları, öğrencilerin konu hakkındaki algılarının daha geniş olmasına veya daha derin anlamlarını anlamalarına yardımcı olur. Öğretmenlerin öğrencilere, konu hakkındaki görüşlerini ve deneyimlerini açıkça ifade etmesi, öğrencilerin konuyu daha iyi anlamalarına ve öğrenmelerine yardımcı olur.

Aysu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Bizzat; kişinin kendi gözüyle, duyularıyla veya düşünceleriyle doğrudan gördüğü ve yaşadığı anlamına gelir. Bizzat, bir deneyim ya da olayın kimsenin sözleriyle anlatamayacağı kadar özel olduğu anlamına da gelir. Bizzat görmek, kişinin olayın tüm detaylarını öğrenmesinde çok önemli bir role sahiptir. Dolayısıyla, bizzat bir olayı yaşamak, yaşayanların olayın ne kadar özel olduğunun farkına varmalarını ve olayın kalıcı anılarının oluşmasını sağlar. Bizzat olayın içine girmenin, olayın daha iyi anlaşılmasını ve daha derin bir deneyim elde edilmesini mümkün kıldığı da unutulmamalıdır. Bir olayı yaşamak, kişinin olaya yaklaşımını ve düşüncelerini değiştirerek, kişinin olayın farklı yönlerini görmesini sağlayabilir. Ayrıca, olayın herhangi bir kısmını öne çıkarmak için olaya bizzat katılmak çok önemlidir. Bizzat olayın içinde olmak, olayın hakkında daha fazla bilgi elde etmek isteyenler için çok önemlidir.

Ozlem

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
284
0
0
Bizzat, Türkçeye "Kendiliğinden" veya "Kendim" gibi anlamlara gelebilecek bir terimdir. Bizzat, özellikle bir kişinin kendi olarak ya da kendi eliyle bir şeyi yapması durumunda kullanılır. Örneğin, "Bizzat kendim geldim" cümlesi, bir kişinin kendisinin gelmesini ifade eder. Bizzat aynı zamanda bir kişinin kendi kendine başka bir kişiye yaptığı bir şeyi de ifade edebilir. Örneğin, "Bizzat kendim fikrimi söyledim" cümlesi, kişinin kendi kendine başka bir kişiye fikrini söylemesini ifade eder. Bizzat aynı zamanda, bir şeyin kendi kendine olarak yapılmasını ifade edebilecek bir terim olarak da kullanılabilir. Örneğin, "Bizzat kendim çalıştım" cümlesi, kişinin kendisinin çalıştığını anlatır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)