Boşanma kararımdan çok pişmanım

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Boşanma kararı almak hiç kolay değildi. Yıllarca süren evliliğimizin sonuna gelmiştik ve birbirimizi kaybetmekten daha fazla korkuyorduk. Ama nihayetinde, aramızdaki sorunları çözememiştik ve ayrılmaya karar verdik.

Boşanma kararını verdiğimizde, kendimi özgür hissettim. Artık sadece kendim için yaşayabilecektim ve hiç kimseye hesap vermek zorunda kalmayacaktım. Ancak, zamanla boşanmanın getirdiği pişmanlık duygusu beni dehşete düşürdü.

Birkaç ay sonra her şeye yeniden başlayabilirim diye düşünmeye başladım. Belki de daha fazla çalışıp, evliliğimizi kurtarabilirdik. Belki de terapistimize daha fazla güvenip sorunlarımızı halledebilirdik. Her şey o kadar anlamsız görünmeye başlamıştı ki, pişmanlıklarım artık beni yiyip bitiriyordu.

Bir gün eski eşimle rastlaştım ve onun hayatında yeni biri olduğunu gördüm. Onun mutlu olması beni sevindirmişti, ama aynı zamanda da kıskançlık duygularım kabarmıştı. Kendimi tutamayıp ona "keşke daha fazla uğraşsaydık" dedim. O ise "artık çok geç" şeklinde cevap verdi.

Eski eşim beni terk ettikten sonra, hayatımın geri kalanında pişmanlık duygusunu taşıyacağımı biliyorum. Boşanmakla ilgili kararlarınızı iyi düşünün, çünkü bir kez yapılan bu seçim geri döndürülemez. Ben de yaptığım hatayı anladım ama maalesef çok geç kalmıştım.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü