Botanik ne ile ilgilenir

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Botanik Ne İle İlgilenir?

Botanik, bitkisel veya bitkileri içeren herhangi bir alanla ilgili olarak tanımlanmaktadır. Botanik, bitkilerin ve bitkisel ürünlerin türlerinin, özelliklerinin ve kullanımlarının incelenmesi ve araştırılmasıyla ilgilenir. Botanik, bitkisel ürünlerin türlerinin, özelliklerinin ve kullanımlarının çoğaltılması, geliştirilmesi ve üretimi için uygulanan bilimsel yaklaşımları da içerir.

Botanikteki Temel Alanlar

Botanik, bitki türlerinin çoğaltılmasını, geliştirilmesini ve üretimini sağlamak için çeşitli alanlara ayrılmıştır. Botanik, bitkisel ürünlerin üretim sürecinde kullanılan bitki biyolojisi, bitki morfolojisi, bitki genetiği, bitki biyokimyası ve bitki besleme gibi alanları içerir. Bunların yanı sıra, bitki çevresel faktörlerinin ve bitkisel ürünlerin kullanımının etkilerinin incelenmesi için bitki fizyolojisi, bitki patolojisi, bitki ökolojisi ve bitki bitkisel ürünlerin uygun alanlara dağılımının incelenmesi gibi alanlara da kapsamlanmıştır.

Botanikte Uygulanan Yaklaşımlar

Botanik, çeşitli bitkisel ürünlerin üretim sürecinde kullanılan çeşitli yaklaşımları da içerir. Bu yaklaşımlar arasında, bitkisel ürünlerin üretim sürecinde kullanılan doğal çevresel faktörlerin etkilerinin incelenmesini içeren bitki fizyolojisi, bitki genetiğinin kullanımını içeren bitki genetiği, bitki morfolojisinin kullanımını içeren bitki morfolojisi, bitki biyokimyasının kullanımını içeren bitki biyokimyası, bitki besleme teorilerinin kullanımını içeren bitki besleme ve bitki çevresel faktörlerinin etkilerinin incelenmesini içeren bitki ökolojisi gibi yaklaşımlar da vardır.

Botanikte Uygulanan Teknikler

Botanik, bitkisel ürünlerin üretim sürecinde kullanılan çeşitli teknikleri de kapsar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)