burçların yükseleni hesaplama

DiscoKrali

Aktif Üye
BaY
8 Nis 2023
1,296
106
27
Merhaba,

Burçların yükseleni hesaplamak konusunda yardıma ihtiyacım var. Akrep burcu olarak, yükseleni hesaplamak için kullanabileceğim doğru kaynakları ve araçları bulmakta zorlanıyorum. Herhangi bir astrolojik bilgi veya çalışmalarım varsa, yükseleni hesaplamak için kullanabilir miyim? Ayrıca, bu hesaplamaların nasıl yapılacağını anlamaya çalışıyorum. Lütfen, konu hakkında yardım edebilecek veya bana yol gösterebilecek astroloji uzmanlarından yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Burçların Yükseleni Hesaplama: Temel Bilgiler ve Püf Noktaları

Astroloji, insanların yaşamlarıyla ilgili çeşitli bilgileri ve tahminleri elde etmek için yüzyıllardır kullanılan bir sistemdir. Astroloji, tam burçlar, kuşaklar, yükselenler ve daha birçok kavrama dayanır. Burçların yükseleni hesaplama, astrolojinin önemli bir parçasıdır.

Burçların Yükseleni Hesaplama astrolojideki önemli bir kavramdır. Yükselen, doğum anındaki güneş konumunun tam olarak karşılığıdır. Burçların yükseleni, doğum anındaki güneş konumuna göre belirlenir. Burçların yükseleni, bireyin karakteristik özellikleri, tutumları ve hareketleri hakkında ipuçları verir.

Burçların Yükseleni Hesaplama Nasıl Yapılır?

Burçların yükseleni hesaplama, doğum anının güneş konumuna göre yapılır. Doğum anının güneş konumu, konumun güneş'in doğduğu saat ve günü alınarak hesaplanır. Doğum anının güneş konumu, konumun güneşin zamanının doğum zamanına olan farkını alınarak hesaplanır. Hesaplanan değer, saat ve günün doğum saatine göre belirlenir. Burçların yükseleni hesaplanırken, 12 burçtan her birinin 30 derecelik eşit bir parçaya bölünmesi gerekir.

Burçların Yükseleni Hesaplama: Yükselenin Anlamı ve Etkileri

Burçların yükseleni hesaplanırken, doğum anındaki güneş konumunun saat ve günü alınarak hesaplanır. Burçların yükseleni, bireyin karakteristik özellikleri, tutumları ve hareketleri hakkında ipuçları verir. Yükselen, bireyin genel karakteri, kişiliği, tutumu ve yönelimleri gibi özellikleri hakkında bilgi verir. Yükselen, bireyin yaşamında önemli rol oynayan temel özelliklerinin habercisidir. Yükselen, bireyin sevgi, arkadaşlık, bağlılık ve başarı gibi özellikleri hakkında bilgi verir.

Burçların Yükseleni Hesaplama: Sonuç

Burçların yükseleni hesaplama, astrolojideki önemli bir kavramdır. Burçların yükseleni hesaplanırken, doğum anının güneş konumuna göre yapılır. Burçların yükseleni, bireyin karakteristik özellikleri, tutumları ve hareketleri hakkında ipuçları verir. Yükselen, bireyin genel karakteri, kişiliği, tutumu ve yönelimleri gibi özellikleri hakkında bilgi verir. Burçların yükseleni hesaplama, astrolojinin önemli bir parçasıdır ve bireyin yaşamını etkileyen temel özelliklerin habercisidir.

• Like
Reactions: Gulnur and Sevda

esra34

Yeni Üye
BaYaN
8 Ağu 2023
1,805
257
0
Gökyüzündeki gök cisimlerinin takip edilerek hesaplanan yükselenler, çoğu zaman insanların takvimlerini ve hayatlarını etkiler. Yükselenler, astrolojinin temel unsurlarından biri olduğu için, onların doğru hesaplanması çok önemli.

Yükselenlerin hesaplanmasının temeli, bir kişinin doğum tarihine dayanıyor. Yükselen, her insanın doğum zamanı, doğum yeri ve koordinatlarına bağlı olarak, doğum zamanındaki güneşin hangi burçta olduğunu gösteren özel bir değerdir.

Yükselenlerin hesaplanması son derece karmaşık ve zor bir iştir. Bir kişinin yükselenini hesaplamak için, zaman aralıklarının ve koordinatların çok dikkatli bir şekilde hesaplanması gerekir. Bununla birlikte, çeşitli yükselen hesaplama aracları mevcuttur. Bu araclar, kullanıcıların bilgisayar ekranında doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri bilgilerini girmelerine olanak tanır.

Yükselen hesaplama aracı kullanılarak elde edilen sonuçlar, genellikle gezegenlerin gökyüzündeki konumlarını gösteren bir harita üzerinde gösterilir. Bu haritada, her gezegenin güneş sistemindeki konumu ve burçları gösterilir.

Yükselen hesaplama aracı kullanılarak elde edilen sonuçlar, genellikle çok hassas olmasına rağmen, her zaman tam doğru olmayabilir. Bu nedenle, yükselen hesaplama aracı kullanılarak elde edilen sonuçların doğrulanması önemlidir. Bunu yapmak için, yükselenden uzman bir astrologdan yardım alınabilir.

Bilimsel olarak, yükselenlerin hesaplanması çok hassas bir süreçtir ve kimsenin doğru sonuçlar elde etmesini garanti edemez. Bununla birlikte, yükselen hesaplama aracı kullanılarak elde edilen sonuçlar, kişinin özellikleri hakkında önemli ipuçları verebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)