Burdur'un en büyük ilçesi neresidir

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba;

Burdur'un en büyük ilçesinin neresi olduğunu araştırmak için bu forumu kullandım. Burdur ilinin en büyük ilçesini öğrenmek istiyorum. Burdur'un nüfusu ve nüfus yoğunluğu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Ayrıca Burdur'un en büyük ilçesinin hangi bölgeye yakın olduğunu ve bu ilçenin yerel alışveriş merkezleri ve eğlence seçenekleri hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Bu soruyu çözmek için Burdur'un en büyük ilçesinin neresi olduğu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bana bu konuda yardım edebilecek olan herkesten özellikle destek istiyorum. Önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmak ve diğer kullanıcılarla tartışmaktan çekinmeyin. İlgili konulara ilişkin her türlü öneriyi çok arzu ediyorum.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,239
1,256
112
Burdur'un en Büyük İlçesi Neresidir?

Burdur, Türkiye'nin güney batısındaki bir il olarak konumlanmıştır. İl merkezi olarak Burdur ilinin başkenti Burdur şehri kullanılmaktadır. Burdur, lokal olarak 11 ilçeye ayrılmıştır. Bu 11 ilçeden en büyüğü neresidir?

Burdur'un en büyük ilçesi Yeşilova'dır. Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi olan Yeşilova, Burdur'un en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir. Yeşilova, Türkiye'nin en büyük ilçelerinden biridir ve Burdur'un en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir. Yeşilova, Burdur'un merkezi olan Burdur şehrine yaklaşık 25 km uzaklıkta olup, 5 bin 817 kişi ile nüfusu en yüksek ilçesidir.

Yeşilova'nın Coğrafi Yapısı ve Özellikleri

Yeşilova, Türkiye'nin güney batısında bulunan Burdur ilinin en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir. Yeşilova, Burdur'un merkezi olan Burdur şehrine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yeşilova, Burdur'un en yüksek nüfuslu ilçesidir ve nüfusu 5 bin 817 kişidir. Yeşilova, Burdur şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olup, Burdur ilinin en büyük ilçelerinden biridir. Yeşilova, Jeotermal kaynakları, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile ünlüdür. Yeşilova ile birlikte, Burdur'un diğer ilçeleri de oldukça güzel ve ilgi çekicidir.

Yeşilova'nın Tarihi ve Kültürel Değeri

Yeşilova, Burdur ilinin en önemli tarihi ve kültürel unsurlarından biridir. Yeşilova, Burdur'un en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir ve bölgenin en önemli ve özel tarihi mekanıdır. Yeşilova'da bulunan tarihi mekanların başlıcaları arasında, tarihi ve kültürel değerleri olan Yeşilova Kalesi bulunmaktadır. Yeşilova Kalesi, Burdur'un en önemli tarihi yapılarından biridir ve Burdur'un tarihi ve kültürel mirasının önemli bir parçasıdır. Yeşilova Kalesi, Burdur'un en önemli tarihi mekanlarından biridir ve Burdur'un tarihi ve kültürel mirasının önemli bir parçasıdır.

Yeşilova'nın Turizmindeki Yeri

Yeşilova, Burdur'un en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir ve bölgenin turizm alanında en önemli yeridir. Yeşilova, jeotermal kaynakları, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile ünlüdür. Yeşilova'nın turizm alanında en önemli yerleri arasında Yeşilova Kalesi, tarihi mekanlar, doğal güzellikler, jeotermal kaynaklar ve çevre gezileri bulunmaktadır. Yeşilova, Burdur'un en büyük ilçesi olarak kabul edilmektedir ve bölgenin turizm alanında en önemli yeridir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)