Burjuva kızı ne demek

subuti

Üye
BaY
7 May 2023
1,354
117
17
Merhaba,

Burjuva kızı ne demek? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanların yardımını istiyorum. Bilmediğim şeyleri öğrenmek istiyorum. Burjuva kızının ne anlama geldiğini ve neyi ifade ettiğini merak ediyorum. Açıklayıcı bir cevap bekliyorum.

Burjuva kavramının ne olduğunu biliyorum. Burjuva, Fransızca'da özgür kentli anlamına geliyor. Bu kavram, kültürel ve tarihsel olarak, özellikle Fransız Devrimi öncesi dönemlerde, sanayi devrimi sırasında ve doğrudan sonra ortaya çıkan ve özellikle de ekonomik olarak ortalama ve zengin sınıfları temsil eden sosyal sınıfı ifade ediyor. O halde, burjuva kızı ne anlama geliyor? Burjuva kızı, kültürel ve ekonomik anlamda burjuva sınıfına mensup olan veya burjuva sınıfının görüşlerini benimseyen ve bunu yaşam biçimleriyle gösteren bir kız mı?

Lütfen bu konu hakkında bilgisi olan ve açıklamalar yapabilecek olanlar, cevap vermeye çalışırlar mı? Kısa bir açıklama, bu konu hakkında bilgimin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Burjuva Kızı Ne Demek?

Burjuva kızının tanımı ve anlamı hakkında çok konuşuluyor. Burjuva kızı, özellikle sosyal medyada çok popüler bir kavram. Sosyal medyada popülaritesine rağmen, bu kavramın ne anlama geldiği hakkında kafa karışıklığının olduğunu da söylemek gerekir. Bu makale, burjuva kızının ne demek olduğunu ve neyi ifade ettiğini açıklamayı hedefliyor.

Burjuva Kızının Tanımı ve Anlamı

Burjuva kızının tanımı ve anlamının çok net olmadığını söylemek gerekir. Genel olarak, burjuva kızı, lüks ve zenginlikten gelen ve kültürlü bir kadın olarak tanımlanır. Burjuva kızları, sosyal aktivizm veya siyasi konular hakkında ilgilenme eğilimindedirler. Ayrıca, burjuva kızları genellikle sosyal etiketleri takip eder ve yüksek standartlara sahip olmaya çalışırlar.

Burjuva kızının ne demek olduğu ile ilgili diğer bir ifade, lüks, kültürü ve zenginliği özellikle ön plana çıkarmak için kullanılan bir terimdir. Burjuva kızları, konforlu bir yaşamı ve modern yaşam tarzını takip ederler. Burjuva kızlarının genellikle kültürleri, eğitimleri ve zenginlikleriyle tanınırlar.

Burjuva Kızının Özellikleri

Burjuva kızlarının genellikle şu özellikleri vardır:

* Yüksek kültür seviyesi.
* Genellikle zengin ve lüks dünyaya sahiptir.
* Sosyal etiketleri takip ederler.
* Konforlu ve modern yaşam tarzını takip ederler.
* Sosyal aktivizm veya siyasi konularla ilgilenirler.
* Sıklıkla zengin ailelerin çocuklarıdır.

Burjuva Kızının Dezavantajları

Genel olarak, burjuva kızının çok fazla dezavantajı yoktur. Ancak, bazıları burjuva kızlarının, zenginlik ve lüksten gelen kültürlü bir yaşam tarzının onları soğuk ve iletişimsiz kılmaktan endişe duymaktadır. Ayrıca, burjuva kızlarının, zenginlik ve lüksün getirdiği lüks yaşam tarzının onları çevrelerindekilere karşı daha üstün kılmasından endişe duyulabilir.

Sonuç

Burjuva kızının ne demek olduğu hakkında, bu makale özet olarak burjuva kızının tanımını ve anlamını açıkladı, burjuva kızlarının özelliklerini ve dezavantajlarını ortaya koydu. Burjuva kızının ne demek olduğu ile ilgili diğer konuları araştırmak isteyenler için daha fazla bilgiye burjuva kızı hakkında daha fazla makale okumak veya arama yapmak önerilir.

• Like
Reactions: Ayca

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Burjuva kızı, orta sınıfın çocuklarına özgü bir terimdir. Burjuva kızı, çocuklarının üst sınıflar tarafından kabul görmüş bir yaşam tarzını benimsemesiyle tanımlanır. Burjuva kızları, zenginlik, kültür, gelenek ve özgürlük üzerinde önem verirler. Genellikle, burjuva kızları, üst sınıfların özelliklerini taklit ederler ve kendi aralarında gururla konuşurlar. Burjuva kızları, genellikle üst sınıf üyelerinin giyim tarzını taklit ederler, çünkü giyim stilinin onları daha üst sınıfa benzetmesini isterler. Burjuva kızlarının konuşmaları ve davranışları da genellikle üst sınıf üyelerinin davranışına benzemektedir.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Burjuva kızı, günümüzde özellikle üst orta sınıf ailelerinin çocukları olarak tanımlanabilecek bir terimdir. Burjuva kızlarının ortak özellikleri arasında üst orta sınıf ailelerinden gelmeleri, özel okullarda okumaları ve ailelerinin getirdiği iyi eğitim ve kültürleri olmaktadır. Burjuva kızı, kendi sınıfından insanların arasında kalmayı tercih eder. Ailelerinin kültürlerinden etkilenen bu kızlar, iyi dil becerileri, ekonomik konuları, sosyal hayatları ve modayı iyi bilirler. Bazı durumlarda, burjuva kızlarının kendilerini daha az özgür hissettikleri ve daha kısıtlanmış oldukları görülebilir.

Burjuva kızlarının kültürleri, ekonomik durumları ve yaşadıkları sosyal ortamlarının etkisiyle, toplumsal cinsiyet rollerine bağlı olarak çok farklı olabilir. Bazıları, kendilerini çok özgür ve serbest hissederken, diğerleri, cinsiyet rollerine uymak ya da ailelerinin beklentilerini karşılamak için bazı kısıtlamalara tabi olabilir. Burjuva kızlarının yaşam tarzları da, yaşadıkları çevre ve kültürden etkilenir. Burjuva kızlarının arkadaş çevreleri, sosyal faaliyetleri, hobileri ve kıyafetleri, kendilerini ifade etmek için çok önemlidir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Burjuva kızı, daha çok toplumun üst tabakalarından gelen ve çoğunlukla daha zengin bir aileden gelen kızları tanımlar. Bu kızlar genellikle daha lüks eğitim alan, daha büyük tasarruf yapan ve daha kaliteli yaşam standardını yakalamak için tüm imkanları kullanan insanlardır. Burjuva kızları, toplumsal ve sosyal konularda daha katı tutumları ve daha kapalı zihinleriyle diğerlerinden ayrılırlar. Genellikle daha kültürlü, daha edebi ve daha saygın olarak kabul edilirler ve topluma katkıda bulunmayı tercih ederler. Burjuva kızlarının genellikle geleneksel değerleri, kültürleri ve gelenekleri korumaya daha eğilimli olmaları da, onları diğerlerinden ayıran değerlerden biridir.

• Love
  • Like
Reactions: Ozgul and Esra

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Burjuva kızı, ailesinin sosyo-ekonomik durumu ve kültürü göz önünde bulundurularak tanımlanabilen bir kadındır. Burjuva kızı, orta sınıf ailelerinden gelen ve çok sayıda akademik başarılarına sahip bir kadındır. Burjuva kızı, çoğu zaman klasik eğitimli ve sosyal etiketi gözeten bir kadındır. Burjuva kızı, çoğu zaman lüks ve gösterişli kişisel malzemeler kullanmayı tercih eder. Burjuva kızı, ailesinin sosyal durumu ve kültürüne uygun olarak eğitimli ve kaliteli bir kişilik sergilemeyi öncelik edinir. Burjuva kızı, ailesinin sosyal statüsüne uygun olarak konuşur, giyinir ve görünür. Burjuva kızı, çoğu zaman sosyal ve kültürel etkinliklere katılmayı ve konuşmalar yapmayı çok sever. Burjuva kızı, çoğu zaman düşünceli ve ahlaklı bir kişilik sergiler ve sosyalleşmeyi önemser.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Burjuva kızı, toplumsal sınıfın ve kültürün etkisi altında yetişen, çoğunlukla kültürlü, zengin ve kendi arzularına göre kariyere odaklanmış kadınları ifade eder. Burjuva kızı, cinsiyet rollerinden bağımsız olarak, kendi arzularına göre yaşama hakkına sahiptir ve kendi kararlarını kendisi verir. Bu kadınlar genellikle üniversite eğitimi almış, iyi konuşan, kültürlü ve eğitimli kişilerdir. Burjuva kızları, toplumdaki cinsiyet rollerini kırmaya çalışır ve özgürlüklerinden taviz vermezler. Burjuva kızlarının cinsiyetlerine bağlı olarak, çok farklı şeyler yapmalarına izin verilir. Örneğin, bu kadınlar, işe gidebilir, ailesine bakabilir, eğitim alabilir veya sosyal faaliyetlere katılabilirler. Burjuva kızları, özgürlüklerine ve haklarına saygı gösterilmesini isterler.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
17,052
1,031
15
Burjuva kızı, özellikle 19. yüzyılda, Avrupa'da ve diğer bazı gelişmiş toplumlarda yaşayan üst sınıf ailelerin çocukları olarak tanımlanan kızlardır. Burjuva kızlarının aileleri çoğunlukla orta sınıf veya üst sınıf çevrelerden geliyordu ve çoğu zaman paralarının ve aileden gelen kültürlerinin etkisi altında kaldılar. Burjuva kızlarının çoğu zaman, kendi içlerinde büyüyen ve eğitim alan bir sosyal statüye sahip olan ailenin kurallarına bağlıydılar. Burjuva kızlarının çoğu zaman, ailelerinden gelen kurallara göre evlilik yapmak zorunda kaldılar ve çoğu zaman kocasının isteği dışında bir meslek seçemiyorlardı. Burjuva kızlarının davranış biçimleri de ailesinden gelen kurallara göre şekilleniyordu. Çoğu zaman, buna uygun giyim kuşamı, konuşma biçimi, davranış biçimi ve eğlence tarzı dahil edilirdi. Diğer şeylerin yanı sıra, burjuva kızlarının çoğu temizlik, naziklik ve güzellik gibi kadınsı özellikleri de kazanmıştı.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Burjuva kızı, toplumda üst tabakada yaşayan ve lüks yaşam tarzlarını benimsemiş olan kadınları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Burjuva kızları, pahalı lüks eşyalar, giyim ve kuşamlar, seyahat ve lüks arabalar almak için yeterli gelirleri olan ailelerden gelenlerdir. Burjuva kızlarının hizmetçileri, özel eğitim, özel okullar ve özel kulüpler vardır. Burjuva kızlarının eğitimlerinde, zarif, kibar ve nazik olmaları önemle öğütlenir. Burjuva kızları, hayatlarının büyük kısmını evlerinde geçirirler ve sosyal aktivitelerle ilgilenirler. Bununla birlikte, burjuva kızlarının çoğu, ev dışında da sosyal faaliyetlerde bulunurlar. Burjuva kızlarının çoğu, evlenmeden önce kendileri ve çevreleriyle ilgili konularda deneyim kazanmak için zaman geçirirler. Burjuva kızlarının çoğu, çocukluklarından itibaren üst tabakada yaşayan ve lüks yaşam tarzlarını benimseyen ailelerden gelirler. Burjuva kızlarının çoğu, özel okullarda eğitim alırlar ve özel kulüplerde zaman geçirirler. Burjuva kızlarının temel özellikleri arasında, güzel, nazik, çalışkan ve cesur olmaları vardır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Burjuva kızı, kültürlü ve ekonomik olarak üst sınıflardan gelen bir kız anlamına gelir. Genellikle kolej veya üniversite okuyan, üst sınıf kültürel faaliyetleri katılan ve yaşam standartlarının yüksek olmasının beklendiği bir ailenin çocuğu olarak tanımlanır. Burjuva kızlarının bazı özellikleri dış görünüşleri için önemi olan modaya önem vermesi, kültürler arası etkileşimleri, edebiyatla ilgilenmesi ve konuşmalarındaki kibar ve doğru davranışlarıdır.

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Burjuva kızı ya da burjuva kızı olarak adlandırılan durum, toplumsal sınıfın hakimiyeti ve üstünlüğü ile tanımlanır. Burjuva kızın ne anlama geldiği konusunda tarihçiler genellikle, zengin ve sosyal statüsü yüksek bir ailenin kızı anlamına geldiğini söylemektedir. Modern toplumların gelişimi sırasında, bazı ailelerin çocuklarının daha fazla özgürlük ve fırsatlar elde etmesi, burjuva kızı olarak anılan duruma olanak sağlamıştır.

Burjuva kızı, daha üstün eğitim alma, daha fazla kişisel özgürlük ve daha yüksek statü elde etme imkanının yanı sıra, toplum tarafından daha fazla itibar görmeyi de beraberinde getirmiştir. Burjuva kızının, toplumda daha fazla özgürlük ve fırsatlarının olması, kadınların sosyal ve ekonomik paylaşımının iyileşmesine de katkıda bulunmuştur.

Günümüzde, burjuva kızının, çağdaş toplumda önemli bir statüye sahip olduğu görülmektedir. Burjuva kızları, üniversiteye gidebilme, daha iyi işler bulma ve kariyerlerinde ilerleme olanağı elde etme imkanının yanı sıra, sosyal statüleri sayesinde ekonomik kalkınma ve gelişme için de önemli paydaşlardır. Bu durum, burjuva kızlarının toplumun hareketlenmesinde önemli bir rol oynadığını göstermektedir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Burjuva kızı, toplumda önemli bir sosyal statüye sahip olan ailelerden gelen ve yaşamlarının çoğunu lüks koşullarda geçirdikleri çocuklara verilen bir tanımdır. Burjuva kızlarının çoğu, çocukluklarından itibaren iyi eğitim alıyor, sosyal etkinliklere katılıyor ve kaliteli sosyal ilişkiler kuruyor.

Burjuva aileleri, çocuklarının kurumsal eğitimden ziyade, kültürel ve sosyal eğitim almasına özen gösterir. Burjuva aileleri, çocuklarının dış görünüşüne, modaya ve zarafete önem verir. Burjuva kızlarının çoğu, çocukluklarından itibaren üniversite düzeyinde eğitim alıyor ve meslekleriyle ilgili kariyer hedefleri oluşturuyor.

Burjuva kızlarının eğitimi, kalıcı değerlere ve özgür düşünceye dayanan bir yaklaşım ile özendirilir. Özellikle, onların hayatlarının önemli kısımlarının bireysel özgürlüklerini genişletmek için, kültürel ve sosyal gelişimlerine odaklanmasını sağlamak için önem verilir. Burjuva kızlarının kendilerini her zaman özgür hissetmeleri, onların kendi kararlarını verme yeteneklerinin gelişmesine ve onların başarılı kariyerler oluşturmasına yardımcı olur.

Elif

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
300
0
0
Burjuva Kizi Ne Demek?

Günümüzde sikça duydugumuz bir terim olan "burjuva kizi", genellikle belirli bir yasam tarzini ve tutumu ifade etmektedir. Ancak, terimin tam olarak ne anlama geldigini anlamak için biraz derinlemesine bir bakis gerekmektedir. "Burjuva kizi" terimi, genellikle orta sinif veya varlikli bir ailenin kizini tanimlamak için kullanilir. Bu tanim, sadece maddi durumla ilgili degildir, ayni zamanda belirli bir yasam tarzi, tutum ve davranis biçimiyle de iliskilidir.

Ilk olarak, burjuva kizlarinin genellikle ayricalikli bir egitim geçmisine sahip olduklarini belirtmek önemlidir. Ailelerinin maddi durumu, genellikle onlara kaliteli bir egitim alma imkani sunar. Bu da, daha genis bir dünya görüsü kazanmalarini saglar ve genellikle entelektüel ve kültürel açidan zengin birikime sahip olmalarini saglar. Bu egitim, onlarin yasam tarzini ve tutumlarini da sekillendirir, genellikle kendi baslarina karar verebilen, bagimsiz ve bilgili bireyler olarak yetismelerini saglar.

Ikinci olarak, burjuva kizlarinin genellikle belirli bir yasam tarzini benimsedikleri görülür. Bu yasam tarzi, genellikle lüks ve konfora önem veren bir tutumu içerir. Ailelerinin maddi durumu genellikle onlara bu tür bir yasam tarzini sürdürme imkani saglar. Bu da, lüks tüketim aliskanliklari, prestijli markalara olan ilgi ve genellikle sosyal etkinliklere katilma egilimleri olarak kendini gösterebilir. Ancak, burjuva kizlari sadece maddi zenginlikle degil, ayni zamanda kendi basarilariyla da taninir ve bu da onlarin bagimsizligina ve özgüvenlerine katkida bulunur.

Üçüncü olarak, burjuva kizlarinin sosyal ve kültürel etkilesimlerde belirli bir tutum sergiledikleri görülür. Genellikle, sosyal çevrelerindeki diger burjuva ailelerle iliskileri önemlidir. Bu iliskiler, genellikle benzer yasam tarzi ve degerleri paylasan kisilerle kurulur. Ayrica, burjuva kizlari genellikle sosyal sorumluluk projelerine ilgi gösterir ve topluma katkida bulunma amaciyla çesitli etkinliklere katilirlar. Bu, onlarin sadece bireysel konforlarina odaklanmadiklarini, ayni zamanda toplumlarina da katkida bulunma istegine sahip olduklarini gösterir.

Sonuç olarak, "burjuva kizi" terimi, genellikle orta sinif veya varlikli bir ailenin kizini tanimlamak için kullanilir. Bu terim, belirli bir yasam tarzini, tutumu ve davranis biçimini ifade eder. Burjuva kizlari genellikle ayricalikli bir egitim geçmisine sahiptirler, lüks ve konfora önem veren bir yasam tarzini benimserler ve genellikle sosyal etkinliklere katilirken belirli bir tutumu sergilerler. Ancak, bu terim genellikle tek tip bir profilin disina çikabilir ve her burjuva kizinin farkli özelliklere sahip oldugu unutulmamalidir.

Asli

BuYuKFoRuMLu
14 Eyl 2023
287
0
0
Burjuva kızı, toplumsal sınıf açısından üst orta sınıfa mensup olan ve genellikle kalabalık ve zengin ailelerden gelen kızlardır. Burjuva kızları, eğitim, giyim-kuşam, özel hayatları ve davranışları açısından ikinci sınıf insanların aksine daha üst sınıf etiketleri taşır. Burjuva kızları genellikle üniversiteye gitme, özel okullarda eğitim alma, moda ve giyim trendleri takip etme, kültürel etkinliklere ve sosyal hayata katılma gibi pek çok alanda özgür ve serbest olma haklarına sahiptir. Burjuva kızlarının davranışları ve tercihleri ailelerinden gelen para ve özgürlükten kaynaklanır. Burjuva kızlarının moda ve giyim tarzları, arkadaşları, eğlenceleri ve hatta zevkleri çoğu zaman farklı kültürel sınıf arkadaşlarından farklı olabilir.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Burjuva kızı terimi, genellikle orta sınıf veya üstü ailelerin kızları için kullanılır. Bu terim, bir ailenin maddi durumu ve sosyal statüsüne göre değerlendirilen bir ifadedir. Burjuva kızları genellikle eğitimli ve kentli bir çevrede büyürler. Toplumun belirli beklentileri ve sosyal normları doğrultusunda yaşarlar ve genellikle aileleriyle birlikte belirli bir yaşam tarzını sürdürürler.

Pervin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
312
0
0
Burjuva kızı, üst tabaka sosyal sınıflara mensup kadınların ifadesidir. Burjuva kızının temel özelliği, kültürel ve sosyal statülerinin farkındalığının yüksek olmasıdır. Burjuva kızının zihinsel, fiziksel ve duygusal özellikleri, çoğunlukla kapitalist sistemin üst tabakalarındaki toplumun zorunlu olarak benimsemiş olduğu sosyal kurallara göre şekillenir.

Burjuva kızlarının eğitimi, kapitalist toplumun üst tabakalarının eğitim sisteminden geçer. Bu yüzden burjuva kızları, çoğu zaman orta ve üstün sosyo-ekonomik sınıflardan gelen çocukların eğitiminden alırlar. Burjuva kızlarının kültürel ve sosyal konulara dair öğrenimleri, kapitalist toplumun üst tabakalarının zorunlu olarak benimsemiş olduğu kurallara göre şekillenir. Farklı toplumsal sınıflardan gelen çocukların eğitimi arasındaki farklar, burjuva kızlarının alacağı eğitimin içeriğini etkiler.

Burjuva kızlarının sosyal hayatı, kapitalist sistemin üst tabakalarının sosyal ve ekonomik hayatına göre şekillenir. Bu nedenle, burjuva kızları, arkadaşlarının ve gruplarının üyeleri arasından, kültürel ve sosyal çevrelerinden etkilenirler. Burjuva kızlarının arkadaşları, çoğunlukla onların sosyo-ekonomik ve kültürel statülerine uygun olarak seçilir. Burjuva kızlarının arkadaş grubu, onların sosyal davranışlarını, tutumlarını ve yaklaşımlarını etkiler.

Burjuva kızlarının sosyal ve kültürel çevreleri, çoğunlukla üst tabakaların sosyal ve kültürel dünyasından etkilenir. Burjuva kızları, bu çevrelerinin kurallarına ve sosyal kurallara uygun davranmaya özen gösterirler. Burjuva kızları, çoğunlukla kapitalist toplumun üst tabakalarının giyim stilleri, davranışları ve yaklaşımlarını benimserler. Burjuva kızları, çoğunlukla kapitalist toplumun üst tabakalarının sosyal etiketlerini ve kurallarını önemserler.

Perihan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
302
0
0
Burjuva kızı, yaşam tarzı ve ekonomik durumu açısından zengin, kültürel ve sosyal açıdan çok gelişmiş olan kadınlar için kullanılan bir terimdir. Burjuva kızların ortak özellikleri arasında, iyi bir eğitim ve yetiştirme almış olmaları, ailelerinin varlıklı olduğu ve sosyal statülerinin yüksek olduğu ve hedeflerini gerçekleştirmek için güçlü bir istek gücüne sahip olmalarıdır. Burjuva kızları, genellikle kendi hedeflerine ulaşmak için gösterdikleri çaba ve başarılarıyla bilinmektedir. Burjuva kızları, çoğu zaman kültürel ve sosyal etkinlikler ve çeşitli toplantılara katılırlar, çünkü burjuva kişilerin çoğu zaman sosyal çevresinde önemli bir rol oynamaya çalışır. Burjuva kızları sosyal, ahlaki ve etik değerleri ön planda tutarlar. Ailelerinin varlıklarını korumak ve geliştirmek, özellikle de eğitim almak için çalışırlar, çünkü bilgi ve bilgi birikimi onların hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıracaktır. Burjuva kızları, genellikle çok tutkulu ve hedeflerine ulaşmak için çok çalışkan olduğu için başarılı ve başarılı olmak için çabalayan kadınlardır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,468
517
0
Burjuva kızı, elit toplumun çocukları olan zengin ve kültürlü ailenin kızlarını tanımlayan bir terimdir. Burjuva kızları, genellikle mühendislik, hukuk, tıp veya diğer konularla ilgili kariyerleri izlemek için üniversiteye giden, kendi alanlarında başarılı olan, toplumda sosyal etki sahibi kadınlardır. Burjuva kızları, çoğu zaman düşünceli, akıllı ve kültürlü olarak tanımlanır ve çoğu zaman eğitimleri ile birlikte kendilerini gösterirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)