Bürokratik ne demek TDK

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Merhaba,

Konu hakkında bilgi edinmek için sizlerden yardım istiyorum. Bürokratik ne demek TDK olarak? Bu konu hakkında daha önce hiç duymadım ve aradıklarımın çoğu bana net bir cevap veremedi. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

TDK tarafından 'bürokratik' olarak tanımlanan kelime, devlet veya kamu kurumlarında yönetimin resmi işlemleri ve iş yürütme yöntemlerini tanımlar. Bürokrasi, devletin yönetimini kolaylaştırmak, düzenlemek, kontrol etmek ve denetlemek için kullanılan bir sistemdir. Bürokrasi, sürekli bir değişim ve gelişme içinde olan bir sistemdir. Devlet kurumlarındaki işlemleri kontrol etmek için, bürokratik prosedürler devletin yasalarına ve politikalarına göre tasarlanır. Bürokrasi, devletin işlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamada önemli bir rol oynar.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,827
1,256
112
Bürokratik TDK Ne Demek?

Bürokratik, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanmış bir sözcüktür. Bürokratik sözcüğü, "siyaset ve hükümet kurumlarının veya diğer kurumların herhangi bir uygulamada görev alan yetkililerinin yükümlülükleri ve yetenekleriyle ilgili olarak kullanılır". Bürokratik, iş yapma yöntemleri, politikalar ve örnekleriyle ilgili olarak kullanılır. Bürokratik, kuralların ve prosedürlerin yönetimini ifade eder.

Bürokratik Sözcüğün Tarihçesi

TDK tarafından kullanılan bürokratik sözcüğünün tarihçesi, 1789 yılında Fransız devriminin sonucunda ortaya çıkmıştır. O zamandan beri, Fransız bürokrasisi, uluslararası bürokrasi ve bürokratik sözcük kullanımının tüm dünyada kullanılmasının temelini oluşturmuştur. Bürokratik sözcük, çoğunlukla teknolojinin gelişimiyle birlikte kullanımını artırmıştır.

Bürokratik Sözcük Kullanımı

Bürokratik sözcük, çoğunlukla devlet kurumlarının yönetiminde veya özel şirketlerin organizasyon ve çalışma yapısında kullanılır. Bürokratik sözcük, bir kurumun iş akışlarının belirlenmesi, çalışanların görevlerinin tanımlanması, uygun politikaların belirlenmesi ve yönetiminin uygulanması gibi durumlar için kullanılır. Bürokratik sözcük, kurumlarda iş akışının daha etkin ve verimli bir şekilde yönetilmesi için kullanılır. Bürokratik sözcük, işletmelerin gelişim ve gelişimini sağlamak için de kullanılır.

Sonuç

Bürokratik sözcük, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanmış ve tarihsel olarak Fransız devriminin sonucunda ortaya çıkmıştır. Bürokratik sözcük, devlet kurumlarının yönetiminde ya da özel şirketlerin organizasyon ve çalışma yapısında kullanılır. Bürokratik sözcük, kurumlarda iş akışının daha etkin ve verimli bir şekilde yönetilmesi, işletmelerin gelişim ve gelişiminin sağlanması için kullanılır.

• Love
Reactions: Seyda

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Bürokratik, bireylerin veya grupların resmi otoriteler tarafından kontrol edilen, etkili ve verimli bir şekilde işlem yürütme işlemlerine verilen bir isimdir. Bürokratik sistemler büyük ölçüde kurallara ve prosedürlere dayanır ve ayrıca belirli bir işin yerine getirilmesi için belirli kontrolleri, görevleri ve sorumlulukları da içerir. Bürokratik sistemlerin avantajları arasında, kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılması, işlerin daha hızlı yerine getirilmesi, daha iyi yönetim ve iş akışının sağlanması sayılabilir. Ancak, bürokratik sistemlerin dezavantajları arasında, bu sistemlerin kısıtlayıcı olması, işlemlerin yavaş olması ve yetki sahiplerinin kararlarının verilmesi gibi konular bulunmaktadır.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Bürokratik, bir toplumda ya da kişinin sistematik olarak ve uzun süre devam eden yönetimsel veya yönetimsel yöntemler ve kurallar ile yönetilmesi anlamına gelir. Bürokrasi, bir toplumun ya da bir devletin yönetiminin organize edilmesini sağlayan bir sistemdir. Bürokrasi, genel olarak devlet makamları, kurumsal yapı, kurallar ve prosedürlerden oluşur. Bürokrasi, devlet tarafından kurulmuş kurallarla yönetilen ve uygulanan kurallar ve prosedürlerin bir sistemidir. Bürokrasi, kurallara uyulmasını kolaylaştıran, yönetimin daha verimli ve başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayan ve herhangi bir kararın alınmasını kolaylaştıran sistemleri içerir. Bürokrasi, herhangi bir kararın alınmasından önce, kurallara uyulması gerektiği ve güvenilirliğin sağlanması gerektiği anlamına gelen sistematik bir yönetim yaklaşımıdır. Bürokrasi, en iyi sonuçları elde etmek için kararların verimli bir biçimde alınmasını ve uygulanmasını sağlayan bir sistemdir. Bürokrasinin amacı, güvenilirliği sağlamak ve kararların doğru ve hızlı bir şekilde alınmasını sağlamaktır.

• Love
Reactions: Aydan

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Bürokratik, bir ortamda yönetim ve uygulamaların görev ve yetki sistemiyle düzenlenmesini ifade eder. Bürokrasi, bir ülkenin hükümetinin geleneksel yönetim yöntemlerinin bir koleksiyonu olarak tanımlanmaktadır. Bürokrasi, kurallar ve prosedürler aracılığıyla çalışanların işlerinin nasıl yürütüleceğine yönelik kurallar belirler. Bürokrasi, aynı zamanda bu kurallara uymayı teşvik etmek için birçok denetim sistemleri ve insan kaynakları uygulamalarını da içerir. Bürokratik sistem, ülkelerin hukuk, ekonomi ve sosyal politikalarının uygulanmasının sağlanması için gereklidir. Bürokrasi, belirli kurallara uymaya ve düzenli bir şekilde çalışmaya özen gösterilmesini sağlar. Bu sistem, siyasi ve toplumsal faydalar sağladığı gibi, aynı zamanda çalışanların örgüt içinde daha verimli ve etkin çalışmalarına yardımcı olur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Bürokratik, bir kurumun ya da organizasyonun işlemlerini yöneten kurallara, prosedürlere veya sistemlere atıfta bulunan bir terim olarak tanımlanabilir. Bu kurallar, işlerin çevrimiçi olarak düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Bürokrasinin amacı, kurallara uygunluk sağlamak, kontrol etmek ve kurumlar arasındaki karşılıklı ilişkileri düzenlemektir. Bürokrasi, kurumsal uyumdan sorumlu olacak kişilerin belirlenmesi ve bunların yaptığı işlemlerin veya ürünlerin değerlendirilmesi gibi çeşitli konularda da mevcuttur. Bürokrasinin faydaları arasında, işlerin daha verimli ve etkin şekilde yapılmasını sağlamak, hızlı karar alma süreci ve işlerin daha adil şekilde dağıtılması sayılabilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Bürokratik, bir ülkenin, organizasyonun veya şirketin idari işlemlerinin kurallara, prosedürlere veya standartlara dayalı olarak düzenlenmesini ifade eder. Bürokratik yaklaşım, düzenli ve kurallara uygun çalışma koşulları sağlamayı ve tüm işlemlerin etkin bir şekilde yürütülmesini amaçlar. Bu yaklaşım, işlemlerin gereksiz yere gecikmesi veya kayıp maliyetinin önlenmesini sağlar. Bürokratik yaklaşım, görevlerin daha iyi planlanmasını, bütçelerin daha iyi yönetilmesini ve insan kaynaklarının daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bürokratik yaklaşım, kuralların ve prosedürlerin sürekli gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi gerektiğini de içerir. Bürokratik yaklaşım, kurallara uyma, kontrol ve denetim gibi önlemleri almak açısından önemlidir. Bürokratik yaklaşım, kurumsal davranışın daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Bürokratik, bir iş veya görevin uygulanmasını etkileyen yönetimsel yöntem ve kurallarla ilgili olarak kullanılan bir kelimedir. Bürokratik süreçler, işi yapan kişi veya kurumlar arasında oluşan güvenin, verimliliğin ve denetimin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bürokratik süreçler, kuruluşların karar alma, uygulama ve denetleme süreçlerini örgütleme amacıyla kullanılır. Bürokratik süreçler, işleri daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için birçok kurum tarafından kullanılan standartların oluşturulmasını gerektirir.

Bürokrasi, bir kurumun işlerinin yönetiminde, süreçlerin takibi ve denetimi için çalışanların oluşturduğu bir yapıyı ifade eder. Bürokrasi, çalışanlar arasındaki ilişkileri temel alarak, çalışanların işlerini daha verimli ve etkin bir şekilde yönetmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bürokrasi, kurumların işlerini daha sistematik ve düzenli bir şekilde yürütmelerini sağlar. Bürokrasi, çalışanlar arasındaki görev ve sorumlulukları netleştirir, kurumların etkin ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için gerekli güvene dayalı denetim ve denetim süreçlerini oluşturur.

Bürokratik süreçler, kurumların verimli ve denetimli bir işleyişe sahip olmalarını sağlamak için kuralların oluşturulmasını, uygulanmasını ve denetlenmesini gerektirir. Bürokratik süreçler, belirli bir işin gerçekleştirilmesi ve sonuçların belirlenmesi için gerekli olan tüm adımların dikkatli bir şekilde planlanmasını ve uygulanmasını gerektirir. Bürokratik süreçler, kurumların müşteri taleplerini daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirmelerini sağlar.

Bürokrasi, kurumların çalışanları arasındaki iletişimi ve işbirliğini arttırarak verimlilik ve denetim sağlamasını amaçlamaktadır. Bürokrasi, kurumların daha sistematik ve düzenli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için kuralların oluşturulmasını ve uygulanmasını gerektirir. Bürokrasi, çalışanların işlerini daha verimli bir şekilde yönetmesini sağlamak için gerekli güvene dayalı denetim ve denetim süreçlerini oluşturur. Bürokrasi, kurumların işlerini daha etkin ve verimli bir şek

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Bürokratik, bir kurum, kuruluş veya devletin yönetiminde kullanılan kuralları ve prosedürleri ifade eder. Bürokratik sistemler, görevleri ve sorumlulukları düzenlemek ve yönetimin daha kontrollü bir şekilde yürütülmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Her bürokratik sistem, özel görevleri ve sorumlulukları atamak için kurallara ve prosedürlere dayanır. Bürokrasi, görevleri yerine getirmek için çok fazla sayıda kuralların ve prosedürlerin takip edilmesini gerektirir. Bir ülkenin bürokrasisi, bürokratların kamu hizmetleri vermek için güvenilir ve verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için önemlidir. Bir kurumun bürokrasisi, çalışanların görevlerini ve sorumluluklarını düzenlemek için de önemlidir. Bürokratik sistemler, çalışanların çalışmalarını kontrol etmek, düzgün iletişim sağlamak ve işlerin daha verimli ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,827
1,256
112
Bürokratik, belli bir kurum veya organizasyonun içinde uygulanan yönetim biçimini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bürokratik yönetim, bir organizasyonun her kademesindeki çalışanların işlerini önceliklerine, kurallara ve prosedürlere göre organize etmelerine olanak tanır. Bürokratik yönetim, sürekli değişen iş koşullarına uyum sağlamanın yanı sıra, çalışanların işlerini etkin bir şekilde yürütmelerini ve üst düzey çalışanların bu işleri denetlemelerini de sağlamaktadır.

Bürokratik yönetim, çalışanların önceliklerine göre çalışma planı oluşturmalarını ve bu planları uygulamalarını sağlayan dokümantasyon, raporlama ve izleme sistemleri üzerine kurulmuştur. Bürokratik yönetim, görevlerin yerine getirilmesi için belirli kurallar ve prosedürlerin oluşturulmasını ve uygulanmasını sağlar. Ayrıca, bürokratik yönetim, iş süreçlerinin daha verimli ve daha etkili hale getirilmesi için gerekli olan sistem ve teknolojik altyapıyı da sağlamaktadır. Bürokratik yönetim, ayrıca çalışanların çalışma süreçlerini ve sonuçlarını değerlendirmelerine ve denetlemelerine de yardımcı olmaktadır.

karizmator

Yeni Üye
BaY
1 Eki 2023
5,432
0
0
Bürokratik, devlet veya özel kurumlar tarafından belirlenen kurallara uymak ve bu kuralların uygulanmasını sağlamak için kullanılan bazı uygulamalara verilen isimdir. Bürokratik, herhangi bir kurumda yönetimin yürütülmesi için mevcut olan kuralların, prosedürlerin ve süreçlerin takip edilmesini sağlamak için uygulanan bir sistem olarak tanımlanır. Bürokratik kurallar, çoğu zaman ülkelerin hükümetleri tarafından belirlenir ve bütün kurumların onları uymasını gerektirir. Bu kurallar her zaman uygulanmalı ve hatta güncellenmelidir. Bürokratik, bir kurumda yürütülen işin verimli ve etkili bir şekilde yönetilmesini sağlar ve doğrudan kurumun başarısına etki eder.

Aysel

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
285
0
0
Bürokratik; devlet kurumlarında, kurallara ve prosedürlere göre hareket etmeyi gerektiren sıkıcı, vakit alan ve yorucu bir biçimde yürütülen süreçlerin bütününe verilen addır. Bürokrasi, kuralların ve yönetmeliklerin yerine getirilmesi için yönetici ve çalışanlar arasında ilişkileri kontrollü bir şekilde koordine etmek için kullanılan bir sistemdir. Bürokrasinin amacı, herhangi bir kararın alınmasının ve uygulanmasının daha efektif ve verimli bir şekilde sağlanmasıdır. Bürokrasi, kurumların çalışanlarına ve yöneticilerine daha iyi bir koordinasyon ve işbirliği sağlamak için önemli bir araçtır. Bürokratik süreçler, özellikle büyük kurumlar ve devletler için çok önemlidir.

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Bürokratik, bir kurumda veya kuruluşta, yönetimin yönetme ve denetim süreçlerinde kullanılan sistemleri ifade eder. Bürokratik sistemler, özellikle devlet kurumlarında ve kamu sektöründe kullanılan sistemlerdir. Bürokratik sistemler, görevleri ve yetkileri belirleyen kurallar, süreçler, prosedürler ve düzenlemeleri içerir.

Bürokratik sistemler, kurumlarda hiyerarşik yapıda bir organizasyon sağlamak için kullanılır. Bürokratik sistemler, her bir kurumun çalışmalarını organize etmek ve koordine etmek için kullanılmaktadır. Bürokratik sistemler, kurumların çalışanlarının çalışmalarını denetlemek ve koordine etmek için kullanılan sistemlerdir.

Bürokratik sistemler, müşteri memnuniyetini arttırmak ve verimliliği artırmak için kullanılmaktadır. Bürokratik sistemler, kurumların çalışanlarının performansını arttırmak için kullanılır. Bürokratik sistemler, kurumların çalışanlarının yeteneklerini geliştirmek ve kurumun amaçlarına ulaşmasını sağlamak için kullanılır. Bürokratik sistemler, kurumların kararlarının doğru ve zamanında alınmasını sağlamak için kullanılır.

Bürokratik sistemler, kurumlarda ve organizasyonlarda verimlilik ve etkinlik sağlamak amacıyla kullanılır. Bürokratik sistemler, kurumların çalışanlarının verimliliğini arttırmak ve kurumsal hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlamak için kullanılır. Bürokratik sistemler, kurumların performansını arttırmak, ekonomik verimliliği artırmak ve kurumdaki çalışanların memnuniyetini arttırmak için kullanılır.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,952
1,315
112
Bürokratik, bir toplumda kurallar, prosedürler ve formların uygulanmasını ifade eden bir terimdir. Bürokrasi, toplumun çalışmasını, ülkenin gelişmesini ve çoğu işinin organizasyonunu yöneten bir sistemdir. Eğitimci olarak bürokrasiyi açıklamaya çalışırken, öğretim koordinasyonu ve öğretim yönetimi ile ilgili aktivitelerin bürokrasi tarafından belirlenmesi örnek olarak verilebilir. Bu aktiviteler, örneğin, öğretim yöneticisinin projeler planlaması, öğretim planlarının hazırlanması, eğitim programlarının geliştirilmesi ve öğretim kurullarının oluşturulması gibi aktiviteler olabilir. Yine, bürokrasinin katılımcılar arasındaki ilişkileri organize etmesi önemlidir. Öğretim personeli, öğrenciler ve hizmetler arasındaki ilişkileri düzenlemek için bürokratik prosedürlerin kullanılması gerekebilir. Bürokrasinin öğretim süreçlerini nasıl organize etmesi gerektiği konusunda öğretmenlere kılavuzluk etmesi de önemlidir. Bürokrasinin öğretim programlarının etkinliğini ve verimliliğini artırmada önemli bir rolü vardır. Öğretim personeli, öğrencileri eğitmek ve öğretim süreçlerini organize etmek için bürokratik prosedürleri kullanmalıdır. Bürokrasinin kurallarına uyulmaması durumunda, öğretim süreçleri etkin bir şekilde yapılamayacaktır. Bu nedenle bürokrasinin öğretim süreçlerinde önemli bir rolü vardır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,004
517
0
Bürokratik, sözlük anlamıyla, yönetim için belirli kurallar, prosedürler ve süreçleri içeren anlamına gelir. Bürokratik bir yönetim, genellikle yöneticilerin, çalışanların ve kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yürütülmesi için oluşturulmuş kuralların ve prosedürlerin kullanımını içerir. Bürokrasi, bir ülkenin yönetiminde, ülkedeki siyasi, ekonomik ve sosyal ilişkileri düzenlemek için yönetimin üst düzey yetkilileri tarafından oluşturulmuş kuralların ve prosedürlerin kullanımını gerektirir. Bürokratik yönetim, yöneticinin her kararının yönetimle ilgili kurallar, prosedürler ve süreçler göz önüne alınarak verildiği anlamına gelir.

Hatice

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
319
0
0
Bürokratik, ülkelerde ve özel şirketlerde kurumsal yönetim için uygulanan belirli prosedürleri ifade eder. Bürokratik prosedürler, kurumun çalışmalarının düzgün ve verimli şekilde yürütülmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Bürokratik prosedürler, genellikle ilgili departmanlarda yöneticiler tarafından uygulanır. Bazı durumlarda, bürokratik prosedürler, özel şirketlerin çalışanlarının istemlerini işlemek için de kullanılabilir. Bürokratik prosedürler, kurumların verimliliği ve düzeni için önemlidir. Prosedürler, kurumların çalışanlarının görevlerini tam olarak yerine getirmeleri için gerekli olan güvenilir adımları gösterir. Prosedürler, kurumların hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılan kuralları da içerebilir. Prosedürlerin uygulanması, süreçlerin verimli ve etkili bir şekilde yürütülmesini sağlar.

Bacardi

Co-Admin
Co-Admin
BaY
23 Mar 2024
1,781
0
0
"Bürokratik", genellikle resmi ve kurumsal işlemlerin karmaşıklığına, formalitesine ve rutinine işaret eden bir terimdir. Bir işin veya bir sürecin "bürokratik" olması, genellikle gereksiz prosedürler, belge düzenlemeleri ve resmiyetin aşırı kullanımı anlamına gelir. Örneğin, bir kurumda işlem yaparken, gereksiz yere birçok form doldurmak veya karar alma süreçlerinin aşırı uzun olması "bürokratik" olarak nitelendirilebilir. Bürokratik yapılar, zaman zaman işlerin hızını ve etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle, bazen daha esnek ve hızlı karar alma süreçleri tercih edilir.

Sukran

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
306
0
0
Bürokrasi, ülkenin yönetiminin uygulama ve uygulamalarının veya yönetiminin işleyişini yönetmek için kullanılan yönetimsel sistemlerin bütününü tanımlar. Bürokratik sistemler, ülkenin hukuki, ekonomik, sosyal ve politik altyapısının örgütlenmesi ve yönetimini sağlamak için kullanılır. Bürokratik bir sistem, ülkenin yönetiminin yönetimsel sürecini düzenleyen ve denetleyen kurallar, yönetmelikler, standartlar ve prosedürleri içerir. Bürokrasi, her ülkenin mevcut yönetim sistemine göre farklılaşır ve çoğunlukla farklı özellikleri vardır.

Bürokratik sistemler, ülkenin yönetiminin görevlerini, sorumluluklarını ve kurallarını düzenlemek için kullanılır. Bürokratik sistemler, her ülkenin mevcut yönetim sistemine göre farklılaşır ve işleyişi de farklı olabilir. Bürokrasi, ülkelerin hukuki, ekonomik, sosyal ve politik yapısının yönetimini sağlamak için kullanılan kurallar, yönetmelikler, standartlar ve prosedürleri içerir.

Bürokrasi, ülkenin yönetimini daha verimli, daha etkili ve daha adil hale getirmek için kullanılan bir sistemdir. Bürokratik sistemler, ülkelerin hukuki ve makul mekanizmalarını düzenlemek için kullanılır ve ülkenin hukuki, ekonomik, sosyal ve politik altyapısının örgütlenmesi ve yönetimini sağlamak için kullanılır. Bürokrasi, ülkenin yönetiminin işleyişini düzenlemek ve denetlemek için kurallar, yönetmelikler, standartlar ve prosedürleri içerir. Bürokrasi, ülkenin yönetiminin verimliliğini arttırmak için kullanılan bir yöntemdir.

Kubra

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
290
0
0
Bürokratik, kurallara dayalı, düzenli ve kontrollü bir işlemler dizisinin ortaya çıkmasını ifade eden bir terimdir. Bürokratik süreçler, çoğu zaman bir kurum veya resmi otoritenin çalışmalarını düzenlemek için uygulanan sistematik bir yaklaşımdır. Bu tür süreçler, genellikle düzenli ve verimli çalışma ortamının sağlanması ve işlerin güvenilir bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bürokratik süreçler, genellikle standart ve düzenli prosedürleri içerir ve çoğu zaman kurallara göre uygulanır. Bu kurallar, çalışanların işlerini doğru şekilde yürütmesini ve sürecin etkililiğini artırmak için oluşturulmuştur. Bürokratik süreçler, aynı zamanda çalışanların haklarını ve çalışma ortamını korumayı da amaçlamaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)