Çabuk Çorba nasıl yapılır

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba! İlk kez yemek pişirmeye başlıyorum ve çok sevdiğim çabuk çorbayı evde yapmak istiyorum. Bu yüzden size yardım etmek için buradayım. Çabuk çorba nasıl yapılır? Lütfen, evde kolayca çabuk çorba yapmak için ipuçları ve tarifler verin. Çok sevdiğim bu yemeği yapabilecek kadar becerikli olmak istiyorum. İyi günler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Çabuk Çorba Nasıl Yapılır?

Çabuk Çorba, çok kolay ve hızlı bir yemektir. Bu yemek, sadece 15 dakika içinde tamamlanabilir ve herkesin beğenisiyle karşılanabilir. Çabuk Çorba, pratik bir tarif olarak hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilecek bir besindir.

Malzemeler

Çabuk Çorba hazırlanması için gerekli olan malzemeler;

- 1 küçük kabak
- 1 orta boy patates
- 1/2 çay kaşığı tuz
- 1/4 çay kaşığı karabiber
- 2 su bardağı tavuk veya et suyu
- 2 yemek kaşığı tereyağı

Hazırlanışı

1. Öncelikle kabak ve patatesi ince kıyılmış bir rende üzerinden rendeleyin ve bir kaseye alın.

2. Ardından tuz ve karabiberi ekleyin.

3. Et veya tavuk suyunu masaya koyup ısıtın.

4. Tereyağını eritin ve çorbanın içine ekleyin.

5. Kaseye koyduğunuz sebzelerin üzerine et veya tavuk suyunu dökün.

6. Sebzeler yumuşayana kadar kısık ateşte kaynayıncaya kadar karıştırmaya devam edin.

7. Kaynamaya başladıktan sonra çorbayı kısık ateşte 10-15 dakika pişirin.

8. Çorba herkesin beğenisine göre tuz veya karabiber gibi farklı baharatlarla tatlandırılabilir.

Sonuç

Çabuk Çorba, sadece 15 dakika içinde hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanabilecek bir besindir. Bu tarif, ekstra malzeme veya zaman gerektirmeyecek kadar kolaydır. Çabuk çorba, herkesin beğenisine göre değişik baharatlarla tatlandırılabilir.