Çağrı Merkezi anketör nedir

Dahikafalar

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,449
130
47
Merhaba,

Çağrı Merkezi Anketörü nedir ve bu pozisyonda çalışmak neler gerektirir? Çalışma hayatımda bu pozisyona geçmek istiyorum, ancak çok fazla bilgim yok. Çağrı merkezi anketörlüğünün ne olduğu hakkında ne kadar çok şey öğrenirsem o kadar iyi olur. Bu pozisyonun ne gibi sorumlulukları ve yetenekleri gerektirdiğini öğrenmek istiyorum. Çalışma ortamı nasıl olur? Eğitimler ne kadar sürer? Eğitimler ne kadar sıkı olur? Hangi özellikler çağrı merkezi anketörü pozisyonunda en önemli özelliklerdir?

Tüm bu soruları cevaplamak için, çok şey öğrenmek istiyorum. Umarım, bu forumdaki diğer kullanıcıların benim konu hakkında deneyimlerini paylaşmaları ve tavsiyelerini almam için yardımcı olabilecekleri konusunda umudum var. Çağrı merkezi anketörlüğünün ne olduğu, ne gibi sorumluluklar içerdiği ve neler gerektirdiği hakkında çok fazla bilgi edinmek istiyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Çağrı Merkezi Anketör Nedir?

Çağrı merkezi anketörleri, bir çağrı merkezinde çalışan çalışanların görevlerini tanımlamak için kullanılan özel bir terimdir. Çağrı merkezi anketörleri, çağrı merkezlerinde çalışan kişilerin müşterilere çağrı merkezinin hizmetleri hakkında sorular sorma ve cevaplama görevlerini üstlenmesidir. Çağrı merkezi anketörleri, çağrı merkezinin hizmetleri hakkında gerçek-zamanlı ve doğru bilgi sağlamak için çalışırlar.

Çağrı Merkezi Anketörünün Görevleri Nelerdir?

Çağrı merkezi anketörlerinin görevleri, çağrı merkezinin hizmetleri hakkında müşterilere gerçek ve güncel bilgiler sağlamaktır. Çağrı merkezi anketörleri, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi hakkında bilgi toplamak için çağrı merkezine gelen çağrıları değerlendirir ve bu değerlendirmeleri raporlar. Çağrı merkezi anketörleri, çağrı merkezi hizmetlerine bağlı olarak çağrıları değerlendirir, müşterilere konuyla ilgili yardım sağlar ve cevapları kayıt eder.

Çağrı Merkezi Anketörünün Yetenekleri Nelerdir?

Çağrı merkezi anketörü olabilmek için belli yeteneklerin olması gerekir. Çağrı merkezi anketörü olmak isteyen kişilerin, müşterilere güler yüzlü, sevecen ve güvenilir bir şekilde davranma yeteneğine sahip olması gerekir. Müşterilere konuşma becerisi, etkileşim becerisi, sorun çözme yeteneği ve özellikle çağrı merkezinin hizmetleri hakkında bilgi sahibi olma yeteneği gereklidir.

Çağrı merkezi anketörlerinin, çağrı merkezindeki sorunların çözümüne yardımcı olacak ve müşterilere yardım etmeye kararlı olması gerekir. Çağrı merkezi anketörlerinin iyi bir dinleme yeteneği olmalı ve müşterilerin sorunlarını anlayabilmeli ve çözebilmelidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)