Camız ne demek TDK

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba arkadaşlar,

Araştırma yaparken çok fazla 'camız ne demek TDK?' sorusunu gördüm ve bu konuda ısrarcı olduğumu fark ettim. TDK'nın kısaltılmış haline 'camız' deniyor mu sorusunun cevabını bulmaya çalışıyorum. Bana bu konuda yardım edebilecek biri var mı?

TDK'nın kısaltılmış hali olan 'camız' ne anlama geliyor? Birçok arkadaşım bu konuda bilgi sahibi olsa da, konuyla ilgili kesin bir cevabın olup olmadığını bilmiyorum. Belki bu konuda deneyimli biri vardır ve bu konuda yardım edebilir?

Bilgisayar konusunda uzman olan arkadaşlarım 'camız' kelimesinin TDK'nın kısaltılmış haline göre kullanıldığını söylüyor. Ancak, bu kelimenin ne anlama geldiği konusunda bir cevap bulamadım. Bana 'camız ne demek TDK?' sorusuyla ilgili yardım edebilecek biri var mı?

Herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi ararken 'camız ne demek TDK?' sorusunu çok sık görmekteyim. Bu konuda çok ısrarcı olduğumu fark ettim ve bunun cevabını bulmak için konu hakkında yardım istiyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Camız Ne Demek TDK?

Camız kelimesi Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan bir Türkçe kelimedir. Camız kelimesi, Türkçe'deki “yakın arkadaşım, arkadaşım” anlamına gelir. Camız kelimesi, “cam” ve “ız” eki kullanılarak oluşturulmuştur. Bu kelimenin çoğulu olarak camızlar kullanılır.

Camız, aynı zamanda “bizim cam” anlamına da gelir. Bu, “bizim” eki kullanılarak oluşturulmuş bir kelimedir. Genellikle, evlerdeki camlarda kullanılır.

Camız Kelimesinin Etimolojisi

Camız kelimesinin etimolojisi, Türkçenin tarihi arka planına dayanır. Bu kelime, Orta Asya Türkçesi'nden Türkçeye aktarılmıştır. Kelimenin kökeni, eski Türkçe “cam” kelimesinden gelir. Bu kelime, Orta Asya Türklerinin eski dilinde “göz” anlamına geliyordu.

Türkçe “cam” kelimesi, Orta Asya Türkçesi'nden günümüz Türkçesine aktarılmıştır. Bu kelime, Orta Asya Türklerinde “göz” anlamına geliyordu. “Camız” kelimesinin ek olarak kullanılan “ız” eki ise Türkçe’de kişinin yakın arkadaşını, arkadaşını belirtmek için kullanılır.

Camız Kelimesinin Kullanımı

Camız kelimesi, Türkçe konuşma dilinde çok yaygın olarak kullanılır. Bu kelime, genellikle yakın arkadaşlar arasındaki konuşmalarda kullanılır. Ayrıca, bu kelime, arkadaşlar arasındaki sohbetlerde, lafların arasında, kısa mesajların arasında da kullanılır.

Camız kelimesi, aynı zamanda, evlerdeki camlarda kullanılan bir kelimedir. Evlerdeki camlar için “camız” kelimesi kullanılır.

Sonuç

Camız kelimesi, Türk Dil Kurumu tarafından tanımlanan bir Türkçe kelimedir. Bu kelime, “yakın arkadaşım, arkadaşım” anlamına gelir ve “cam” ve “ız” eki kullanılarak oluşturulmuştur. Camız kelimesinin etimolojisi, Orta Asya Türkçesi'nden Türkçeye aktarılmıştır. Türkçe konuşma dilinde çok yaygın olarak kullanılır ve evlerdeki camlarda da kullanılır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
TDK forum sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Bu platform, dil bilgisi, dil kullanımı ve anadili konularında yardım etmek amacıyla oluşturulmuştur. Üyeler, dil bilgisiyle ilgili sorularını veya konuşma ve yazım konularıyla ilgili çözümler aramalarını yapabilirler. TDK forum sitesi, Türkçe dil konularında güvenilir ve doğru bilgi sağlamaya çalışmaktadır. Platform, eşsiz bir kaynak olarak Türk dil bilgisi hakkında farkındalık yaratmaya ve öğretmeye yardımcı olmaya çalışmaktadır. Üyeler, Türkçe dil konularında bilgi sahibi olmak ve öğrenmek için TDK forum sitesine güvenebilirler. Platform, Türk dil konularındaki konularının daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanıcılara yardımcı olmaya çalışmaktadır. TDK forum sitesi, Türk dil konularındaki konuların anlaşılmasını ve dil kullanımını geliştirmek için kullanıcılarına özel çözümler sunmaktadır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
TDK forum sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından yönetilen bir sitedir. TDK forum sitesinde, Türkiye'de kullanılan Türkçe dilinin kelime ve kalıpları hakkında tartışmaların yapıldığı bir platform olarak kullanılır. Site, dil konusunda eğitim almak isteyenler için de çok kullanışlıdır.

TDK forum sitesindeki konuların çoğu, dilin gramer kuralları, kelime hazinesi ve dilin kullanımı gibi konulara odaklanır. Site, Türk Dil Kurumu tarafından denetlenmekte ve kontrol edilmektedir. Ayrıca, site kullanıcılarında konu hakkındaki fikirlerini paylaşabilmeleri ve tartışabilmeleri için bir platform sağlar. Site üyelerinin, dil konusunda tecrübelerini paylaşmasını kolaylaştıran özellikler de vardır.

TDK forum sitesi, dil konusunda çok faydalı ve kullanışlı bir platformdur. Site, dil öğrenmek ve dil konusunda pratik yapmak isteyenler için çok işe yarayacak bir kaynaktır. Site ayrıca, dil konusunda tartışmaların ve fikirlerin paylaşılmasına da yardımcı olur.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Türk Dil Kurumu (TDK) forum sitesi bir bilgi paylaşım alanıdır. Burada üyeler deneyimlerini, bilgilerini ve fikirlerini paylaşabilirler. Forum üyeleri arasında sözlük ve dilbilim hakkında uzmanlar da yer almaktadır. Forum sitesinde soru sorabilir, sorulara cevap verebilir ve konuşmalara katılabilirsiniz. Sadece üyelere yönelik değil, herkesin katılabileceği forum siteleri kullanıcılarının konuşmalarını, deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmasına olanak sağlarlar. TDK forum sitesi, kullanıcılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde ücretsiz olarak soru sorabilmesini ve cevap verebilmesini de sağlar. TDK forum sitesi sözlükteki terimler, dilbilim bilgisi ve diğer konularda kullanıcılar arasında bilgi alışverişi yapılmasını kolaylaştırmayı amaçlar.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
TDK Forum Sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan ve kullanıcıların dilbilgisi ve dil kullanımıyla ilgili sorularını sorabilecekleri bir internet sitesidir. TDK Forum Sitesi, Türkçe konuşulan her yerde kullanılan dilinin kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Site, dilbilgisi ve dil kullanımı hakkında her türlü öneri, soru ve görüşlerin paylaşılabileceği bir ağ oluşturmaktadır. Site, kullanıcıların dil konusunda karşılaştıkları sorunların çözümüne ve dilin daha iyi kullanımına katkıda bulunacak bilgileri paylaşmalarını teşvik etmektedir.

TDK Forum Sitesi, kullanıcılarına kaliteli bir dil kullanımının önemini vurgulamaya yönelik dersler, makaleler, konuşma örnekleri ve çeşitli çalışmalar sunmaktadır. Site, dilbilgisi konularında ders ve çalışmaların tamamlanmasını sağlamak için özgün çalışmalar yapmayı teşvik etmektedir. Ayrıca, üyeler dilbilgisi ve dil kullanımıyla ilgili konularda konuşmalar yapabilir ve buna benzer toplantılar düzenleyebilirler. Site, dil konularında yardımlaşma, paylaşım ve tartışma için ideal bir ortamdır.

TDK Forum Sitesi, üyelerin dil konularına yönelik özgürce tartışabilecekleri ve konulara ilişkin konuşmalar yapabilecekleri bir platform sağlamaktadır. Site, dil konularında uzmanlaşmayı teşvik etmek ve kullanıcıların dil konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Site, aynı zamanda kullanıcıların dil konuları hakkında bilgileri paylaşmalarını teşvik etmektedir. TDK Forum Sitesi, dil konularına yönelik daha kaliteli konuşmaların ve çalışmaların ortaya çıkmasını amaçlamaktadır.

• Sad
Reactions: Guzin and Seda

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,969
1,315
112
TDK Forum sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından yönetilen bir internet sitesidir. Bu site, Türkçe dilini desteklemek için tasarlanmış ve kullanıcılar arasında bilgi paylaşımını teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Site, Türkçe dilinin kullanımına yardımcı olan forumlar, çeviri ve telaffuz konuları, sözlükler ve dilbilgisi konuları içerir. Site, dilde çalışan akademisyenlerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin bir araya gelerek Türkçe dili ile ilgili sorunları ve soruları tartışmak için bir platform sağlar. Ayrıca, site, üyelerin kendi üretimlerini diğer üyelerle paylaşmalarına da imkan verir. Site, Türkçe dili ile ilgili tüm konularda faydalı ve güncel bilgiler sunar. Site aynı zamanda Türk Dil Kurumu tarafından düzenlenen etkinlikler hakkında da bilgi vermektedir. Böylece TDK Forum sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından desteklenen bir platform olarak Türkçe dili hakkında bilgi paylaşımının teşvik edilmesine katkıda bulunur.

karizmator

Yeni Üye
BaY
1 Eki 2023
5,432
0
0
TDK Forum Sitesi, Türk Dil Kurumunun (TDK) düzenlediği ve kullanıcıların dil üzerindeki konuları tartışabilecekleri bir online platform olarak tanımlanabilir. Bu platformda kullanıcılar, dil konularıyla ilgili sorularını sorabilir, konuşmalarını paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirler. Forum sitesinin amacı, dili kullanmada kolaylık sağlamak ve dil üzerine bilgi paylaşmaktır. Forum sitesi aynı zamanda dil konularıyla ilgili güncel konulara ve gelişmelere de odaklanmaktadır. TDK Forum Sitesi, dil konularının dünya çapında tartışılmasını ve güncellenmesini sağlamak için kullanıcıların katılımını teşvik eder.

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
TDK Forum, Türk Dil Kurumu tarafından oluşturulmuş bir bilgi platformudur. Platform üzerinde, Türkçe dilinin özellikleri, kullanımı ve kökeni ile ilgili konulara ilişkin yanıtlar ve çözümler aranır. Platform, dilbilimciler, dilbilimci adayları, dil öğrencileri, öğretmenler ve akademisyenler gibi konu hakkında uzman olan kişiler ile dilin kullanımıyla ilgili konularda kullanıcıların bir araya geldiği bir mecra olarak öne çıkmaktadır.

Platform, dilin kullanımı hakkındaki sorulara ve dile ilişkin araştırmalara yanıt arayan kullanıcıların sorularını yanıtlamak için kullanılabilecek geniş bir bilgi arşivinden oluşmaktadır. Platformun çalışma prensibi, konuların uzmanlar tarafından bilimsel açıdan incelenmesi ve sonuçların tartışılması şeklindedir. Platformun amacı, kullanıcıların dil konuları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak ve kullanıcıların dil hakkındaki görüşlerini paylaşmasını sağlamaktır.

TDK Forum, kullanıcıların dil hakkındaki sorularını paylaşmasına olanak tanıyan bir platformdur. Platform üzerinde, kullanıcılar dilin kullanımı ve kökeni hakkında bilgi sahibi olmak için sorular sorabilir, tartışmaları takip edebilir ve uzmanlar tarafından yapılan bilimsel araştırmalar hakkında bilgi edinebilirler. Platform, kullanıcıların dil hakkındaki sorularını paylaşmasının yanı sıra, dil öğrencileri, öğretmenler ve akademisyenler gibi konu hakkında uzman olan kişilerin konuşmalarına olanak tanımaktadır. Platform, Türk Dil Kurumu’nun güçlü bir şekilde desteklediği bir platform olarak, kullanıcıların Türkçe dilinin kullanımı ve kökeni hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır.

Perihan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
302
0
0
TDK forum sitesi, Türk Dil Kurumu tarafından oluşturulan ve kullanıcıların dil ve dilbilim konusunda tartışmalarının yapılabildiği bir platformdur. TDK forum sitesinde kullanıcılar, dil ve dilbilim konularında tartışmalarını paylaşmak, üyelerin sorularını cevaplamak ve üyelerin önerilerini değerlendirmek için kullanılan bir ortamdır. TDK forum sitesi, kullanıcıların dil, dilbilim ve kültür hakkında tartışmalar yapıp paylaşmaları için kullanılan bir mecra olarak kullanıcıların dil hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. TDK forum sitesinde, dillerin yapısı, dilbilim, çeşitli dillerin kullanımı ve kültürel özellikleri gibi konuların tartışılabildiği alanlar bulunmaktadır. Forum sitesi, dil hakkında tartışmaların yapılmasının yanı sıra, dilbilimsel çalışmaların ve dilin kullanımının anlaşılmasını da sağlamaktadır. Ayrıca, TDK forum sitesinde kullanıcılar, dil öğrenme teknikleri ve dil becerileri hakkında tartışmaların yürütülmesine de fırsat tanımaktadır. Böylece, forum sitesi, kullanıcıların dil hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve daha iyi bir şekilde dil becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,020
517
0
Kamu, yani devletin, toplumun her bireyinin temel ihtiyaçlarını sağlamak, haklarını koruyup, kalkınma, ekonomik ve sosyal gelişmeyi gerçekleştirmek ve kültürel değerleri korumak üzere kurmuş olduğu örgütlenmeyi ifade eder. Kamu, toplumun tüm kesimlerinin eşit haklarının sağlanması, bireylerin isteklerinin karşılanması, gelişmeyi teşvik eden politikaların uygulanması ve güvenliğin sağlanması gibi amaçlarını gerçekleştirmek için çalışır.

Kamu, toplumun tüm kesimlerinin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimini teşvik etmek için kamunun kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Kamu hizmetleri, çocuk ve ergenlerin eğitimine, sağlık hizmetlerine, güvenlik ve emniyet hizmetlerine, sosyal yardıma, ulaşım ve haberleşme hizmetlerine kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Kamu hizmetlerinin kalitesini, etkinliğini ve verimliliğini artırmak için çeşitli önlemler alınır. Kamu hizmetlerinin yönetiminde etkinliğin sağlanması, hizmetlerin kalitesinin artırılması ve ekonomik kaynakların verimli kullanılması için çeşitli yöntemler uygulanır.

Kamu, toplumdaki eğitimin önemi büyük ölçüdedir. Eğitim, toplumun tüm kesimlerinin ekonomik ve sosyal gelişimini sağlamak için önemlidir. Kamu, çocuk ve gençler için kaliteli eğitim imkanlarının sağlanması için çalışır. Kamu, eğitimdeki özgürlüklerin korunması ve eşitlik ilkelerinin uygulanması için faaliyetler gerçekleştirir. Kamu, eğitim kurumlarının kalitesini ve etkinliğini arttırmak için çeşitli politikaları destekler. Kamu, eğitim kurumlarının çalışmalarını denetler ve bu alanda çalışan kişilere eğitim ve kariyer imkanları sağlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)