Can dostu nasil yazılır TDK

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba,
TDK'nın can dostu yazımı hakkında bilgi almak istiyorum. Can dostu yazımı nereden öğrenebileceğim? Can dostu yazımının ne olduğunu ve bu konuyla ilgili bilgileri öğrenmek istiyorum. Bu konu hakkında size yardımcı olabilir misiniz? Lütfen, can dostu yazımı hakkında yardımınızı bekliyorum.

KanatlıGünbatımı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
0
0
Can Dostu Nasıl Yazılır TDK?

TDK sözlüklerinin birçok cümleye, kelimeye ve kavramlara yönelik sözlük tanımları içermesi nedeniyle, can dostu bir dil kullanımının ne anlama geldiği konusunda net bir tanımı vardır. Genel olarak can dostu, insanlar arasında saygılı, dürüst ve hak, hukuk ve adalet kurallarına uygun bir dil kullanımı olarak tanımlanır. Can dostu dil kullanımının kapsamı, belirli toplumlar için kullanılan deyimler, sözcükler ve çok anlamlı kelimeler dahil olmak üzere, çoğu durumda ortak bir dil kullanımının gerekliliğini içerir.

Can dostu dil kullanımının önemi, insanlar arasındaki iletişimin daha kolay olmasını sağlamak, herkesin kendisini anlaşılır ve kabul görmüş hissetmesini sağlamak, insanlar arasında hoşgörülü bir ortam oluşturmak ve cinsiyet, etnik köken, yaş, cinsel yönelim, sosyal statü, din veya mezhep gibi farklılıkların itibar görmesini sağlamak gibi çeşitli amaçlara hizmet eder.

Anahtar Kelimeler: Can Dostu, TDK, Dil Kullanımı, İletişim, Hoşgörü.