Cancel ne demek

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba,

Cancel kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bu sözcük nerede ve nasıl kullanılıyor? Bu kelime hakkında kullanım şekilleri ve anlamlarını öğrenmek istiyorum. Ayrıca, sözcüğün İngilizce ve diğer dillerdeki karşılıkları hakkında da bilgi edinmek istiyorum.

Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Eğer cevap verirseniz çok memnun olurum. İstediğim her türlü bilgiyi almamı sağlarsınız. Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Cancel Ne Demek?

Cancel, İngilizce'de bir fiil olarak kullanıldığında iptal etmek, vazgeçmek veya red etmek anlamına gelir. Daha çok İngilizce konuşulan ülkelerde, bazen karşılığı olarak "iptal etmek" kelimesi kullanılır. Aynı zamanda İngilizce'de fiildir ve belli bir durumu sonlandırmak için kullanılır.

Cancel Fiilinin Kullanımı

Cancel fiili, bir sözleşmeyi sonlandırmak, bir bilet iptal etmek, bir ödemeyi geri çekmek veya bir randevuyu iptal etmek gibi durumlarda kullanılır. Örneğin, "Randevuyu iptal etmek istiyorum" cümlesinde "cancel" fiili kullanılır. Diğer bir örnek olarak, "Bir bilet iptal etmek istiyorum" cümlesinde de "cancel" fiili kullanılır.

Cancel Sözcüğünün Diğer Anlamları

Cancel sözcüğünün daha karmaşık anlamı vardır. Örneğin, "cancel out" deyimi, bir sonucu etkisiz hale getirmek anlamına gelir. Bir başka örnek olarak, "cancel culture" deyimi, toplumda güçlü bir sosyal baskı anlamına gelir.

Cancel Ne Anlama Geliyor?

Cancel, İngilizce'de iptal etmek, vazgeçmek veya red etmek demektir. Cancel fiili, bir sözleşmeyi sonlandırmak, bir bilet iptal etmek, bir ödemeyi geri çekmek veya bir randevuyu iptal etmek gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca cancel sözcüğünün daha karmaşık anlamları da vardır, örneğin "cancel out" ve "cancel culture".

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)