Çaylı tarçınlı kek nasıl yapılır

PolyChromeyes

Aktif Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,301
135
27
Merhaba, çaylı tarçınlı kek yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar var mı? Çaylı tarçınlı kek tarifi için ne gerekiyor? Ne kadar süre içerisinde yapılabilir? Malzemeler nelerdir? Hangi aşamada tarçın eklenmelidir? Herhangi bir ipucu veya öneri vermek isteyen arkadaşların cevabını bekliyorum. Çaylı tarçınlı kek yapmak için herhangi bir özel teknik veya alet gerekiyor mu? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Çaylı Tarçınlı Kek Nasıl Yapılır?

Çaylı tarçınlı kek herkesin sevdiği klasik bir tatlıdır. Tarçın ve çayın kombinasyonu çok özel bir lezzete sahiptir. Bu makalede, çaylı tarçınlı kekin nasıl yapılacağına dair adım adım talimatlar verilecektir.

Malzemeler

- 2 yumurta
- 1/2 su bardağı sıvı yağ
- 2/3 su bardağı toz şeker
- 1/2 bardak süt
- 1 çay bardağı yoğurt
- 1 çay kaşığı tarçın
- 2 çay kaşığı kabartma tozu
- 1 paket vanilya
- 2 su bardağı un

Hazırlık

- Çaylı tarçınlı kekin yapımı için öncelikle fırınınızı 180°C’ye ısıtın.

- Bir karıştırma kabına 2 yumurta, 1/2 su bardağı sıvı yağ ve 2/3 su bardağı toz şekeri koyun.

- Karıştırma kabının içindeki malzemeleri iyice çırpın.

- 1/2 bardak süt, 1 çay bardağı yoğurt, 1 çay kaşığı tarçın, 2 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 paket vanilya ekleyin.

- 2 su bardağı unu da karışıma ekleyin ve karıştırma kabının içindeki malzemeleri iyice çırpın.

Kekin Yapımı

- Bir yağlanmış kek kalıbına hazırladığınız karışımı dökün.

- 180°C’de fırında yaklaşık 35-40 dakika pişirin.

- Kekiniz piştikten sonra fırından alın ve biraz soğumasını bekleyin.

Sonuç

Çaylı tarçınlı kek, çay ve tarçının harika bir kombinasyonuyla hazırlanan klasik bir tatlıdır. Bu yemekteki malzemelerin doğru oranlarda kullanılması çok önemlidir. Adım adım kullanım talimatlarına uyularak, lezzetli bir çaylı tarçınlı kek yapmak çok kolaydır.