Çekiç atma dünya rekoru nedir

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba, çekiç atma dünya rekoru hakkında bilgi almak istiyorum. Çekiç atma dünya rekoru ne kadardır? Hangi ülkeden bir atlet tarafından elde edilmiştir? Rekor nasıl kırılmıştır? Rekorun üstüne çıkılması için ne yapmak gerekiyor? Ayrıca, çekiç atma dünya rekoru hakkında daha fazla bilgi edinmek için ek kaynaklar nereden bulunabilir? Bu soruların cevaplarını öğrenmek için çok dikkatli olacağım ve herhangi bir yardım almak için sizden destek istiyorum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,441
1,159
112
Çekiç Atma Dünya Rekoru Nedir?

Atletizm sporları arasında en popüler ve en eski sporlarından biri olan çekiç atma, dünya çapında yaygın olarak yapılan bir spor. Çekiç atmayla ilgili olarak, dünya rekorlarının kim tarafından kırıldığı ve ne zaman kırıldığıyla ilgili bilgiler bulunmaktadır. Çekiç atma dünya rekoru, dünya atletizm birliği tarafından onaylanmış ve homologize edilmiş bir rekordur.

Çekiç Atma Dünya Rekoru Ne Zaman Kırıldı?

Çekiç atma dünya rekoru, 1988 yılında, ABD’de gerçekleşen bir etkinlikte, şu anda rekor sahibi olan Ucraina atleti Igor Astapkovich tarafından kırıldı. O zamandan beri, Igor Astapkovich'in kırdığı rekor, günümüze kadar kırılmadı.

Çekiç Atma Dünya Rekoru Ne Kadardır?

Şu anda geçerli olan çekiç atma dünya rekoru, Igor Astapkovich tarafından kırılan 85.34 metre ile belirlenmiştir. Bu rekor, 1988 yılında bir ABD etkinliğinde sağlamlaştı ve o zamandan beri de geçerli kalmaya devam etmektedir.

Çekiç Atma Dünya Rekoru Nasıl Kırılır?

Çekiç atma dünya rekoru, yalnızca çekiç atmaya yetenekli bir atlete ait olan bir rekordur. Çekiç atma dünya rekoru, uygun şartlar altında ve uluslararası standartlara uygun bir etkinlikte kırılabilir. Atlet, çekiç atma konusunda özel eğitim almış ve yetenekli olmalıdır. Ayrıca, çekiç atışı yapılacak olan sahne de belirli kurallara uymalıdır.

Anahtar Kelimeler: Çekiç atma, dünya rekoru, Igor Astapkovich, ABD etkinliği.