Çenilemek ne demek TDK

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba arkadaşlar,

Çenilemek hakkında bilginizi paylaşmak istiyorum. TDK tarafından ne anlama geldiği hakkında araştırma yaptım ama sonuca ulaşamadım. Bu konuda TDK'nın ne anlama geldiği hakkında yardım almak istiyorum. Ne demek olduğunu öğrenmek istiyorum ve çenilemek hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Herhangi birinizin bu konuda bilgi veya tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

PusulaRüyası

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
72
2
0
Çenilemek Ne Demek TDK Anlamı ve Kullanımı

Çenilemek, Türk Dil Kurumu'nun (TDK) tanımlarına göre, "birinin kendince haksız olarak kınaması, hakaret etmesi" olarak tanımlanmıştır. Bu terim genellikle kavramları çirkin bir şekilde ifade etmek için kullanılır.

Çenilemek kavramı, genel olarak bir insanın kötü niyeti, kötü davranışı veya kendisine saygısızlık göstermesi gibi durumlarda kullanılır. Çenilemek, çoğu zaman kötü düşünceleri ve davranışları öne çıkarmak için kullanılır.

Çenilemek genellikle geçici olarak kullanılır ve genellikle çok kötü konuşmalara ve davranışlara karşı bir tepki olarak kullanılır. Çenileme, kötü düşünceleri ve davranışları öne çıkarmak için kötü düşünceleri ve davranışları öne çıkarmak için kullanılır.

Çenilemek Ne Demek TDK Kullanımı

Çenilemek, bir insanın kötü düşüncelerini ve davranışlarını öne çıkarmak için kullanılabilecek bir terimdir. Çenilemek, bir insanın kötü düşüncelerini ve davranışlarını öne çıkarmak için kullanılabilir.

Çenilemek, genellikle geçici olarak kullanılır ve çoğunlukla kötü düşünceleri ve davranışları öne çıkarmak için kullanılır. Bu terim, herhangi bir kişinin kötü düşüncelerini ve davranışlarını kınamak veya hakaret etmek için kullanılır.

Çenilemek Ne Demek TDK Örnekler

"Onu çenilemek istiyorum."

"O kötü davranışını çenilemek zorundayım."

"Kötü düşüncelerini çenilemek zorunda kaldım."

"Çenilemek, kötü düşüncelerini vurgulamak için bir yol.