Cılız kelimesinin eş anlamlısı nedir

arkamikontrolet

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,292
103
47
Merhaba,

Cılız kelimesinin eş anlamlısını öğrenmek istiyorum. Bu kelimenin eş anlamlısı nedir? Kısa bir araştırma yaptım fakat kesin bir sonuç elde edemedim. İnternette arama yapmaya çalışsam da, kelimenin tam anlamını ve eş anlamlarını tam olarak öğrenmek istiyorum.

Kelimenin eş anlamlısını öğrenebilmem için sizden yardım istiyorum. Eğer rahatlıkla kelimenin eş anlamını öğrenebilirsem, bu konuda diğer insanlara da yardım edebileceğimi biliyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? İnternette konu hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı için, eş anlamlı kelimeyi öğrenmek için sizlerden yardım istiyorum. Bu konuda size çok şey kazandırmamı sağlayacak.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,838
1,256
112
Cılız Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir?

Cılız, anlam olarak zayıf güçlü, çok etkili olmayan, aşırı derecede hafif veya güçsüz olarak tanımlanabilir. Bu kelime ile ilgili en yakın eş anlamlılar şunlardır: zayıf, çok etkili olmayan, hafif, güçsüz, ağır olmayan, küçük, etkisiz ve çok önemsiz.

Cılız Kelimesinin Eş Anlamlılarının Kullanımı

Cılız kelimesi hem günlük konuşmalarda hem de yazılı ifadelerde sıkça kullanılmaktadır. Günlük konuşmalarda, cılız kelimesinin eş anlamlılarından bazılarının kullanılmasıyla anlatılan noktalar daha net ve anlaşılır hale getirilebilir. Örneğin, birisi hakkında “O çok zayıf” diye konuşulabilir.

Ayrıca, cılız kelimesinin eş anlamlılarının yazılı ifadelerde kullanılması da mümkündür. Örneğin, bir raporda, “Bir çalışanın durumu hafif” diye yazılabilir.

Yine de, cılız kelimesinin eş anlamlılarının tam anlamıyla kullanılması, konuşmacının neyi ifade etmek istediğini daha net anlamak için önemlidir. Bu durumda, konuşmacıya güvenilir bir şekilde kendinizi anlatmak için en iyi yol, cılız kelimesinin eş anlamlılarını kullanmaktır.

Cılız Kelimesinin Eş Anlamlılarının Farklı Kontekstlerde Kullanımı

Cılız kelimesinin eş anlamlılarının kullanımı, kelimenin anlamının kontekst olarak değişmesine bağlı olarak değişebilir. Örneğin, bir arkadaşınız hakkında “O çok güçsüz” diyebilirsiniz, ancak bu kelimenin hassas olduğu bir ortamda kullanılması tavsiye edilmez. Bunun yerine, “O hafif” diyebilirsiniz.

Cılız kelimesinin eş anlamlılarının farklı kontekstlerde kullanımı, konuşmacının neyi ifade etmek istediğini çok daha net anlamak için önemlidir. Ayrıca, çevrenizdeki insanlara saygı duymak için de cılız kelimesinin eş anlamlılarının kullanımı önerilir.

Sonuç

Cılız kelimesinin eş anlamlıları, günlük konuşmalarda ve yazılı ifadelerde kullanılmaktadır. Cılız kelimesinin eş anlamlıları, cılız kelimesinin tam anlamının konuşmacının neyi ifade etmek istediğini daha net anlamak için önemlidir. Ayrıca, cılız kelimesinin eş anlamlılarının kullanımı, kelimenin anlamının kontekst olarak değişmesine bağlı olarak değişebilir.

Anahtar Kelimeler: Cılız, Eş Anlamlı, Zayıf, Etkili, Hafif, Güçsüz, Ağır Olmayan, Küçük, Etkisiz, Çok Önemsiz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)