cilt temizliği

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Cildimi temiz tutmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve yardıma ihtiyacım var. Her gün cildimi temizleme ve bakım rutinim olması gerektiğini biliyorum fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Özellikle cilt temizliği hakkında ne yapmam gerektiğini, hangi ürünleri kullanmam gerektiğini ve cildimin günlük bakımı için nasıl bir rutin oluşturmam gerektiğini bilmiyorum. Cildimin ne kadar temiz tutulması gerektiğini, ne kadar sıklıkla yapmam gerektiğini ve hangi ürünleri kullanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Cildim için en iyi bakım rutinini oluşturmak ve cildimi sağlıklı tutmak için yardıma ihtiyacım var. Kullanmam gereken ürünler ve cilt temizliği hakkında bilgili olan herkesten yardım istiyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt temizliği her gün gerçekleştirilmesi gereken önemli bir işlemdir. Sağlıklı ve parlak bir cildin korunması ve desteklenmesi için temizlik çok önemlidir. Temizlik işlemine cildin fizyolojisine uygun olarak doğru ürünlerin kullanılması da önemlidir.

Cildin temizlenmesi için öncelikle yüzde durulama önerilmektedir. İyi bir durulama maddesi seçilmeli ve cilde ne kadar yumuşak bir şekilde uygulanması gerektiği bilinmelidir. Durulama maddesinin içeriğinde yağlar, mineral yağlar, sabun, ph değerleri, parfüm, renklendiriciler olmaması gerekmektedir. Cilt tipine uygun seçilen durulama maddesi ile yüz çok hafif bir şekilde bolca su ile durulanmalıdır. Su sıcaklığı soğuk veya ılık olmalıdır.

Cilt tonikleri cilde tazeleme ve cildin pH dengesinin sağlanması için kullanılır. Tonikler cildin yağ dengesini düzenler, cildin temizlenmesine yardımcı olur ve cildin doğal bariyerini korur. Tonikler cildin derinlerine ulaşıp temizliği tamamlar.

Cilt kremi ise cildin nemlendirmesini sağlar. Cilt tipine göre doğru krem seçilmeli ve cilde hafifçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Yağlı ciltler için hafif ve kuru ciltler için daha yoğun nemlendiriciler tercih edilmelidir.

Cilt Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt tipine göre cilt temizliği sıklığı değişebilir ancak her gün yapılması önerilir. Özellikle güneşten ve havadan etkilenen ciltler için daha sık temizlik yapılmalıdır. Cilt temizliği sırasında ürünlerin cilde uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin içeriğinde alkol, parfüm, renklendiriciler olmaması gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)