cinsel psikolog

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Merhaba,

Çok uzun süredir cinsel sağlığım hakkında endişelerim var ve bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yıllardır cinsel ilişkimde sorunlar yaşadım ve bunların çözümünü bulmak için bir cinsel psikologa başvurmak istiyorum. Bir cinsel psikoloğa gitme konusunda ne kadar güvenli olduğu hakkında merak ediyorum. Eğer cinsel psikologa gitmek istersem ne yapmalıyım? Güvenilir bir cinsel psikoloğu nasıl bulabilirim? Ne tür sorular sorulur ve ne tür tedavileri alabilirim? Tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmak çok sevinirim.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Cinsel Psikolog Nedir?

Cinsel psikologluk, cinsel davranışların, cinsel sağlık ve cinsel kimliklerin incelenmesi konusunda uzmanlaşmış bir psikoloji uzmanlığıdır. Bu alanda çalışan psikologlar, kişilerin fizyolojik, psikolojik ve toplumsal cinsel sağlığının ve cinsel davranışlarının incelenmesi konusunda yardım ederler. Cinsel psikologlar, cinsel sağlık ve istekleri, cinsel kimlikleri ve cinsel tercihleri ile ilgili sorunları çözmek için destek ve öneriler sunarlar.

Cinsel Psikoloğun Görevleri Nelerdir?

Cinsel psikologlar, cinsel sağlık ve istekleri, cinsel kimlikleri ve cinsel tercihleri ile ilgili sorunları çözmek için destek ve öneriler sunarlar. Cinsel psikologlar, üreme ve cinsel sağlıkla ilgili konularda danışmanlık ve terapi desteği sunarlar. Ayrıca, cinsel sağlık hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak ve cinsel sağlıkla ilgili önceden kurulmuş inançları ortadan kaldırmak için çalışırlar. Ayrıca, cinsel saldırı ve cinsel istismarın sonuçlarının üstesinden gelmek ve önlemek için çalışırlar.

Cinsel Psikolojinin Faydaları Nelerdir?

Cinsel psikoloğa gitmek kişilerin cinsel sağlıklarını ve isteklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Cinsel psikologlar, cinsel sağlık ve istekleri konusunda kişilere destek ve öneriler sunarlar. Cinsel psikoloğa giden kişiler, güvenli ve tatmin edici cinsel davranışların nasıl geliştirilebileceği hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Ayrıca, cinsel psikolojik destek, cinsel saldırı ve cinsel istismarın hatırlanmasının etkilerini azaltmak için yardımcı olabilir.

Cinsel Psikoloğa Ne Zaman Gitmeli?

Cinsel psikoloğa gitmek isteyen herkes kendini kontrol edemiyorsa, cinsel performansı veya sağlığı hakkında endişeleniyorsa veya cinsel sağlıkla ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıya kalıyorsa, cinsel psikologa gitmelidir. Cinsel psikoloğa giden kişiler, cinsel istekleri ve davranışlarının nasıl daha iyi yönetilebileceği konusunda yardım alabilirler. Ayrıca, cinsel saldırı veya istismarın hatırlanmasının etkileri ile başa çıkmaya yardım alabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü