Çir kavurması nasıl yapılır

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba,

Çir kavurmasının ne kadar lezzetli olduğunu biliyorum fakat nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bu konuda herhangi bir tarifiniz var mı? Çir kavurmasını nasıl yapabilirim? Lütfen tariflerinizi paylaşın ve nelere dikkat etmem gerektiğini belirtin. İyi pişirmek için nelere dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Konuyla ilgili farklı görüşlerinizi, deneyimlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

• Love
Reactions: Goksu

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,494
1,159
112
Çir Kavurması Nasıl Yapılır?

Çir kavurması, geleneksel Türk mutfağından bir lezzet olan ve oldukça sevilen bir tariftir. Çir kavurması, kolayca hazırlanan ve herkesin çok sevebileceği bir yemek. Bu tarif, herkesin kolayca evinde yapabileceği sebze ve et kombinasyonundan oluşmaktadır. Bu makalemizde, çir kavurmasının nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Malzemeler

Çir kavurmasının başlıca malzemeleri şunlardır:

• 1 kg patates
• 1 kg küp şeklinde kesilmiş et
• 2 adet kuru soğan
• 2 adet domates
• 1 adet büyük şiş biber
• 1/2 demet maydanoz
• 1/2 demet dereotu
• 1/2 demet iste
• Tuz ve karabiber
• 1/2 bardak zeytinyağı

Hazırlanışı

1. Öncelikle etleri ve patatesleri orta büyüklükte küpler halinde kesin.

2. Bir tencerede zeytinyağını kızdırın ve etleri tencereye ekleyin.

3. Etlerin üzerine tuz ve karabiber serperek, kısık ateşte birkaç dakika pişirin.

4. Soğanları ve domatesleri küçük parçalara ayırıp, etlere ekleyin.

5. Biberi de ince ince kesip, etlerin üzerine ekleyin.

6. Maydanoz, dereotu ve isteyi de etlere ekleyin.

7. Birkaç dakika kavurmaya devam edin.

8. Patatesleri de etlerin üzerine ekleyin ve birkaç dakika daha kavurmaya devam edin.

9. Çir kavurmasının hazır olduğunu anlamak için, patatesleri bir kaşıkla yavaşça yoklayın. Eğer patatesler yumuşama aşamasına gelmişse, çir kavurmasının hazır olduğunu anlayabilirsiniz.

10. Çir kavurmasını istediğiniz şekilde servis edebilirsiniz.

Sonuç

Çir kavurması, geleneksel Türk mutfağından bir tariftir. Çir kavurması, kolayca hazırlanan ve herkesin çok sevebileceği bir yemektir. Bu tarif, herkesin kolayca evinde yapabileceği sebze ve et kombinasyonundan oluşmaktadır. Bu makalede, çir kavurmasının nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak belirtmeye çalıştık. Özetle, çir kavurmasının hazırlanışı oldukça kolaydır. Çir kavurmasının oldukça lezzetli bir tarif olduğunu ve herkesin sevebileceğini söylemek isteriz.