Çiroz hamuru nasıl yapılır

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba, çiroz hamuruyla ilgili bilgi edinebilmem için forumunuzu kullanıyorum. Çiroz hamuru nasıl yapılır hakkında bilgi almak istiyorum. Çiroz hamurunun malzemeleri nelerdir? Çiroz hamurunu nasıl pişireceğimi öğrenmek istiyorum. Yararlı ipuçlarınızı ve tavsiyelerinizi çok takdir edeceğim. Lütfen konu hakkında yardımınızı esirgemeyin. Teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,954
1,315
112
ÇIROZ HAMURU NASIL YAPILIR?
Tarifler dünyasında çiroz hamurundan bahsetmek neredeyse imkansız. Eski zamanlardan beri çok sevilen bu hamur, çok sayıda kişi tarafından kolayca hazırlanabilir. Çiroz hamuru, zamanında çok popüler olan ve hala çok beğenilen bir tatlıdır. Çiroz hamurunun en popüler hali, klasik çiroz olarak bilinir. Bu makalede, klasik çiroz hamurunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

MALZEMELER
- 2 su bardağı un
- 1 su bardağı sıvı yağ
- Yarım çay bardağı ılık su
- 1 çay kaşığı tuz
- 3 yemek kaşığı toz şeker

HAMURUN HAZIRLANIŞI
1. Unu bir kabın içine alın ve tuzu ekleyin.
2. Sıvı yağı una ekleyin ve karıştırın.
3. İlık suyu una ekleyin ve yoğurun.
4. Un kabının üzerini örtün ve 15-20 dakika dinlendirin.
5. Dinlendirilmiş hamuru yoğurun ve şekeri ekleyin.
6. Hamuru bir yuvarlak şekilde açıp, bir tepsiye dizin.
7. Fırının üst ve alt kısmını ısıtın ve orta ısıda çirozu pişirin.

SONUÇ
Klasik çiroz hamuru, oldukça kolay bir tarif. Hamurun hazırlanışının basitliği ve çok lezzetli olması, çiroz hamurunu çok sevilen bir tatlı haline getirir. Çiroz hamuru, her yaştan kişinin kolaylıkla hazırlayabileceği, eğlenceli bir tariftir.