Cogito, ergo sum

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Günümüzde birçok insan felsefe konusunda sıkıntı yaşayabiliyor veya onu gereksiz bulabiliyor. Ancak, benim düşünceme göre, felsefe hayatımızın her alanında karşımıza çıkan sorunları çözmeye yardımcı olabilir.
Bu bağlamda, bugün sizlerle Descartes'ın "Cogito, ergo sum" (Düşünüyorum, o halde varım) tezini tartışmak istiyorum. Bu tez, Descartes'ın felsefesinde önemli bir yer tutar ve benim de çok ilgimi çeker. Descartes, insanın varoluşunu düşüncesiyle kanıtlar. Ona göre, insan düşündüğü sürece var olur ve bu düşüncesiyle de kendi varoluşunu fark eder. Bu tez, benim düşünceme göre oldukça önemli bir felsefi savunmadır ve bizi insanın varoluşu üzerine derin bir düşünceye sevk eder.
Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Benimle aynı fikirde olanlar veya farklı bir bakış açısı getirecek olanlar, tartışmamıza katılarak bizlere farklı bakış açıları sunabilirler. Herkesin görüşüne saygı duyarak, felsefe konusundaki tartışmalarımızın daha da ileriye gitmesini sağlayabiliriz.
Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum, konu hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü